Marjă netă
BunDin fiecare 100 de lei vânzări, firma a păstrat 5,6 lei profit net.
Verde ≥ 5%, roșu sub 0
RAV AUTO SRL (CUI 20713270) este o societate cu răspundere limitată activă din Oradea, județul Bihor, înființată în 2007. Activitatea principală este Repararea și întreținerea autovehiculelor (CAEN 9531).
În 2025 a raportat o cifră de afaceri de 2,18 mil. lei (-0,8% față de 2024) și un profit net de 122.668 lei, cu 10 angajați.
Este înregistrată în scopuri de TVA.
| An | Valoare |
|---|---|
| 2016 | 1.192.549 lei |
| 2017 | 1.278.296 lei |
| 2018 | 1.496.622 lei |
| 2019 | 1.563.054 lei |
| 2020 | 1.583.614 lei |
| 2021 | 1.793.063 lei |
| 2022 | 1.685.693 lei |
| 2023 | 1.831.548 lei |
| 2024 | 2.193.214 lei |
| 2025 | 2.175.621 lei |
| Indicator | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | 2018 | 2017 | 2016 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Cifra de afaceri | 2.175.621 | 2.193.214 | 1.831.548 | 1.685.693 | 1.793.063 | 1.583.614 | 1.563.054 | 1.496.622 | 1.278.296 | 1.192.549 |
| Profit net | 122.668 | 151.109 | 143.326 | 82.637 | 148.654 | 94.915 | 37.076 | 6.904 | 3.973 | 51.889 |
| Număr mediu de angajați | 10 | 9 | 9 | 9 | 10 | 10 | 9 | 9 | 7 | 8 |
| Active imobilizate | 173.731 | 188.645 | 128.189 | 98.734 | 90.701 | 110.567 | 125.947 | 86.977 | 95.699 | 82.252 |
| Active circulante | 632.321 | 454.737 | 398.400 | 406.075 | 459.686 | 314.225 | 174.805 | 144.036 | 118.078 | 166.862 |
| Stocuri | 78.036 | 46.240 | 75.533 | 74.268 | 91.307 | 34.759 | 2.489 | 11.275 | 17.510 | 26.805 |
| Creanțe | 223.181 | 133.090 | 134.650 | 102.963 | 121.740 | 89.544 | 71.612 | 66.592 | 57.859 | 61.669 |
| Datorii | 683.144 | 348.707 | 383.023 | 355.960 | 484.175 | 508.408 | 456.805 | 424.702 | 430.535 | 453.703 |
| Capitaluri proprii | 122.908 | 294.675 | 143.566 | 148.849 | 66.212 | -83.616 | -156.053 | -193.129 | -200.033 | -204.007 |
Din fiecare 100 de lei vânzări, firma a păstrat 5,6 lei profit net.
Verde ≥ 5%, roșu sub 0
Activele circulante acoperă doar 93% din datorii.
Verde ≥ 1,5, roșu sub 1
85% din activele firmei sunt finanțate din datorii.
Verde ≤ 60%, roșu peste 80%
Lichiditatea rapidă, solvabilitatea, zilele de încasare și de stoc, CA per angajat și ROE, cu evoluția pe 5 ani, sunt disponibile într-un cont gratuit. Pragurile de culoare sunt orientative, nu specifice domeniului.
Numărul dosarelor, instanța, obiectul, calitatea procesuală și termenele, pentru orice firmă.
Creează cont gratuitFirmele în care apar aceleași persoane și firmele înregistrate la aceeași adresă.
Creează cont gratuitPoziția după cifra de afaceri, la nivel național și în județ, între firmele cu același cod CAEN.
Creează cont gratuitÎn cronologia completă vezi și evoluția cifrei de afaceri și a profitului. Creează un cont gratuit.
Datele aproximative (un interval de luni, de exemplu apr-iul 2023) marchează perioada dintre două extrase lunare ONRC în care a apărut schimbarea.
Da. RAV AUTO SRL figurează ca activă în Registrul Comerțului.
Cifra de afaceri a RAV AUTO SRL în 2025 a fost de 2.175.621 lei (2,18 mil. lei), în scădere cu 0,8% față de 2024.
În 2025, RAV AUTO SRL a înregistrat un profit net de 122.668 lei.
Activitatea principală a RAV AUTO SRL este Repararea și întreținerea autovehiculelor (CAEN 9531).
RAV AUTO SRL are sediul social la adresa Calea SÂNTANDREI Nr. 21/B, Municipiul Oradea, Jud. Bihor.
Da. RAV AUTO SRL este înregistrată în scopuri de TVA.
Nu. RAV AUTO SRL nu figurează în lista ANAF a contribuabililor cu obligații fiscale restante.
Date financiare complete, asociați, dosare în instanță, informații de contact nemascate, clasificare și multe altele.
Ești reprezentantul acestei firme? Pentru corectarea sau eliminarea datelor, scrie-ne la [email protected].