Marjă netă
SlabFirma a pierdut 2,3 lei la fiecare 100 de lei vânzări.
Verde ≥ 5%, roșu sub 0
RAULMAXIM SRL (CUI 31319590) este o societate cu răspundere limitată activă din Craiova, județul Dolj, înființată în 2013. Activitatea principală este Comerț cu amănuntul nespecializat, cu vânzare predominantă de produse alimentare, băuturi și tutun (CAEN 4711).
În 2022 a raportat o cifră de afaceri de 226.707 lei (-12% față de 2021) și o pierdere netă de 5.170 lei, cu 2 angajați.
Nu este înregistrată în scopuri de TVA. ANAF a declarat-o contribuabil inactiv. Figurează în lista ANAF a debitorilor cu obligații restante.
| An | Valoare |
|---|---|
| 2013 | 193.901 lei |
| 2014 | 357.679 lei |
| 2015 | 484.862 lei |
| 2016 | 632.947 lei |
| 2017 | 503.872 lei |
| 2018 | 519.259 lei |
| 2019 | 395.273 lei |
| 2020 | 490.726 lei |
| 2021 | 256.515 lei |
| 2022 | 226.707 lei |
| Indicator | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | 2018 | 2017 | 2016 | 2015 | 2014 | 2013 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Cifra de afaceri | 226.707 | 256.515 | 490.726 | 395.273 | 519.259 | 503.872 | 632.947 | 484.862 | 357.679 | 193.901 |
| Profit net | -5.170 | 359 | 25.019 | 4.952 | 38.233 | 46.203 | 23.143 | 4 | 12.199 | 4.494 |
| Număr mediu de angajați | 2 | 2 | 3 | 4 | - | 3 | 5 | - | 4 | - |
| Active imobilizate | 0 | 0 | 0 | 0 | - | - | - | - | - | - |
| Active circulante | 313.754 | 130.727 | 457.836 | 519.683 | 397.074 | 379.239 | 265.924 | 263.003 | 252.957 | 177.837 |
| Stocuri | 303.853 | 98.318 | 428.949 | 485.093 | 354.893 | 347.865 | 233.595 | 232.520 | 214.263 | 173.526 |
| Creanțe | 9.831 | 28.524 | 28.524 | 33.831 | 41.961 | 30.265 | 27.648 | 29.434 | 37.663 | 1.241 |
| Datorii | 643.049 | 413.480 | 311.724 | 398.591 | 264.039 | 284.437 | 217.325 | 237.547 | 236.024 | 173.143 |
| Capitaluri proprii | -268.221 | -263.051 | 163.007 | 137.987 | 133.035 | 94.802 | 48.599 | 25.456 | 16.933 | 4.694 |
Firma a pierdut 2,3 lei la fiecare 100 de lei vânzări.
Verde ≥ 5%, roșu sub 0
Activele circulante acoperă doar 49% din datorii.
Verde ≥ 1,5, roșu sub 1
172% din activele firmei sunt finanțate din datorii.
Verde ≤ 60%, roșu peste 80%
Lichiditatea rapidă, solvabilitatea, zilele de încasare și de stoc, CA per angajat și ROE, cu evoluția pe 5 ani, sunt disponibile într-un cont gratuit. Pragurile de culoare sunt orientative, nu specifice domeniului.
Numărul dosarelor, instanța, obiectul, calitatea procesuală și termenele, pentru orice firmă.
Creează cont gratuitFirmele în care apar aceleași persoane și firmele înregistrate la aceeași adresă.
Creează cont gratuitPoziția după cifra de afaceri, la nivel național și în județ, între firmele cu același cod CAEN.
Creează cont gratuitÎn cronologia completă vezi și evoluția cifrei de afaceri și a profitului. Creează un cont gratuit.
Datele aproximative (un interval de luni, de exemplu apr-iul 2023) marchează perioada dintre două extrase lunare ONRC în care a apărut schimbarea.
Da. RAULMAXIM SRL figurează ca activă în Registrul Comerțului.
Cifra de afaceri a RAULMAXIM SRL în 2022 a fost de 226.707 lei, în scădere cu 12% față de 2021.
În 2022, RAULMAXIM SRL a înregistrat o pierdere netă de 5.170 lei.
Activitatea principală a RAULMAXIM SRL este Comerț cu amănuntul nespecializat, cu vânzare predominantă de produse alimentare, băuturi și tutun (CAEN 4711).
RAULMAXIM SRL are sediul social la adresa DÎMBOVIȚA Nr. 18, Bl. A12, Sc. 1, Et. 1, Ap. 6, Municipiul Craiova, Jud. Dolj.
Nu. RAULMAXIM SRL nu este înregistrată în scopuri de TVA.
Da. RAULMAXIM SRL figurează în lista ANAF a contribuabililor cu obligații fiscale restante.
Date financiare complete, asociați, dosare în instanță, informații de contact nemascate, clasificare și multe altele.
Ești reprezentantul acestei firme? Pentru corectarea sau eliminarea datelor, scrie-ne la [email protected].