ActivăSRL

RAUL & LAURA S.R.L.

Sat Gherţa Mică Com. Gherţa Mică, Jud. Satu Mare, 447140

CAEN 4789: Comerț cu amănuntul prin standuri, chioșcuri și piețe al altor produse

CUI
24430536
Reg. Com.
J30/1180/2008
Înființată
5 septembrie 2008
Vechime
18 ani, 1 lună
Cifra de afaceri 2025
275 mii lei
Profit net 2025
-103 mii lei
Angajați 2025
2

Situație fiscală (ANAF)

  • Activă fiscal
  • Plătitoare de TVA
  • Nu figurează cu datorii la ANAF

Stare la Registrul Comerțului

  • funcțiune

Ultimul status ANAF: INREGISTRAT din data 05.09.2008

Rezumat

Pe scurt

RAUL & LAURA S.R.L. (CUI 24430536) este o societate cu răspundere limitată activă din comuna Gherța Mică, județul Satu Mare, înființată în 2008. Activitatea principală este Comerț cu amănuntul prin standuri, chioșcuri și piețe al altor produse (CAEN 4789).

În 2025 a raportat o cifră de afaceri de 274.810 lei (-34% față de 2024) și o pierdere netă de 103.433 lei, cu 2 angajați.

Este înregistrată în scopuri de TVA.

Identificare

Date de identificare

CUI / CIF
24430536
Nr. Reg. Com.
J30/1180/2008
EUID
ROONRC.J30/1180/2008
Cod CAEN principal
4789 - Comerț cu amănuntul prin standuri, chioșcuri și piețe al altor produse
Data înființării
5 septembrie 2008
Vechime
18 ani, 1 lună
Formă juridică
SRL
Adresă sediu
Sat Gherţa Mică Com. Gherţa Mică, Jud. Satu Mare, 447140

Contact

Date de contact

Datele de contact și numele sunt parțial ascunse pe pagina publică.

Telefoane (0)
-
Email (0)
-
Website (0)
-
Persoane (2)
  • B••• I•••
  • B••• SIM•••

Bilanțuri

Rezultate financiare

2016 - 2025, din bilanțurile depuse la Ministerul Finanțelor

Cifra de afaceri 2025

-33,9% față de 2024

274.810 RON

2024: 415.720 RON

0200k400k600k2016201720182019202020212022202320242025Anul 2016: 139.105 RONAnul 2017: 190.528 RONAnul 2018: 250.824 RONAnul 2019: 223.460 RONAnul 2020: 214.589 RONAnul 2021: 365.213 RONAnul 2022: 351.219 RONAnul 2023: 396.742 RONAnul 2024: 415.720 RONAnul 2025: 274.810 RON

Profit net 2025

-232,6% față de 2024

-103.433 RON

2024: -31.101 RON

-150k-100k-50k050k2016201720182019202020212022202320242025Anul 2016: -20.916 RONAnul 2017: -41.042 RONAnul 2018: -7.866 RONAnul 2019: 8.109 RONAnul 2020: 153 RONAnul 2021: -204 RONAnul 2022: -9.413 RONAnul 2023: 39.864 RONAnul 2024: -31.101 RONAnul 2025: -103.433 RON

Evoluție pe ani

  • 2025

    Cifra de afaceri
    275 mii lei
    Profit net
    -103 mii lei
    Angajați
    2
  • 2024

    Cifra de afaceri
    416 mii lei
    Profit net
    -31 mii lei
    Angajați
    2
  • 2023

    Cifra de afaceri
    397 mii lei
    Profit net
    40 mii lei
    Angajați
    2
  • 2022

    Cifra de afaceri
    351 mii lei
    Profit net
    -9 mii lei
    Angajați
    2
  • 2021

    Cifra de afaceri
    365 mii lei
    Profit net
    -204 lei
    Angajați
    2
  • 2020

    Cifra de afaceri
    215 mii lei
    Profit net
    153 lei
    Angajați
    1
  • 2019

    Cifra de afaceri
    223 mii lei
    Profit net
    8 mii lei
    Angajați
    1
  • 2018

    Cifra de afaceri
    251 mii lei
    Profit net
    -8 mii lei
    Angajați
    2
  • 2017

    Cifra de afaceri
    191 mii lei
    Profit net
    -41 mii lei
    Angajați
    3
  • 2016

    Cifra de afaceri
    139 mii lei
    Profit net
    -21 mii lei
    Angajați
    1

Analiză

Indicatori financiari 2025

Marjă netăSlab
-38%Față de anul anterior: în scădere
20212022202320242025

Firma a pierdut 37,6 lei la fiecare 100 de lei vânzări.

Verde ≥ 5% · roșu sub 0

Lichiditate curentăSlab
0,46Față de anul anterior: în scădere
20212022202320242025

Activele circulante acoperă doar 46% din datorii.

Verde ≥ 1,5 · roșu sub 1

Grad de îndatorareSlab
182%Față de anul anterior: în creștere
20212022202320242025

182% din activele firmei sunt finanțate din datorii.

Verde ≤ 60% · roșu peste 80%

Lichiditate rapidă
Solvabilitate
Zile încasare creanțe
Zile de stoc
CA per angajat
Rentabilitatea capitalului (ROE)

Lichiditatea rapidă, solvabilitatea, zilele de încasare și de stoc, CA per angajat și ROE, cu evoluția pe 5 ani, sunt disponibile într-un cont gratuit. Pragurile de culoare sunt orientative, nu specifice domeniului.

Istoric

Cronologie

Registrul Comerțului, ANAF, bilanțuri și portalul instanțelor

  1. 2024

    Cea mai mare cifră de afaceri din istoric

  2. 2023

    Cel mai mare profit net din istoric

  3. 2008

    Înregistrarea în scopuri de TVA

  4. Înființarea firmei

    Înmatriculată în județul Satu Mare cu nr. J30/1180/2008, sub denumirea RAUL & LAURA SRL.

În cronologia completă vezi și evoluția cifrei de afaceri și a profitului. Creează un cont gratuit.

Datele aproximative (un interval de luni, de exemplu aprilie - iulie 2023) marchează perioada dintre două extrase lunare ONRC în care a apărut schimbarea.

Răspunsuri rapide

Întrebări frecvente despre RAUL & LAURA S.R.L.

Este RAUL & LAURA S.R.L. activă?

Da. RAUL & LAURA S.R.L. figurează ca activă în Registrul Comerțului.

Care este cifra de afaceri a RAUL & LAURA S.R.L.?

Cifra de afaceri a RAUL & LAURA S.R.L. în 2025 a fost de 274.810 lei, în scădere cu 34% față de 2024.

Ce profit a avut RAUL & LAURA S.R.L. în 2025?

În 2025, RAUL & LAURA S.R.L. a înregistrat o pierdere netă de 103.433 lei.

Ce activitate are RAUL & LAURA S.R.L.?

Activitatea principală a RAUL & LAURA S.R.L. este Comerț cu amănuntul prin standuri, chioșcuri și piețe al altor produse (CAEN 4789).

Unde are sediul RAUL & LAURA S.R.L.?

RAUL & LAURA S.R.L. are sediul social la adresa Sat Gherța Mică Com. Gherța Mică, Jud. Satu Mare, 447140.

RAUL & LAURA S.R.L. este plătitoare de TVA?

Da. RAUL & LAURA S.R.L. este înregistrată în scopuri de TVA.

RAUL & LAURA S.R.L. are datorii la ANAF?

Nu. RAUL & LAURA S.R.L. nu figurează în lista ANAF a contribuabililor cu obligații fiscale restante.

Vezi toate datele despre RAUL & LAURA S.R.L.

Date financiare complete, asociați, dosare în instanță, informații de contact nemascate, clasificare și multe altele.

  • Gratuit pentru început
  • Fără card necesar
  • Acces instant

Ești reprezentantul acestei firme? Pentru corectarea sau eliminarea datelor, scrie-ne la [email protected].