Marjă netă
SlabFirma a pierdut 37,7 lei la fiecare 100 de lei vânzări.
Verde ≥ 5%, roșu sub 0
RAUCA GENERAL SRL (CUI 10582844) este o societate cu răspundere limitată activă din București (sectorul 1), înființată în 1998. Activitatea principală este Comerț cu amănuntul al articolelor de fierărie, al materialelor de construcții, al articolelor din sticlă și a celor pentru vopsit (CAEN 4752).
În 2025 a raportat o cifră de afaceri de 83.715 lei (-16% față de 2024) și o pierdere netă de 31.519 lei, cu 1 angajat.
Este înregistrată în scopuri de TVA.
| An | Valoare |
|---|---|
| 2016 | 44.717 lei |
| 2017 | 48.539 lei |
| 2018 | 63.825 lei |
| 2019 | 80.288 lei |
| 2020 | 74.787 lei |
| 2021 | 98.116 lei |
| 2022 | 100.265 lei |
| 2023 | 110.552 lei |
| 2024 | 99.299 lei |
| 2025 | 83.715 lei |
| Indicator | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | 2018 | 2017 | 2016 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Cifra de afaceri | 83.715 | 99.299 | 110.552 | 100.265 | 98.116 | 74.787 | 80.288 | 63.825 | 48.539 | 44.717 |
| Profit net | -31.519 | -27.040 | 59 | -4.749 | -9.512 | -8.694 | -3.736 | -4.227 | -9.391 | -10.320 |
| Număr mediu de angajați | 1 | 1 | 1 | 1 | 1 | 1 | 1 | 1 | 1 | 1 |
| Active imobilizate | - | - | - | - | - | - | - | - | - | - |
| Active circulante | 1.565 | 13.225 | 2.899 | 2.188 | 5.993 | 5.868 | 2.909 | 5.896 | 5.820 | 5.645 |
| Stocuri | - | - | - | - | - | - | - | - | - | 4.439 |
| Creanțe | 382 | 862 | 83 | 1.753 | 1.753 | 145 | 83 | 359 | 232 | 356 |
| Datorii | 204.779 | 184.920 | 147.554 | 146.902 | 145.958 | 136.321 | 124.668 | 123.919 | 119.616 | 110.050 |
| Capitaluri proprii | -203.214 | -171.695 | -144.655 | -144.714 | -139.965 | -130.453 | -121.759 | -118.023 | -113.796 | -104.405 |
Firma a pierdut 37,7 lei la fiecare 100 de lei vânzări.
Verde ≥ 5%, roșu sub 0
Activele circulante acoperă doar 0,8% din datorii.
Verde ≥ 1,5, roșu sub 1
13.085% din activele firmei sunt finanțate din datorii.
Verde ≤ 60%, roșu peste 80%
Lichiditatea rapidă, solvabilitatea, zilele de încasare și de stoc, CA per angajat și ROE, cu evoluția pe 5 ani, sunt disponibile într-un cont gratuit. Pragurile de culoare sunt orientative, nu specifice domeniului.
Numărul dosarelor, instanța, obiectul, calitatea procesuală și termenele, pentru orice firmă.
Creează cont gratuitFirmele în care apar aceleași persoane și firmele înregistrate la aceeași adresă.
Creează cont gratuitPoziția după cifra de afaceri, la nivel național și în județ, între firmele cu același cod CAEN.
Creează cont gratuitÎn cronologia completă vezi și adresele complete (1 schimbare) și evoluția cifrei de afaceri și a profitului. Creează un cont gratuit.
Datele aproximative (un interval de luni, de exemplu apr-iul 2023) marchează perioada dintre două extrase lunare ONRC în care a apărut schimbarea.
Da. RAUCA GENERAL SRL figurează ca activă în Registrul Comerțului.
Cifra de afaceri a RAUCA GENERAL SRL în 2025 a fost de 83.715 lei, în scădere cu 16% față de 2024.
În 2025, RAUCA GENERAL SRL a înregistrat o pierdere netă de 31.519 lei.
Activitatea principală a RAUCA GENERAL SRL este Comerț cu amănuntul al articolelor de fierărie, al materialelor de construcții, al articolelor din sticlă și a celor pentru vopsit (CAEN 4752).
RAUCA GENERAL SRL are sediul social la adresa TIMIȘULUI Nr. 29, Et. 2, Ap. 7, CAMERA 1, București Sectorul 1, Jud. București, 12414.
Da. RAUCA GENERAL SRL este înregistrată în scopuri de TVA.
Nu. RAUCA GENERAL SRL nu figurează în lista ANAF a contribuabililor cu obligații fiscale restante.
Date financiare complete, asociați, dosare în instanță, informații de contact nemascate, clasificare și multe altele.
Ești reprezentantul acestei firme? Pentru corectarea sau eliminarea datelor, scrie-ne la [email protected].