Marjă netă
BunDin fiecare 100 de lei vânzări, firma a păstrat 16,5 lei profit net.
Verde ≥ 5%, roșu sub 0
RASON IMPEX SRL (CUI 23869828) este o societate cu răspundere limitată activă din satul Luna, Comuna Luna, județul Cluj, înființată în 2008. Activitatea principală este Transporturi rutiere de mărfuri (CAEN 4941).
În 2025 a raportat o cifră de afaceri de 6,03 mil. lei (-11% față de 2024) și un profit net de 997.382 lei, cu 13 angajați.
Este înregistrată în scopuri de TVA și în sistemul RO e-Factura. Figurează în lista ANAF a debitorilor cu obligații restante.
| An | Valoare |
|---|---|
| 2016 | 614.928 lei |
| 2017 | 1.293.118 lei |
| 2018 | 1.503.838 lei |
| 2019 | 2.123.393 lei |
| 2020 | 1.990.606 lei |
| 2021 | 3.744.424 lei |
| 2022 | 5.362.186 lei |
| 2023 | 6.460.643 lei |
| 2024 | 6.759.745 lei |
| 2025 | 6.030.966 lei |
| Indicator | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | 2018 | 2017 | 2016 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Cifra de afaceri | 6.030.966 | 6.759.745 | 6.460.643 | 5.362.186 | 3.744.424 | 1.990.606 | 2.123.393 | 1.503.838 | 1.293.118 | 614.928 |
| Profit net | 997.382 | 1.552.827 | 1.715.449 | 1.413.252 | 964.398 | 495.633 | 735.180 | 677.954 | 625.949 | 323.422 |
| Număr mediu de angajați | 13 | 11 | 10 | 9 | 6 | 5 | 4 | 3 | 2 | 3 |
| Active imobilizate | 2.688.063 | 2.007.671 | 2.073.337 | 1.594.849 | 1.349.681 | 1.141.277 | 955.242 | 591.518 | 134.894 | 34.388 |
| Active circulante | 1.052.199 | 921.947 | 918.830 | 1.484.116 | 1.710.538 | 966.544 | 580.525 | 1.446.374 | 1.026.990 | 514.735 |
| Stocuri | - | - | 0 | 0 | - | 0 | 0 | 40.600 | 37.552 | 3.271 |
| Creanțe | 949.275 | 797.082 | 579.848 | 1.409.267 | 923.308 | 575.543 | 437.256 | 462.726 | 219.172 | 103.593 |
| Datorii | 1.631.988 | 632.098 | 717.526 | 745.061 | 535.625 | 444.593 | 308.565 | 334.293 | 96.326 | 113.679 |
| Capitaluri proprii | 1.988.414 | 2.297.520 | 2.274.641 | 2.360.660 | 2.547.820 | 1.667.633 | 1.235.158 | 1.694.721 | 1.061.393 | 435.444 |
Din fiecare 100 de lei vânzări, firma a păstrat 16,5 lei profit net.
Verde ≥ 5%, roșu sub 0
Activele circulante acoperă doar 64% din datorii.
Verde ≥ 1,5, roșu sub 1
43% din activele firmei sunt finanțate din datorii.
Verde ≤ 60%, roșu peste 80%
Lichiditatea rapidă, solvabilitatea, zilele de încasare și de stoc, CA per angajat și ROE, cu evoluția pe 5 ani, sunt disponibile într-un cont gratuit. Pragurile de culoare sunt orientative, nu specifice domeniului.
Numărul dosarelor, instanța, obiectul, calitatea procesuală și termenele, pentru orice firmă.
Creează cont gratuitFirmele în care apar aceleași persoane și firmele înregistrate la aceeași adresă.
Creează cont gratuitPoziția după cifra de afaceri, la nivel național și în județ, între firmele cu același cod CAEN.
Creează cont gratuitÎn cronologia completă vezi și evoluția cifrei de afaceri și a profitului și dosarele în instanță pe ani. Creează un cont gratuit.
Datele aproximative (un interval de luni, de exemplu apr-iul 2023) marchează perioada dintre două extrase lunare ONRC în care a apărut schimbarea.
Da. RASON IMPEX SRL figurează ca activă în Registrul Comerțului.
Cifra de afaceri a RASON IMPEX SRL în 2025 a fost de 6.030.966 lei (6,03 mil. lei), în scădere cu 11% față de 2024.
În 2025, RASON IMPEX SRL a înregistrat un profit net de 997.382 lei.
Activitatea principală a RASON IMPEX SRL este Transporturi rutiere de mărfuri (CAEN 4941).
RASON IMPEX SRL are sediul social la adresa Sat Luna, Comuna Luna, Jud. Cluj.
Da. RASON IMPEX SRL este înregistrată în scopuri de TVA și în sistemul RO e-Factura.
Da. RASON IMPEX SRL figurează în lista ANAF a contribuabililor cu obligații fiscale restante.
Date financiare complete, asociați, dosare în instanță, informații de contact nemascate, clasificare și multe altele.
Ești reprezentantul acestei firme? Pentru corectarea sau eliminarea datelor, scrie-ne la [email protected].