ActivăSRL

RAPID COM S.R.L.

Pţa. Bucureşti Nr. 2, Mun. Oradea, Jud. Bihor

CAEN 5610: Restaurante

CUI
53218
Reg. Com.
J05/1207/1991
Înființată
9 august 1991
Vechime
35 de ani, 2 luni
Cifra de afaceri 2025
2,0 mil. lei
Profit net 2025
21 mii lei
Angajați 2025
10

Situație fiscală (ANAF)

  • Activă fiscal
  • Plătitoare de TVA
  • Nu figurează cu datorii la ANAF

Stare la Registrul Comerțului

  • funcțiune

Ultimul status ANAF: INREGISTRAT din data 26.11.1992

Rezumat

Pe scurt

RAPID COM S.R.L. (CUI 53218) este o societate cu răspundere limitată activă din Oradea, județul Bihor, înființată în 1991. Activitatea principală este Restaurante (CAEN 5610).

În 2025 a raportat o cifră de afaceri de 2,04 mil. lei (-7,8% față de 2024) și un profit net de 20.663 lei, cu 10 angajați.

Este înregistrată în scopuri de TVA.

Identificare

Date de identificare

CUI / CIF
53218
Nr. Reg. Com.
J05/1207/1991
EUID
ROONRC.J05/1207/1991
Cod CAEN principal
5610 - Restaurante
Data înființării
9 august 1991
Vechime
35 de ani, 2 luni
Formă juridică
SRL
Adresă sediu
Pţa. Bucureşti Nr. 2, Mun. Oradea, Jud. Bihor

Contact

Date de contact

Datele de contact și numele sunt parțial ascunse pe pagina publică.

Telefoane (0)
-
Email (0)
-
Website (0)
-
Persoane (2)
  • FI••• CLAU••• ARGENT•••
  • FI••• MAR••• P•••

Bilanțuri

Rezultate financiare

2016 - 2025, din bilanțurile depuse la Ministerul Finanțelor

Cifra de afaceri 2025

-7,8% față de 2024

2.038.198 RON

2024: 2.210.754 RON

01 mil2 mil3 mil4 mil2016201720182019202020212022202320242025Anul 2016: 3.406.434 RONAnul 2017: 3.681.921 RONAnul 2018: 3.213.354 RONAnul 2019: 1.952.337 RONAnul 2020: 1.627.857 RONAnul 2021: 1.895.956 RONAnul 2022: 1.719.880 RONAnul 2023: 1.875.552 RONAnul 2024: 2.210.754 RONAnul 2025: 2.038.198 RON

Profit net 2025

-74,1% față de 2024

20.663 RON

2024: 79.731 RON

050k100k150k200k2016201720182019202020212022202320242025Anul 2016: 5.431 RONAnul 2017: 197.923 RONAnul 2018: 9.179 RONAnul 2019: 4.838 RONAnul 2020: 534 RONAnul 2021: 59.114 RONAnul 2022: 80.370 RONAnul 2023: 81.933 RONAnul 2024: 79.731 RONAnul 2025: 20.663 RON

Evoluție pe ani

  • 2025

    Cifra de afaceri
    2,0 mil. lei
    Profit net
    21 mii lei
    Angajați
    10
  • 2024

    Cifra de afaceri
    2,2 mil. lei
    Profit net
    80 mii lei
    Angajați
    12
  • 2023

    Cifra de afaceri
    1,9 mil. lei
    Profit net
    82 mii lei
    Angajați
    11
  • 2022

    Cifra de afaceri
    1,7 mil. lei
    Profit net
    80 mii lei
    Angajați
    9
  • 2021

    Cifra de afaceri
    1,9 mil. lei
    Profit net
    59 mii lei
    Angajați
    5
  • 2020

    Cifra de afaceri
    1,6 mil. lei
    Profit net
    534 lei
    Angajați
    6
  • 2019

    Cifra de afaceri
    2,0 mil. lei
    Profit net
    5 mii lei
    Angajați
    18
  • 2018

    Cifra de afaceri
    3,2 mil. lei
    Profit net
    9 mii lei
    Angajați
    19
  • 2017

    Cifra de afaceri
    3,7 mil. lei
    Profit net
    198 mii lei
    Angajați
    16
  • 2016

    Cifra de afaceri
    3,4 mil. lei
    Profit net
    5 mii lei
    Angajați
    13

Analiză

Indicatori financiari 2025

Marjă netăAtenție
1%Față de anul anterior: în scădere
20212022202320242025

Din fiecare 100 de lei vânzări, firma a păstrat 1 leu profit net.

Verde ≥ 5% · roșu sub 0

Lichiditate curentăSlab
0,31Față de anul anterior: în scădere
20212022202320242025

Activele circulante acoperă doar 31% din datorii.

Verde ≥ 1,5 · roșu sub 1

Grad de îndatorareAtenție
70%Față de anul anterior: în scădere
20212022202320242025

70% din activele firmei sunt finanțate din datorii.

Verde ≤ 60% · roșu peste 80%

Lichiditate rapidă
Solvabilitate
Zile încasare creanțe
Zile de stoc
CA per angajat
Rentabilitatea capitalului (ROE)

Lichiditatea rapidă, solvabilitatea, zilele de încasare și de stoc, CA per angajat și ROE, cu evoluția pe 5 ani, sunt disponibile într-un cont gratuit. Pragurile de culoare sunt orientative, nu specifice domeniului.

Istoric

Cronologie

Registrul Comerțului, ANAF, bilanțuri și portalul instanțelor

  1. 2017

    Cea mai mare cifră de afaceri din istoric

  2. Cel mai mare profit net din istoric

  3. 1993

    Înregistrarea în scopuri de TVA

  4. 1991

    Înființarea firmei

    Înmatriculată în județul Bihor cu nr. J5/1207/1991, sub denumirea RAPID COM SRL.

În cronologia completă vezi și evoluția cifrei de afaceri și a profitului. Creează un cont gratuit.

Datele aproximative (un interval de luni, de exemplu aprilie - iulie 2023) marchează perioada dintre două extrase lunare ONRC în care a apărut schimbarea.

Răspunsuri rapide

Întrebări frecvente despre RAPID COM S.R.L.

Este RAPID COM S.R.L. activă?

Da. RAPID COM S.R.L. figurează ca activă în Registrul Comerțului.

Care este cifra de afaceri a RAPID COM S.R.L.?

Cifra de afaceri a RAPID COM S.R.L. în 2025 a fost de 2.038.198 lei (2,04 mil. lei), în scădere cu 7,8% față de 2024.

Ce profit a avut RAPID COM S.R.L. în 2025?

În 2025, RAPID COM S.R.L. a înregistrat un profit net de 20.663 lei.

Ce activitate are RAPID COM S.R.L.?

Activitatea principală a RAPID COM S.R.L. este Restaurante (CAEN 5610).

Unde are sediul RAPID COM S.R.L.?

RAPID COM S.R.L. are sediul social la adresa Pța. București Nr. 2, Mun. Oradea, Jud. Bihor.

RAPID COM S.R.L. este plătitoare de TVA?

Da. RAPID COM S.R.L. este înregistrată în scopuri de TVA.

RAPID COM S.R.L. are datorii la ANAF?

Nu. RAPID COM S.R.L. nu figurează în lista ANAF a contribuabililor cu obligații fiscale restante.

Vezi toate datele despre RAPID COM S.R.L.

Date financiare complete, asociați, dosare în instanță, informații de contact nemascate, clasificare și multe altele.

  • Gratuit pentru început
  • Fără card necesar
  • Acces instant

Ești reprezentantul acestei firme? Pentru corectarea sau eliminarea datelor, scrie-ne la [email protected].