Marjă netă
SlabFirma a pierdut 97,7 lei la fiecare 100 de lei vânzări.
Verde ≥ 5%, roșu sub 0
RANCH STC SRL (CUI 27056062) este o societate cu răspundere limitată din satul Măceșu de Jos, Comuna Măceșu de Jos, județul Dolj, înființată în 2010. Activitatea principală este Cultivarea cerealelor (excluzând orezul), plantelor leguminoase și a plantelor oleaginoase (CAEN 0111). Firma se află în procedura insolvenței.
În 2023 a raportat o cifră de afaceri de 571.185 lei (-42% față de 2022) și o pierdere netă de 557.766 lei, cu 1 angajat.
Este înregistrată în scopuri de TVA și în sistemul RO e-Factura. ANAF a declarat-o contribuabil inactiv. Figurează în lista ANAF a debitorilor cu obligații restante.
| An | Valoare |
|---|---|
| 2014 | 56.276 lei |
| 2015 | 0 lei |
| 2016 | 69.464 lei |
| 2017 | 397.603 lei |
| 2018 | 370.502 lei |
| 2019 | 525.046 lei |
| 2020 | 753.142 lei |
| 2021 | 845.468 lei |
| 2022 | 984.972 lei |
| 2023 | 571.185 lei |
| Indicator | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | 2018 | 2017 | 2016 | 2015 | 2014 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Cifra de afaceri | 571.185 | 984.972 | 845.468 | 753.142 | 525.046 | 370.502 | 397.603 | 69.464 | 0 | 56.276 |
| Profit net | -557.766 | 364.964 | 352.108 | 274.135 | 299.583 | 13.129 | 153.813 | 6.220 | 22.334 | 9.248 |
| Număr mediu de angajați | 1 | 1 | 1 | 1 | 1 | 2 | 2 | - | 0 | 0 |
| Active imobilizate | 1.099.049 | 1.527.933 | 1.959.463 | 2.394.661 | 2.834.708 | 2.915.264 | 689.061 | 76.091 | 91.309 | 29.886 |
| Active circulante | 3.353.305 | 3.585.294 | 3.144.736 | 1.698.315 | 1.111.195 | 813.754 | 2.717.736 | 257.655 | 73.055 | 146.820 |
| Stocuri | 2.223.047 | 2.222.704 | 1.512.531 | 620.720 | 451.281 | 203.965 | 37.655 | 97.483 | 41.232 | 81.832 |
| Creanțe | 1.090.022 | 959.346 | 715.269 | 613.765 | 476.221 | 142.600 | 2.261.997 | - | - | - |
| Datorii | 4.695.220 | 4.270.194 | 3.682.326 | 2.449.673 | 2.174.129 | 1.677.261 | 1.001.597 | 212.952 | 49.791 | 139.730 |
| Capitaluri proprii | -242.866 | 843.033 | 667.481 | 491.671 | 217.536 | 94.101 | 147.792 | 120.794 | 114.573 | 36.976 |
Firma a pierdut 97,7 lei la fiecare 100 de lei vânzări.
Verde ≥ 5%, roșu sub 0
Activele circulante acoperă doar 71% din datorii.
Verde ≥ 1,5, roșu sub 1
105% din activele firmei sunt finanțate din datorii.
Verde ≤ 60%, roșu peste 80%
Lichiditatea rapidă, solvabilitatea, zilele de încasare și de stoc, CA per angajat și ROE, cu evoluția pe 5 ani, sunt disponibile într-un cont gratuit. Pragurile de culoare sunt orientative, nu specifice domeniului.
Numărul dosarelor, instanța, obiectul, calitatea procesuală și termenele, pentru orice firmă.
Creează cont gratuitFirmele în care apar aceleași persoane și firmele înregistrate la aceeași adresă.
Creează cont gratuitPoziția după cifra de afaceri, la nivel național și în județ, între firmele cu același cod CAEN.
Creează cont gratuitÎn cronologia completă vezi și numele administratorilor, evoluția cifrei de afaceri și a profitului și dosarele în instanță pe ani. Creează un cont gratuit.
Datele aproximative (un interval de luni, de exemplu apr-iul 2023) marchează perioada dintre două extrase lunare ONRC în care a apărut schimbarea.
RANCH STC SRL se află în procedura insolvenței.
Cifra de afaceri a RANCH STC SRL în 2023 a fost de 571.185 lei, în scădere cu 42% față de 2022.
În 2023, RANCH STC SRL a înregistrat o pierdere netă de 557.766 lei.
Activitatea principală a RANCH STC SRL este Cultivarea cerealelor (excluzând orezul), plantelor leguminoase și a plantelor oleaginoase (CAEN 0111).
RANCH STC SRL are sediul social la adresa Str. VIILOR Nr. 14, Sat Măceșu de Jos, Comuna Măceșu de Jos, Jud. Dolj, 0.
Da. RANCH STC SRL este înregistrată în scopuri de TVA și în sistemul RO e-Factura.
Da. RANCH STC SRL figurează în lista ANAF a contribuabililor cu obligații fiscale restante.
Date financiare complete, asociați, dosare în instanță, informații de contact nemascate, clasificare și multe altele.
Ești reprezentantul acestei firme? Pentru corectarea sau eliminarea datelor, scrie-ne la [email protected].