RadiatăSRL

RAMSIME SRL

Int. Castanilor Nr. 2, Bl. 23, Sc. B, Ap. 9, Mun. Timişoara, Jud. Timiş, 300507

CAEN 5221: Activități de servicii anexe pentru transporturi terestre

CUI
21728407
Reg. Com.
J35/1802/2007
Înființată
14 mai 2007
Vechime
19 ani, 5 luni
Cifra de afaceri 2020
39 mii lei
Profit net 2020
4 mii lei
Angajați 2020
0

Stare la Registrul Comerțului

  • radiată

Ultimul status ANAF: RADIERE din data 14.06.2021

Rezumat

Pe scurt

RAMSIME SRL (CUI 21728407) a fost o societate cu răspundere limitată din Timișoara, județul Timiș, înființată în 2007 și radiată în 2021. Activitatea principală era Activități de servicii anexe pentru transporturi terestre (CAEN 5221).

Ultimul bilanț, din 2020, arată o cifră de afaceri de 38.800 lei (-84% față de 2019) și un profit net de 4.209 lei, fără angajați declarați.

Identificare

Date de identificare

CUI / CIF
21728407
Nr. Reg. Com.
J35/1802/2007
EUID
ROONRC.J35/1802/2007
Cod CAEN principal
5221 - Activități de servicii anexe pentru transporturi terestre
Data înființării
14 mai 2007
Vechime
19 ani, 5 luni
Formă juridică
SRL
Adresă sediu
Int. Castanilor Nr. 2, Bl. 23, Sc. B, Ap. 9, Mun. Timişoara, Jud. Timiş, 300507

Contact

Date de contact

Datele de contact și numele sunt parțial ascunse pe pagina publică.

Telefoane (0)
-
Email (0)
-
Website (0)
-
Persoane (1)
  • CIU••• LA••• TEO•••

Bilanțuri

Rezultate financiare

2011 - 2020, din bilanțurile depuse la Ministerul Finanțelor

Cifra de afaceri 2020

-84,0% față de 2019

38.800 RON

2019: 241.912 RON

0100k200k300k2011201220132014201520162017201820192020Anul 2011: 62.958 RONAnul 2012: 83.670 RONAnul 2013: 160.080 RONAnul 2014: 206.146 RONAnul 2015: 130.169 RONAnul 2016: 195.662 RONAnul 2017: 178.499 RONAnul 2018: 216.618 RONAnul 2019: 241.912 RONAnul 2020: 38.800 RON

Profit net 2020

-94,3% față de 2019

4.209 RON

2019: 73.521 RON

-25k025k50k75k2011201220132014201520162017201820192020Anul 2011: -14.776 RONAnul 2012: -7.239 RONAnul 2013: 56.154 RONAnul 2014: 72.212 RONAnul 2015: 4 RONAnul 2016: 64.155 RONAnul 2017: 27.954 RONAnul 2018: 56.841 RONAnul 2019: 73.521 RONAnul 2020: 4.209 RON

Evoluție pe ani

  • 2020

    Cifra de afaceri
    39 mii lei
    Profit net
    4 mii lei
    Angajați
    0
  • 2019

    Cifra de afaceri
    242 mii lei
    Profit net
    74 mii lei
    Angajați
    4
  • 2018

    Cifra de afaceri
    217 mii lei
    Profit net
    57 mii lei
    Angajați
    4
  • 2017

    Cifra de afaceri
    178 mii lei
    Profit net
    28 mii lei
    Angajați
    4
  • 2016

    Cifra de afaceri
    196 mii lei
    Profit net
    64 mii lei
    Angajați
    4
  • 2015

    Cifra de afaceri
    130 mii lei
    Profit net
    4 lei
    Angajați
    -
  • 2014

    Cifra de afaceri
    206 mii lei
    Profit net
    72 mii lei
    Angajați
    4
  • 2013

    Cifra de afaceri
    160 mii lei
    Profit net
    56 mii lei
    Angajați
    4
  • 2012

    Cifra de afaceri
    84 mii lei
    Profit net
    -7 mii lei
    Angajați
    5
  • 2011

    Cifra de afaceri
    63 mii lei
    Profit net
    -15 mii lei
    Angajați
    5

Analiză

Indicatori financiari 2020

Marjă netăBun
11%Față de anul anterior: în scădere
20162017201820192020

Din fiecare 100 de lei vânzări, firma a păstrat 10,8 lei profit net.

Verde ≥ 5% · roșu sub 0

Lichiditate curentăBun
1,68Față de anul anterior: în scădere
20162017201820192020

Activele circulante (stocuri, creanțe, bani) acoperă de 1,68 ori datoriile.

Verde ≥ 1,5 · roșu sub 1

Grad de îndatorareBun
49%Față de anul anterior: în creștere
20162017201820192020

49% din activele firmei sunt finanțate din datorii.

Verde ≤ 60% · roșu peste 80%

Lichiditate rapidă
Solvabilitate
Zile încasare creanțe
Zile de stoc
CA per angajat
Rentabilitatea capitalului (ROE)

Lichiditatea rapidă, solvabilitatea, zilele de încasare și de stoc, CA per angajat și ROE, cu evoluția pe 5 ani, sunt disponibile într-un cont gratuit. Pragurile de culoare sunt orientative, nu specifice domeniului.

Istoric

Cronologie

Registrul Comerțului, ANAF, bilanțuri și portalul instanțelor

  1. 2021

    Stare încheiată la ONRC: Dizolvare

  2. Radierea din Registrul Comerțului

  3. Stare nouă la ONRC: Dizolvare

  4. Stare încheiată la ONRC: Funcțiune

  5. 2019

    Cea mai mare cifră de afaceri din istoric

  6. Cel mai mare profit net din istoric

Vezi toată cronologia (3 evenimente în plus, 2007 - 2011)
  1. 2011

    Încetarea înregistrării în scopuri de TVA

  2. 2007

    Înregistrarea în scopuri de TVA

  3. Înființarea firmei

    Înmatriculată în județul Timiș cu nr. J35/1802/2007.

În cronologia completă vezi și evoluția cifrei de afaceri și a profitului. Creează un cont gratuit.

Datele aproximative (un interval de luni, de exemplu aprilie - iulie 2023) marchează perioada dintre două extrase lunare ONRC în care a apărut schimbarea.

Răspunsuri rapide

Întrebări frecvente despre RAMSIME SRL

Este RAMSIME SRL activă?

Nu. RAMSIME SRL a fost radiată din Registrul Comerțului în 2021.

Care este cifra de afaceri a RAMSIME SRL?

Cifra de afaceri a RAMSIME SRL în 2020 a fost de 38.800 lei, în scădere cu 84% față de 2019.

Ce profit a avut RAMSIME SRL în 2020?

În 2020, RAMSIME SRL a înregistrat un profit net de 4.209 lei.

Ce activitate avea RAMSIME SRL?

Activitatea principală a RAMSIME SRL era Activități de servicii anexe pentru transporturi terestre (CAEN 5221).

Unde avea sediul RAMSIME SRL?

RAMSIME SRL avea sediul social la adresa Int. Castanilor Nr. 2, Bl. 23, Sc. B, Ap. 9, Mun. Timișoara, Jud. Timiș, 300507.

RAMSIME SRL are datorii la ANAF?

Nu. RAMSIME SRL nu figurează în lista ANAF a contribuabililor cu obligații fiscale restante.

Vezi toate datele despre RAMSIME SRL

Date financiare complete, asociați, dosare în instanță, informații de contact nemascate, clasificare și multe altele.

  • Gratuit pentru început
  • Fără card necesar
  • Acces instant

Ești reprezentantul acestei firme? Pentru corectarea sau eliminarea datelor, scrie-ne la [email protected].