ActivăSRL

RAMATA VISION S.R.L.

Str. Neptun Nr. 5, Sc. A, Ap. 2, Mun. Braşov, Jud. Braşov, 500348

CAEN 4712: Comerț cu amănuntul nespecializat, cu vânzare predominantă de produse nealimentare

CUI
48609483
Reg. Com.
J2023002224089
Înființată
9 august 2023
Vechime
3 ani, 2 luni
Cifra de afaceri 2025
164 mii lei
Profit net 2025
9 mii lei

Situație fiscală (ANAF)

  • Activă fiscal
  • Plătitoare de TVA
  • Nu figurează cu datorii la ANAF

Stare la Registrul Comerțului

  • funcțiune

Ultimul status ANAF: INREGISTRAT din data 09.08.2023

Rezumat

Pe scurt

RAMATA VISION S.R.L. (CUI 48609483) este o societate cu răspundere limitată activă din Brașov, înființată în 2023. Activitatea principală este Comerț cu amănuntul nespecializat, cu vânzare predominantă de produse nealimentare (CAEN 4712).

În 2025 a raportat o cifră de afaceri de 163.997 lei (+21.198% față de 2024) și un profit net de 8.706 lei, fără angajați declarați.

Este înregistrată în scopuri de TVA.

Identificare

Date de identificare

CUI / CIF
48609483
Nr. Reg. Com.
J2023002224089
EUID
ROONRC.J2023002224089
Cod CAEN principal
4712 - Comerț cu amănuntul nespecializat, cu vânzare predominantă de produse nealimentare
Data înființării
9 august 2023
Vechime
3 ani, 2 luni
Formă juridică
SRL
Adresă sediu
Str. Neptun Nr. 5, Sc. A, Ap. 2, Mun. Braşov, Jud. Braşov, 500348

Contact

Date de contact

Datele de contact și numele sunt parțial ascunse pe pagina publică.

Telefoane (0)
-
Email (0)
-
Website (0)
-
Persoane (2)
  • TA••• VIO••• DUMI•••
  • T••• R••• MA•••

Bilanțuri

Rezultate financiare

2024 - 2025, din bilanțurile depuse la Ministerul Finanțelor

Cifra de afaceri 2025

+21198,3% față de 2024

163.997 RON

2024: 770 RON

050k100k150k200k20242025Anul 2024: 770 RONAnul 2025: 163.997 RON

Profit net 2025

+3652,6% față de 2024

8.706 RON

2024: 232 RON

03k5k8k10k20242025Anul 2024: 232 RONAnul 2025: 8.706 RON

Evoluție pe ani

  • 2025

    Cifra de afaceri
    164 mii lei
    Profit net
    9 mii lei
    Angajați
    -
  • 2024

    Cifra de afaceri
    770 lei
    Profit net
    232 lei
    Angajați
    0

Analiză

Indicatori financiari 2025

Marjă netăBun
5,3%Față de anul anterior: în scădere
20242025

Din fiecare 100 de lei vânzări, firma a păstrat 5,3 lei profit net.

Verde ≥ 5% · roșu sub 0

Lichiditate curentăAtenție
1,23Față de anul anterior: în scădere
20242025

Activele circulante (stocuri, creanțe, bani) acoperă de 1,23 ori datoriile.

Verde ≥ 1,5 · roșu sub 1

Grad de îndatorareSlab
82%Față de anul anterior: în creștere
20242025

82% din activele firmei sunt finanțate din datorii.

Verde ≤ 60% · roșu peste 80%

Lichiditate rapidă
Solvabilitate
Zile încasare creanțe
Zile de stoc
CA per angajat
Rentabilitatea capitalului (ROE)

Lichiditatea rapidă, solvabilitatea, zilele de încasare și de stoc, CA per angajat și ROE, cu evoluția pe 5 ani, sunt disponibile într-un cont gratuit. Pragurile de culoare sunt orientative, nu specifice domeniului.

Istoric

Cronologie

Registrul Comerțului, ANAF, bilanțuri și portalul instanțelor

  1. 2025

    Înregistrarea în scopuri de TVA

  2. Reactivată ca contribuabil de ANAF

  3. Declarată contribuabil inactiv de ANAF

  4. 2023

    Înființarea firmei

    Înmatriculată în județul Brașov cu nr. J8/2224/2023.

În cronologia completă vezi și evoluția cifrei de afaceri și a profitului. Creează un cont gratuit.

Datele aproximative (un interval de luni, de exemplu aprilie - iulie 2023) marchează perioada dintre două extrase lunare ONRC în care a apărut schimbarea.

Răspunsuri rapide

Întrebări frecvente despre RAMATA VISION S.R.L.

Este RAMATA VISION S.R.L. activă?

Da. RAMATA VISION S.R.L. figurează ca activă în Registrul Comerțului.

Care este cifra de afaceri a RAMATA VISION S.R.L.?

Cifra de afaceri a RAMATA VISION S.R.L. în 2025 a fost de 163.997 lei, în creștere cu 21.198% față de 2024.

Ce profit a avut RAMATA VISION S.R.L. în 2025?

În 2025, RAMATA VISION S.R.L. a înregistrat un profit net de 8.706 lei.

Ce activitate are RAMATA VISION S.R.L.?

Activitatea principală a RAMATA VISION S.R.L. este Comerț cu amănuntul nespecializat, cu vânzare predominantă de produse nealimentare (CAEN 4712).

Unde are sediul RAMATA VISION S.R.L.?

RAMATA VISION S.R.L. are sediul social la adresa Str. Neptun Nr. 5, Sc. A, Ap. 2, Mun. Brașov, Jud. Brașov, 500348.

RAMATA VISION S.R.L. este plătitoare de TVA?

Da. RAMATA VISION S.R.L. este înregistrată în scopuri de TVA.

RAMATA VISION S.R.L. are datorii la ANAF?

Nu. RAMATA VISION S.R.L. nu figurează în lista ANAF a contribuabililor cu obligații fiscale restante.

Vezi toate datele despre RAMATA VISION S.R.L.

Date financiare complete, asociați, dosare în instanță, informații de contact nemascate, clasificare și multe altele.

  • Gratuit pentru început
  • Fără card necesar
  • Acces instant

Ești reprezentantul acestei firme? Pentru corectarea sau eliminarea datelor, scrie-ne la [email protected].