RAMAR CONSTRUCT MR S.R.L. Funcțiune Plătitor TVA e-Factura SRL

Înființată 04.12.2023
Pădurarului Nr. 15, Sat Ţegheş, Comuna Domneşti, Jud. Ilfov, 77091 4100, Lucrări de construcții ale clădirilor rezidențiale și nerezidențiale

Prezentare

Pe scurt

RAMAR CONSTRUCT MR S.R.L. (CUI 49220769) este o societate cu răspundere limitată activă din satul Țegheș, Comuna Domnești, județul Ilfov, înființată în 2023. Activitatea principală este Lucrări de construcții ale clădirilor rezidențiale și nerezidențiale (CAEN 4100).

În 2025 a raportat o cifră de afaceri de 874.058 lei (+44% față de 2024) și un profit net de 740.202 lei, cu 1 angajat.

Este înregistrată în scopuri de TVA și în sistemul RO e-Factura.

Cifra de afaceri 2025
874,1 miilei
+44,2%, față de 2024
Profit net 2025
740,2 miilei
+89,5%, față de 2024
Angajați 2025
1
0,0%, față de 2024
Marjă netă
84,7%
Capital social
200lei
Vechime
2ani

Evoluție financiară

Ministerul Finanțelor, 2023-2025
Cifra de afaceri
AnValoare
2023-
2024606.278 lei
2025874.058 lei

Indicatori din bilanț

lei
Indicatori din bilanț pe ani, în lei
Indicator202520242023
Cifra de afaceri874.058606.278-
Profit net740.202390.5740
Număr mediu de angajați11-
Active imobilizate-6.502119
Active circulante1.236.573412.05581
Stocuri---
Creanțe784.350396.050-
Datorii105.59727.7830
Capitaluri proprii1.130.976390.774200
Ultimul bilanț: 2025. Valori din situațiile financiare anuale depuse.

Indicatori financiari 2025

Marjă netă

Bun
85% Față de anul anterior: în creștere

Din fiecare 100 de lei vânzări, firma a păstrat 84,7 lei profit net.

Verde ≥ 5%, roșu sub 0

Lichiditate curentă

Bun
11,71 Față de anul anterior: în scădere

Activele circulante (stocuri, creanțe, bani) acoperă de 11,71 ori datoriile.

Verde ≥ 1,5, roșu sub 1

Grad de îndatorare

Bun
8,5% Față de anul anterior: în creștere

8,5% din activele firmei sunt finanțate din datorii.

Verde ≤ 60%, roșu peste 80%

  • Lichiditate rapidă
  • Solvabilitate
  • Zile încasare creanțe
  • Zile de stoc
  • CA per angajat
  • Rentabilitatea capitalului (ROE)

Lichiditatea rapidă, solvabilitatea, zilele de încasare și de stoc, CA per angajat și ROE, cu evoluția pe 5 ani, sunt disponibile într-un cont gratuit. Pragurile de culoare sunt orientative, nu specifice domeniului.

Stare fiscală și juridică

ANAF, actualizat 30.09.2026
Înregistrat în scopuri de TVA Da
RO e-Factura Înregistrat
Inactiv fiscal Nu
Obligații restante la ANAF Nu figurează lista contribuabililor datornici
TVA la încasare Cu cont gratuit
Split TVA Cu cont gratuit
Stare la Registrul Comerțului Funcțiune
Ultimul status ANAFINREGISTRAT din data 04.12.2023

Identificare și contact

ONRC, ANAF

Date de identificare

CUI / CIF
49220769
Nr. Reg. Com.
J2023008134232
EUID
ROONRC.J2023008134232
Cod CAEN principal
4100, Lucrări de construcții ale clădirilor rezidențiale și nerezidențiale
Data înființării
4 decembrie 2023
Vechime
2 ani, 10 luni
Formă juridică
SRL
Capital social
200 lei (bilanț 2025)
Adresă sediu
Pădurarului Nr. 15, Sat Ţegheş, Comuna Domneşti, Jud. Ilfov, 77091
Domiciliu fiscal
Str. Pădurarului Nr. 15, Sat Ţegheş Com. Domneşti, Jud. Ilfov, 77091

Date de contact

parțial ascunse
Telefoane (1)
  • 0723••••••
Email (0)
-
Website (0)
-

Administratori și reprezentanți

1
  • P••• GEO••• MAR•••Administrator, România
Datele de contact și numele sunt parțial ascunse pe pagina publică. Vezi complet

Dosare în instanță

portal.just.ro
Dosarele sunt disponibile cu cont

Numărul dosarelor, instanța, obiectul, calitatea procesuală și termenele, pentru orice firmă.

Creează cont gratuit

Relații și clasament

ONRC, Ministerul Finanțelor

Firme legate și la aceeași adresă

Vezi rețeaua firmei

Firmele în care apar aceleași persoane și firmele înregistrate la aceeași adresă.

Creează cont gratuit

Clasament în domeniu și județ

Locul firmei în clasament

Poziția după cifra de afaceri, la nivel național și în județ, între firmele cu același cod CAEN.

Creează cont gratuit

Cronologie

Registrul Comerțului, ANAF, bilanțuri și portalul instanțelor
2025
  1. Cel mai mare profit net din istoric Bilanțuri
2024
  1. Înscrierea în Registrul RO e-Factura ANAF
  2. Înregistrarea în scopuri de TVA ANAF
2023
  1. Înființarea firmei Înmatriculată în județul Ilfov cu nr. J23/8134/2023. ONRC

În cronologia completă vezi și evoluția cifrei de afaceri și a profitului. Creează un cont gratuit.

Datele aproximative (un interval de luni, de exemplu apr-iul 2023) marchează perioada dintre două extrase lunare ONRC în care a apărut schimbarea.

Întrebări frecvente despre RAMAR CONSTRUCT MR S.R.L.

Este RAMAR CONSTRUCT MR S.R.L. activă?

Da. RAMAR CONSTRUCT MR S.R.L. figurează ca activă în Registrul Comerțului.

Care este cifra de afaceri a RAMAR CONSTRUCT MR S.R.L.?

Cifra de afaceri a RAMAR CONSTRUCT MR S.R.L. în 2025 a fost de 874.058 lei, în creștere cu 44% față de 2024.

Ce profit a avut RAMAR CONSTRUCT MR S.R.L. în 2025?

În 2025, RAMAR CONSTRUCT MR S.R.L. a înregistrat un profit net de 740.202 lei.

Ce activitate are RAMAR CONSTRUCT MR S.R.L.?

Activitatea principală a RAMAR CONSTRUCT MR S.R.L. este Lucrări de construcții ale clădirilor rezidențiale și nerezidențiale (CAEN 4100).

Unde are sediul RAMAR CONSTRUCT MR S.R.L.?

RAMAR CONSTRUCT MR S.R.L. are sediul social la adresa Pădurarului Nr. 15, Sat Țegheș, Comuna Domnești, Jud. Ilfov, 77091.

RAMAR CONSTRUCT MR S.R.L. este plătitoare de TVA?

Da. RAMAR CONSTRUCT MR S.R.L. este înregistrată în scopuri de TVA și în sistemul RO e-Factura.

RAMAR CONSTRUCT MR S.R.L. are datorii la ANAF?

Nu. RAMAR CONSTRUCT MR S.R.L. nu figurează în lista ANAF a contribuabililor cu obligații fiscale restante.

Vezi toate datele despre RAMAR CONSTRUCT MR S.R.L.

Date financiare complete, asociați, dosare în instanță, informații de contact nemascate, clasificare și multe altele.

  • Gratuit pentru început
  • Fără card necesar
  • Acces instant

Ești reprezentantul acestei firme? Pentru corectarea sau eliminarea datelor, scrie-ne la [email protected].