Marjă netă
SlabFirma a pierdut 24,7 lei la fiecare 100 de lei vânzări.
Verde ≥ 5%, roșu sub 0
RAMANETI SRL (CUI 9341745) este o societate cu răspundere limitată activă din Loc. Costești, Oraș Costești, județul Argeș, înființată în 1997. Activitatea principală este Comerț cu amănuntul al încălțămintei și articolelor din piele (CAEN 4772).
În 2025 a raportat o cifră de afaceri de 484.253 lei (-10% față de 2024) și o pierdere netă de 119.722 lei, fără angajați declarați.
Este înregistrată în scopuri de TVA.
| An | Valoare |
|---|---|
| 2016 | 684.911 lei |
| 2017 | 714.421 lei |
| 2018 | 598.638 lei |
| 2019 | 528.978 lei |
| 2020 | 272.976 lei |
| 2021 | 372.620 lei |
| 2022 | 467.563 lei |
| 2023 | 533.350 lei |
| 2024 | 539.102 lei |
| 2025 | 484.253 lei |
| Indicator | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | 2018 | 2017 | 2016 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Cifra de afaceri | 484.253 | 539.102 | 533.350 | 467.563 | 372.620 | 272.976 | 528.978 | 598.638 | 714.421 | 684.911 |
| Profit net | -119.722 | -99.105 | 142.537 | 220.394 | -84.836 | -44.854 | 5.640 | -31.028 | 9.302 | 13.520 |
| Număr mediu de angajați | 0 | 0 | 7 | 7 | 7 | 0 | 7 | 7 | 7 | 8 |
| Active imobilizate | 70.449 | 87.351 | 112.191 | 16.509 | 17.974 | 17.827 | 15.869 | 15.869 | 3.381 | 3.381 |
| Active circulante | 335.835 | 338.661 | 480.691 | 357.192 | 354.448 | 364.739 | 370.662 | 352.878 | 367.208 | 447.452 |
| Stocuri | 325.616 | 330.058 | 457.370 | 346.282 | 330.332 | 348.653 | 360.332 | 346.586 | 335.152 | 393.278 |
| Creanțe | 3.675 | 3.738 | 12.530 | 5.950 | 8.617 | 14.390 | 4.730 | 261 | 19.511 | 32.469 |
| Datorii | 346.633 | 246.638 | 314.403 | 237.759 | 456.874 | 382.182 | 341.293 | 459.456 | 430.270 | 519.816 |
| Capitaluri proprii | 59.651 | 179.374 | 278.479 | 135.942 | -84.452 | 384 | 45.238 | -90.709 | -59.681 | -68.983 |
Firma a pierdut 24,7 lei la fiecare 100 de lei vânzări.
Verde ≥ 5%, roșu sub 0
Activele circulante acoperă doar 97% din datorii.
Verde ≥ 1,5, roșu sub 1
85% din activele firmei sunt finanțate din datorii.
Verde ≤ 60%, roșu peste 80%
Lichiditatea rapidă, solvabilitatea, zilele de încasare și de stoc, CA per angajat și ROE, cu evoluția pe 5 ani, sunt disponibile într-un cont gratuit. Pragurile de culoare sunt orientative, nu specifice domeniului.
Numărul dosarelor, instanța, obiectul, calitatea procesuală și termenele, pentru orice firmă.
Creează cont gratuitFirmele în care apar aceleași persoane și firmele înregistrate la aceeași adresă.
Creează cont gratuitPoziția după cifra de afaceri, la nivel național și în județ, între firmele cu același cod CAEN.
Creează cont gratuitÎn cronologia completă vezi și evoluția cifrei de afaceri și a profitului. Creează un cont gratuit.
Datele aproximative (un interval de luni, de exemplu apr-iul 2023) marchează perioada dintre două extrase lunare ONRC în care a apărut schimbarea.
Da. RAMANETI SRL figurează ca activă în Registrul Comerțului.
Cifra de afaceri a RAMANETI SRL în 2025 a fost de 484.253 lei, în scădere cu 10% față de 2024.
În 2025, RAMANETI SRL a înregistrat o pierdere netă de 119.722 lei.
Activitatea principală a RAMANETI SRL este Comerț cu amănuntul al încălțămintei și articolelor din piele (CAEN 4772).
RAMANETI SRL are sediul social la adresa Str. NECSULESTI Nr. 22, Loc. Costești, Oraș Costești, Jud. Argeș.
Da. RAMANETI SRL este înregistrată în scopuri de TVA.
Nu. RAMANETI SRL nu figurează în lista ANAF a contribuabililor cu obligații fiscale restante.
Date financiare complete, asociați, dosare în instanță, informații de contact nemascate, clasificare și multe altele.
Ești reprezentantul acestei firme? Pentru corectarea sau eliminarea datelor, scrie-ne la [email protected].