Marjă netă
SlabFirma a pierdut 13,1 lei la fiecare 100 de lei vânzări.
Verde ≥ 5%, roșu sub 0
RALUCA PRES SRL (CUI 18151600) a fost o societate cu răspundere limitată din Râmnicu Vâlcea, județul Vâlcea, înființată în 2005 și radiată în 2024. Activitatea principală era Alte activități de servicii suport pentru întreprinderi n.c.a. (CAEN 8299).
Ultimul bilanț, din 2023, arată o cifră de afaceri de 207.550 lei (-61% față de 2022) și o pierdere netă de 27.285 lei, cu 3 angajați.
| An | Valoare |
|---|---|
| 2014 | 80.155 lei |
| 2015 | 60.800 lei |
| 2016 | 91.793 lei |
| 2017 | 105.448 lei |
| 2018 | 147.764 lei |
| 2019 | 125.809 lei |
| 2020 | 143.578 lei |
| 2021 | 209.965 lei |
| 2022 | 531.903 lei |
| 2023 | 207.550 lei |
| Indicator | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | 2018 | 2017 | 2016 | 2015 | 2014 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Cifra de afaceri | 207.550 | 531.903 | 209.965 | 143.578 | 125.809 | 147.764 | 105.448 | 91.793 | 60.800 | 80.155 |
| Profit net | -27.285 | 192.547 | 63.509 | 19.499 | 13.364 | 40.461 | 38.093 | 35.947 | 2 | 15.597 |
| Număr mediu de angajați | 3 | 8 | 3 | 3 | 3 | 3 | 2 | 2 | - | 3 |
| Active imobilizate | 10.157 | 21.237 | 32.317 | 43.398 | 54.478 | 65.096 | - | - | 24.000 | 19.400 |
| Active circulante | 166.101 | 331.001 | 178.478 | 122.766 | 102.531 | 110.393 | 102.896 | 107.640 | 59.702 | 56.684 |
| Stocuri | - | 3.154 | 3.154 | 3.154 | 3.154 | 3.154 | 3.154 | 3.154 | 3.173 | 3.173 |
| Creanțe | 49 | 179.072 | 127.162 | 45.814 | 45.125 | 44.955 | 37.660 | 33.139 | 12.783 | 8.893 |
| Datorii | 187.398 | 143.546 | 131.141 | 130.520 | 127.500 | 118.883 | 48.658 | 55.550 | 47.678 | 44.356 |
| Capitaluri proprii | -11.140 | 208.692 | 79.654 | 35.644 | 29.509 | 56.606 | 54.238 | 52.090 | 36.024 | 31.728 |
Firma a pierdut 13,1 lei la fiecare 100 de lei vânzări.
Verde ≥ 5%, roșu sub 0
Activele circulante acoperă doar 89% din datorii.
Verde ≥ 1,5, roșu sub 1
106% din activele firmei sunt finanțate din datorii.
Verde ≤ 60%, roșu peste 80%
Lichiditatea rapidă, solvabilitatea, zilele de încasare și de stoc, CA per angajat și ROE, cu evoluția pe 5 ani, sunt disponibile într-un cont gratuit. Pragurile de culoare sunt orientative, nu specifice domeniului.
Firma este radiată. Starea fiscală curentă nu se mai aplică.
Numărul dosarelor, instanța, obiectul, calitatea procesuală și termenele, pentru orice firmă.
Creează cont gratuitFirmele în care apar aceleași persoane și firmele înregistrate la aceeași adresă.
Creează cont gratuitPoziția după cifra de afaceri, la nivel național și în județ, între firmele cu același cod CAEN.
Creează cont gratuitÎn cronologia completă vezi și evoluția cifrei de afaceri și a profitului. Creează un cont gratuit.
Datele aproximative (un interval de luni, de exemplu apr-iul 2023) marchează perioada dintre două extrase lunare ONRC în care a apărut schimbarea.
Nu. RALUCA PRES SRL a fost radiată din Registrul Comerțului în 2024.
Cifra de afaceri a RALUCA PRES SRL în 2023 a fost de 207.550 lei, în scădere cu 61% față de 2022.
În 2023, RALUCA PRES SRL a înregistrat o pierdere netă de 27.285 lei.
Conform bilanțului pe 2023, RALUCA PRES SRL a avut în medie 3 angajați (față de 8 angajați în 2022).
Activitatea principală a RALUCA PRES SRL era Alte activități de servicii suport pentru întreprinderi n.c.a. (CAEN 8299).
RALUCA PRES SRL avea sediul social la adresa Aleea Doinei Nr. 3, Bl. N2, Sc. B, Et. 2, Ap. 10, Municipiul Râmnicu Vâlcea, Jud. Vâlcea.
Nu. RALUCA PRES SRL nu figurează în lista ANAF a contribuabililor cu obligații fiscale restante.
Date financiare complete, asociați, dosare în instanță, informații de contact nemascate, clasificare și multe altele.
Ești reprezentantul acestei firme? Pentru corectarea sau eliminarea datelor, scrie-ne la [email protected].