ActivăSRL

RALDACVAL S.R.L.

Com. COTUSCA, Sat Coţuşca Com. Coţuşca, Jud. Botoşani, 717090

CAEN 4711: Comerț cu amănuntul nespecializat, cu vânzare predominantă de produse alimentare, băuturi și tutun

CUI
16740471
Reg. Com.
J07/439/2004
Înființată
8 septembrie 2004
Vechime
22 de ani, 1 lună
Cifra de afaceri 2021
127 mii lei
Profit net 2021
-936 lei
Angajați 2021
1

Situație fiscală (ANAF)

  • Activă fiscal
  • Neplătitoare de TVA
  • Înscrisă în RO e-Factura
  • Nu figurează cu datorii la ANAF

Stare la Registrul Comerțului

  • funcțiune

Ultimul status ANAF: INREGISTRAT din data 08.09.2004

Rezumat

Pe scurt

RALDACVAL S.R.L. (CUI 16740471) este o societate cu răspundere limitată activă din comuna Coțușca, județul Botoșani, înființată în 2004. Activitatea principală este Comerț cu amănuntul nespecializat, cu vânzare predominantă de produse alimentare, băuturi și tutun (CAEN 4711).

În 2021 a raportat o cifră de afaceri de 127.176 lei (+2,5% față de 2020) și o pierdere netă de 936 lei, cu 1 angajat.

Nu este înregistrată în scopuri de TVA, dar este înregistrată în RO e-Factura.

Identificare

Date de identificare

CUI / CIF
16740471
Nr. Reg. Com.
J07/439/2004
EUID
ROONRC.J07/439/2004
Cod CAEN principal
4711 - Comerț cu amănuntul nespecializat, cu vânzare predominantă de produse alimentare, băuturi și tutun
Data înființării
8 septembrie 2004
Vechime
22 de ani, 1 lună
Formă juridică
SRL
Adresă sediu
Com. COTUSCA, Sat Coţuşca Com. Coţuşca, Jud. Botoşani, 717090

Contact

Date de contact

Datele de contact și numele sunt parțial ascunse pe pagina publică.

Telefoane (0)
-
Email (0)
-
Website (0)
-
Persoane (2)
  • PE••• HORA••• VAS•••
  • ȚURC••• CERAS••• SIM•••

Bilanțuri

Rezultate financiare

2012 - 2021, din bilanțurile depuse la Ministerul Finanțelor

Cifra de afaceri 2021

+2,5% față de 2020

127.176 RON

2020: 124.038 RON

050k100k150k200k2012201320142015201620172018201920202021Anul 2012: 60.403 RONAnul 2013: 53.267 RONAnul 2014: 59.220 RONAnul 2015: 85.991 RONAnul 2016: 76.103 RONAnul 2017: 116.314 RONAnul 2018: 92.046 RONAnul 2019: 196.414 RONAnul 2020: 124.038 RONAnul 2021: 127.176 RON

Profit net 2021

+96,9% față de 2020

-936 RON

2020: -29.792 RON

-40k-20k020k2012201320142015201620172018201920202021Anul 2012: -20.995 RONAnul 2013: -16.367 RONAnul 2014: -17.378 RONAnul 2015: 2 RONAnul 2016: -24.497 RONAnul 2017: -19.674 RONAnul 2018: -14.983 RONAnul 2019: 17.736 RONAnul 2020: -29.792 RONAnul 2021: -936 RON

Evoluție pe ani

  • 2021

    Cifra de afaceri
    127 mii lei
    Profit net
    -936 lei
    Angajați
    1
  • 2020

    Cifra de afaceri
    124 mii lei
    Profit net
    -30 mii lei
    Angajați
    1
  • 2019

    Cifra de afaceri
    196 mii lei
    Profit net
    18 mii lei
    Angajați
    2
  • 2018

    Cifra de afaceri
    92 mii lei
    Profit net
    -15 mii lei
    Angajați
    2
  • 2017

    Cifra de afaceri
    116 mii lei
    Profit net
    -20 mii lei
    Angajați
    2
  • 2016

    Cifra de afaceri
    76 mii lei
    Profit net
    -24 mii lei
    Angajați
    2
  • 2015

    Cifra de afaceri
    86 mii lei
    Profit net
    2 lei
    Angajați
    -
  • 2014

    Cifra de afaceri
    59 mii lei
    Profit net
    -17 mii lei
    Angajați
    2
  • 2013

    Cifra de afaceri
    53 mii lei
    Profit net
    -16 mii lei
    Angajați
    2
  • 2012

    Cifra de afaceri
    60 mii lei
    Profit net
    -21 mii lei
    Angajați
    2

Analiză

Indicatori financiari 2021

Marjă netăSlab
-0,7%Față de anul anterior: în creștere
20172018201920202021

Firma a pierdut 0,7 lei la fiecare 100 de lei vânzări.

Verde ≥ 5% · roșu sub 0

Lichiditate curentăSlab
0,28Față de anul anterior: în creștere
20172018201920202021

Activele circulante acoperă doar 28% din datorii.

Verde ≥ 1,5 · roșu sub 1

Grad de îndatorareSlab
341%Față de anul anterior: în scădere
20172018201920202021

341% din activele firmei sunt finanțate din datorii.

Verde ≤ 60% · roșu peste 80%

Lichiditate rapidă
Solvabilitate
Zile încasare creanțe
Zile de stoc
CA per angajat
Rentabilitatea capitalului (ROE)

Lichiditatea rapidă, solvabilitatea, zilele de încasare și de stoc, CA per angajat și ROE, cu evoluția pe 5 ani, sunt disponibile într-un cont gratuit. Pragurile de culoare sunt orientative, nu specifice domeniului.

Istoric

Cronologie

Registrul Comerțului, ANAF, bilanțuri și portalul instanțelor

  1. 2024

    Reactivată ca contribuabil de ANAF

  2. Anularea înregistrării în scopuri de TVA

  3. Declarată contribuabil inactiv de ANAF

  4. Înscrierea în Registrul RO e-Factura

  5. 2019

    Cea mai mare cifră de afaceri din istoric

  6. Cel mai mare profit net din istoric

Vezi toată cronologia (2 evenimente în plus, 2004 - 2009)
  1. 2009

    Înregistrarea în scopuri de TVA

  2. 2004

    Înființarea firmei

    Înmatriculată în județul Botoșani cu nr. J7/439/2004, sub denumirea RALDACVAL SRL.

În cronologia completă vezi și evoluția cifrei de afaceri și a profitului. Creează un cont gratuit.

Datele aproximative (un interval de luni, de exemplu aprilie - iulie 2023) marchează perioada dintre două extrase lunare ONRC în care a apărut schimbarea.

Răspunsuri rapide

Întrebări frecvente despre RALDACVAL S.R.L.

Este RALDACVAL S.R.L. activă?

Da. RALDACVAL S.R.L. figurează ca activă în Registrul Comerțului.

Care este cifra de afaceri a RALDACVAL S.R.L.?

Cifra de afaceri a RALDACVAL S.R.L. în 2021 a fost de 127.176 lei, în creștere cu 2,5% față de 2020.

Ce profit a avut RALDACVAL S.R.L. în 2021?

În 2021, RALDACVAL S.R.L. a înregistrat o pierdere netă de 936 lei.

Ce activitate are RALDACVAL S.R.L.?

Activitatea principală a RALDACVAL S.R.L. este Comerț cu amănuntul nespecializat, cu vânzare predominantă de produse alimentare, băuturi și tutun (CAEN 4711).

Unde are sediul RALDACVAL S.R.L.?

RALDACVAL S.R.L. are sediul social la adresa Com. COTUSCA, Sat Coțușca Com. Coțușca, Jud. Botoșani, 717090.

RALDACVAL S.R.L. este plătitoare de TVA?

Nu. RALDACVAL S.R.L. nu este înregistrată în scopuri de TVA.

RALDACVAL S.R.L. are datorii la ANAF?

Nu. RALDACVAL S.R.L. nu figurează în lista ANAF a contribuabililor cu obligații fiscale restante.

Vezi toate datele despre RALDACVAL S.R.L.

Date financiare complete, asociați, dosare în instanță, informații de contact nemascate, clasificare și multe altele.

  • Gratuit pentru început
  • Fără card necesar
  • Acces instant

Ești reprezentantul acestei firme? Pentru corectarea sau eliminarea datelor, scrie-ne la [email protected].