RadiatăSRL

RALCON CONSTRUCT SRL

Str. Socului Nr. 1, Bl. 18, Sc. A, Ap. 14, Mun. Braşov, Jud. Braşov, 500392

CAEN 4522: Lucrări de învelitori, șarpante și terase la construcții

CUI
18989879
Reg. Com.
J08/2086/2006
Înființată
5 septembrie 2006
Vechime
20 de ani, 1 lună
Cifra de afaceri 2013
55 mii lei
Profit net 2013
-36 mii lei
Angajați 2013
6

Stare la Registrul Comerțului

  • radiată

Ultimul status ANAF: RADIERE din data 21.12.2021

Rezumat

Pe scurt

RALCON CONSTRUCT SRL (CUI 18989879) a fost o societate cu răspundere limitată din Brașov, înființată în 2006 și radiată în 2021. Activitatea principală era Lucrări de învelitori, șarpante și terase la construcții (CAEN 4522).

Ultimul bilanț, din 2013, arată o cifră de afaceri de 54.885 lei (-80% față de 2012) și o pierdere netă de 36.020 lei, cu 6 angajați.

Identificare

Date de identificare

CUI / CIF
18989879
Nr. Reg. Com.
J08/2086/2006
EUID
ROONRC.J08/2086/2006
Cod CAEN principal
4522 - Lucrări de învelitori, șarpante și terase la construcții
Data înființării
5 septembrie 2006
Vechime
20 de ani, 1 lună
Formă juridică
SRL
Adresă sediu
Str. Socului Nr. 1, Bl. 18, Sc. A, Ap. 14, Mun. Braşov, Jud. Braşov, 500392

Contact

Date de contact

Datele de contact și numele sunt parțial ascunse pe pagina publică.

Telefoane (0)
-
Email (0)
-
Website (0)
-
Persoane (1)
  • ••• CU••• NICOL•••

Bilanțuri

Rezultate financiare

2008 - 2013, din bilanțurile depuse la Ministerul Finanțelor

Cifra de afaceri 2013

-79,7% față de 2012

54.885 RON

2012: 270.986 RON

0100k200k300k200820092010201120122013Anul 2008: 225.025 RONAnul 2009: 158.499 RONAnul 2010: 253.013 RONAnul 2011: 277.995 RONAnul 2012: 270.986 RONAnul 2013: 54.885 RON

Profit net 2013

-180,1% față de 2012

-36.020 RON

2012: 44.979 RON

-100k-50k050k200820092010201120122013Anul 2008: 23.834 RONAnul 2009: -58.348 RONAnul 2010: 4.227 RONAnul 2011: -46.937 RONAnul 2012: 44.979 RONAnul 2013: -36.020 RON

Evoluție pe ani

  • 2013

    Cifra de afaceri
    55 mii lei
    Profit net
    -36 mii lei
    Angajați
    6
  • 2012

    Cifra de afaceri
    271 mii lei
    Profit net
    45 mii lei
    Angajați
    7
  • 2011

    Cifra de afaceri
    278 mii lei
    Profit net
    -47 mii lei
    Angajați
    7
  • 2010

    Cifra de afaceri
    253 mii lei
    Profit net
    4 mii lei
    Angajați
    7
  • 2009

    Cifra de afaceri
    158 mii lei
    Profit net
    -58 mii lei
    Angajați
    5
  • 2008

    Cifra de afaceri
    225 mii lei
    Profit net
    24 mii lei
    Angajați
    7

Analiză

Indicatori financiari 2013

Marjă netăSlab
-66%Față de anul anterior: în scădere
20092010201120122013

Firma a pierdut 65,6 lei la fiecare 100 de lei vânzări.

Verde ≥ 5% · roșu sub 0

Lichiditate curentăAtenție
1,36Față de anul anterior: în scădere
20092010201120122013

Activele circulante (stocuri, creanțe, bani) acoperă de 1,36 ori datoriile.

Verde ≥ 1,5 · roșu sub 1

Grad de îndatorareAtenție
65%Față de anul anterior: în creștere
20092010201120122013

65% din activele firmei sunt finanțate din datorii.

Verde ≤ 60% · roșu peste 80%

Lichiditate rapidă
Solvabilitate
Zile încasare creanțe
Zile de stoc
CA per angajat
Rentabilitatea capitalului (ROE)

Lichiditatea rapidă, solvabilitatea, zilele de încasare și de stoc, CA per angajat și ROE, cu evoluția pe 5 ani, sunt disponibile într-un cont gratuit. Pragurile de culoare sunt orientative, nu specifice domeniului.

Istoric

Cronologie

Registrul Comerțului, ANAF, bilanțuri și portalul instanțelor

  1. 2022

    Stări încheiate la ONRC

    Faliment; Este sub incidența Legii nr. 85/2014.

  2. 2021

    Radierea din Registrul Comerțului

  3. 2015

    Declarată contribuabil inactiv de ANAF

  4. 2014

    Încetarea înregistrării în scopuri de TVA

  5. Stări noi la ONRC

    Faliment; Este sub incidența Legii nr. 85/2014.

  6. Stare încheiată la ONRC: Funcțiune

Vezi toată cronologia (4 evenimente în plus, 2006 - 2012)
  1. 2012

    Cel mai mare profit net din istoric

  2. 2011

    Cea mai mare cifră de afaceri din istoric

  3. 2006

    Înregistrarea în scopuri de TVA

  4. Înființarea firmei

    Înmatriculată în județul Brașov cu nr. J8/2086/2006.

În cronologia completă vezi și evoluția cifrei de afaceri și a profitului. Creează un cont gratuit.

Datele aproximative (un interval de luni, de exemplu aprilie - iulie 2023) marchează perioada dintre două extrase lunare ONRC în care a apărut schimbarea.

Răspunsuri rapide

Întrebări frecvente despre RALCON CONSTRUCT SRL

Este RALCON CONSTRUCT SRL activă?

Nu. RALCON CONSTRUCT SRL a fost radiată din Registrul Comerțului în 2021.

Care este cifra de afaceri a RALCON CONSTRUCT SRL?

Cifra de afaceri a RALCON CONSTRUCT SRL în 2013 a fost de 54.885 lei, în scădere cu 80% față de 2012.

Ce profit a avut RALCON CONSTRUCT SRL în 2013?

În 2013, RALCON CONSTRUCT SRL a înregistrat o pierdere netă de 36.020 lei.

Câți angajați avea RALCON CONSTRUCT SRL?

Conform bilanțului pe 2013, RALCON CONSTRUCT SRL a avut în medie 6 angajați (față de 7 angajați în 2012).

Ce activitate avea RALCON CONSTRUCT SRL?

Activitatea principală a RALCON CONSTRUCT SRL era Lucrări de învelitori, șarpante și terase la construcții (CAEN 4522).

Unde avea sediul RALCON CONSTRUCT SRL?

RALCON CONSTRUCT SRL avea sediul social la adresa Str. Socului Nr. 1, Bl. 18, Sc. A, Ap. 14, Mun. Brașov, Jud. Brașov, 500392.

RALCON CONSTRUCT SRL are datorii la ANAF?

Nu. RALCON CONSTRUCT SRL nu figurează în lista ANAF a contribuabililor cu obligații fiscale restante.

Vezi toate datele despre RALCON CONSTRUCT SRL

Date financiare complete, asociați, dosare în instanță, informații de contact nemascate, clasificare și multe altele.

  • Gratuit pentru început
  • Fără card necesar
  • Acces instant

Ești reprezentantul acestei firme? Pentru corectarea sau eliminarea datelor, scrie-ne la [email protected].