RAL AUTOCOM IMPEX SRL Funcțiune Plătitor TVA e-Factura SRL

Înființată 27.11.2014
RĂZBOIENI Nr. 11B, CAMERA 4, Loc. Buftea, Oraş Buftea, Jud. Ilfov, 70000 4672, Comerț cu ridicata al pieselor și accesoriilor pentru autovehicule

Prezentare

Pe scurt

RAL AUTOCOM IMPEX SRL (CUI 33849160) este o societate cu răspundere limitată activă din Loc. Buftea, Oraș Buftea, județul Ilfov, înființată în 2014. Activitatea principală este Comerț cu ridicata al pieselor și accesoriilor pentru autovehicule (CAEN 4672).

În 2025 a raportat o cifră de afaceri de 7,26 mil. lei (+20% față de 2024) și un profit net de 1,18 mil. lei, cu 37 de angajați.

Este înregistrată în scopuri de TVA și în sistemul RO e-Factura.

Cifra de afaceri 2025
7,3 millei
+19,6%, față de 2024
Profit net 2025
1,2 millei
+162,6%, față de 2024
Angajați 2025
37
−7,5%, față de 2024
Marjă netă
16,2%
Capital social
200lei
Vechime
11ani

Evoluție financiară

Ministerul Finanțelor, 2016-2025
Cifra de afaceri
AnValoare
20161.285.937 lei
20171.716.232 lei
20181.910.172 lei
20192.602.775 lei
20202.640.567 lei
20213.856.621 lei
20224.739.737 lei
20235.709.415 lei
20246.072.159 lei
20257.262.014 lei

Indicatori din bilanț

lei
Indicatori din bilanț pe ani, în lei
Indicator2025202420232022202120202019201820172016
Cifra de afaceri7.262.0146.072.1595.709.4154.739.7373.856.6212.640.5672.602.7751.910.1721.716.2321.285.937
Profit net1.179.655449.252602.480555.165566.466700.028584.401312.479396.101138.657
Număr mediu de angajați374034293123-121815
Active imobilizate706.828510.889458.710611.258465.876353.534330.916214.669271.304122.969
Active circulante1.869.5301.200.6861.205.733944.845905.878785.712630.917352.587391.901154.971
Stocuri20.00025.398104.22571.14221.9674.230-13.92725.76634.123
Creanțe774.797509.772479.991447.920351.167300.165231.23426.1524.1981.397
Datorii1.156.583788.363676.5201.000.698421.061326.156377.192252.197266.864139.043
Capitaluri proprii1.179.895926.572987.923555.405950.693813.090584.641315.059396.341138.897
Ultimul bilanț: 2025. Valori din situațiile financiare anuale depuse.

Indicatori financiari 2025

Marjă netă

Bun
16% Față de anul anterior: în creștere

Din fiecare 100 de lei vânzări, firma a păstrat 16,2 lei profit net.

Verde ≥ 5%, roșu sub 0

Lichiditate curentă

Bun
1,62 Față de anul anterior: în creștere

Activele circulante (stocuri, creanțe, bani) acoperă de 1,62 ori datoriile.

Verde ≥ 1,5, roșu sub 1

Grad de îndatorare

Bun
45% Față de anul anterior: în scădere

45% din activele firmei sunt finanțate din datorii.

Verde ≤ 60%, roșu peste 80%

  • Lichiditate rapidă
  • Solvabilitate
  • Zile încasare creanțe
  • Zile de stoc
  • CA per angajat
  • Rentabilitatea capitalului (ROE)

Lichiditatea rapidă, solvabilitatea, zilele de încasare și de stoc, CA per angajat și ROE, cu evoluția pe 5 ani, sunt disponibile într-un cont gratuit. Pragurile de culoare sunt orientative, nu specifice domeniului.

Stare fiscală și juridică

ANAF, actualizat 30.09.2026
Înregistrat în scopuri de TVA Da
RO e-Factura Înregistrat
Inactiv fiscal Nu
Obligații restante la ANAF Nu figurează lista contribuabililor datornici
TVA la încasare Cu cont gratuit
Split TVA Cu cont gratuit
Stare la Registrul Comerțului Funcțiune
Ultimul status ANAFINREGISTRAT din data 27.11.2014

Identificare și contact

ONRC, ANAF

Date de identificare

CUI / CIF
33849160
Nr. Reg. Com.
J2014003463232
EUID
ROONRC.J2014003463232
Cod CAEN principal
4672, Comerț cu ridicata al pieselor și accesoriilor pentru autovehicule
Data înființării
27 noiembrie 2014
Vechime
11 ani, 11 luni
Formă juridică
SRL
Capital social
200 lei (bilanț 2025)
Adresă sediu
RĂZBOIENI Nr. 11B, CAMERA 4, Loc. Buftea, Oraş Buftea, Jud. Ilfov, 70000
Domiciliu fiscal
Str. Războieni Nr. 11B, CAMERA 4, Orş. Buftea, Jud. Ilfov, 70000

Date de contact

parțial ascunse
Telefoane (1)
  • 0742••••••
Email (0)
-
Website (0)
-

Administratori și reprezentanți

1
  • R••• LI•••Administrator, România
Datele de contact și numele sunt parțial ascunse pe pagina publică. Vezi complet

Dosare în instanță

portal.just.ro
Dosarele sunt disponibile cu cont

Numărul dosarelor, instanța, obiectul, calitatea procesuală și termenele, pentru orice firmă.

Creează cont gratuit

Relații și clasament

ONRC, Ministerul Finanțelor

Firme legate și la aceeași adresă

Vezi rețeaua firmei

Firmele în care apar aceleași persoane și firmele înregistrate la aceeași adresă.

Creează cont gratuit

Clasament în domeniu și județ

Locul firmei în clasament

Poziția după cifra de afaceri, la nivel național și în județ, între firmele cu același cod CAEN.

Creează cont gratuit

Cronologie

Registrul Comerțului, ANAF, bilanțuri și portalul instanțelor
2025
  1. Cea mai mare cifră de afaceri din istoric Bilanțuri
  2. Cel mai mare profit net din istoric Bilanțuri
2024
  1. Înscrierea în Registrul RO e-Factura ANAF
2015
  1. Înregistrarea în scopuri de TVA ANAF
2014
  1. Înființarea firmei Înmatriculată în județul Ilfov cu nr. J23/3463/2014. ONRC

În cronologia completă vezi și evoluția cifrei de afaceri și a profitului și dosarele în instanță pe ani. Creează un cont gratuit.

Datele aproximative (un interval de luni, de exemplu apr-iul 2023) marchează perioada dintre două extrase lunare ONRC în care a apărut schimbarea.

Întrebări frecvente despre RAL AUTOCOM IMPEX SRL

Este RAL AUTOCOM IMPEX SRL activă?

Da. RAL AUTOCOM IMPEX SRL figurează ca activă în Registrul Comerțului.

Care este cifra de afaceri a RAL AUTOCOM IMPEX SRL?

Cifra de afaceri a RAL AUTOCOM IMPEX SRL în 2025 a fost de 7.262.014 lei (7,26 mil. lei), în creștere cu 20% față de 2024.

Ce profit a avut RAL AUTOCOM IMPEX SRL în 2025?

În 2025, RAL AUTOCOM IMPEX SRL a înregistrat un profit net de 1,18 mil. lei (1.179.655 lei).

Ce activitate are RAL AUTOCOM IMPEX SRL?

Activitatea principală a RAL AUTOCOM IMPEX SRL este Comerț cu ridicata al pieselor și accesoriilor pentru autovehicule (CAEN 4672).

Unde are sediul RAL AUTOCOM IMPEX SRL?

RAL AUTOCOM IMPEX SRL are sediul social la adresa RĂZBOIENI Nr. 11B, CAMERA 4, Loc. Buftea, Oraș Buftea, Jud. Ilfov, 70000.

RAL AUTOCOM IMPEX SRL este plătitoare de TVA?

Da. RAL AUTOCOM IMPEX SRL este înregistrată în scopuri de TVA și în sistemul RO e-Factura.

RAL AUTOCOM IMPEX SRL are datorii la ANAF?

Nu. RAL AUTOCOM IMPEX SRL nu figurează în lista ANAF a contribuabililor cu obligații fiscale restante.

Vezi toate datele despre RAL AUTOCOM IMPEX SRL

Date financiare complete, asociați, dosare în instanță, informații de contact nemascate, clasificare și multe altele.

  • Gratuit pentru început
  • Fără card necesar
  • Acces instant

Ești reprezentantul acestei firme? Pentru corectarea sau eliminarea datelor, scrie-ne la [email protected].