ActivăSRL

RAI CONSTRUCT SRL

Str. Aurel Stoian Nr. 394,CAM.3., Sat Bran Com. Bran, Jud. Braşov, 507025

CAEN 4120: Lucrări de construcții a clădirilor rezidențiale și nerezidențiale

CUI
22248253
Reg. Com.
J08/2197/2007
Înființată
9 august 2007
Vechime
19 ani, 2 luni
Cifra de afaceri 2025
1,7 mil. lei
Profit net 2025
-126 mii lei
Angajați 2025
7

Situație fiscală (ANAF)

  • Activă fiscal
  • Plătitoare de TVA
  • Înscrisă în RO e-Factura
  • Nu figurează cu datorii la ANAF

Stare la Registrul Comerțului

  • funcțiune

Ultimul status ANAF: INREGISTRAT din data 09.08.2007

Rezumat

Pe scurt

RAI CONSTRUCT SRL (CUI 22248253) este o societate cu răspundere limitată activă din comuna Bran, județul Brașov, înființată în 2007. Activitatea principală este Lucrări de construcții a clădirilor rezidențiale și nerezidențiale (CAEN 4120).

În 2025 a raportat o cifră de afaceri de 1,71 mil. lei (-24% față de 2024) și o pierdere netă de 125.671 lei, cu 7 angajați.

Este înregistrată în scopuri de TVA și în sistemul RO e-Factura.

Identificare

Date de identificare

CUI / CIF
22248253
Nr. Reg. Com.
J08/2197/2007
EUID
ROONRC.J08/2197/2007
Cod CAEN principal
4120 - Lucrări de construcții a clădirilor rezidențiale și nerezidențiale
Data înființării
9 august 2007
Vechime
19 ani, 2 luni
Formă juridică
SRL
Adresă sediu
Str. Aurel Stoian Nr. 394,CAM.3., Sat Bran Com. Bran, Jud. Braşov, 507025

Contact

Date de contact

Datele de contact și numele sunt parțial ascunse pe pagina publică.

Telefoane (0)
-
Email (0)
-
Website (0)
-
Persoane (1)
  • RĂDĂC••• DO••• N••• RA•••

Bilanțuri

Rezultate financiare

2016 - 2025, din bilanțurile depuse la Ministerul Finanțelor

Cifra de afaceri 2025

-24,2% față de 2024

1.709.161 RON

2024: 2.256.270 RON

01 mil2 mil3 mil2016201720182019202020212022202320242025Anul 2016: 123.854 RONAnul 2017: 204.995 RONAnul 2018: 374.264 RONAnul 2019: 309.680 RONAnul 2020: 373.938 RONAnul 2021: 1.169.802 RONAnul 2022: 658.682 RONAnul 2023: 1.284.329 RONAnul 2024: 2.256.270 RONAnul 2025: 1.709.161 RON

Profit net 2025

+8,6% față de 2024

-125.671 RON

2024: -137.429 RON

-200k0200k400k600k2016201720182019202020212022202320242025Anul 2016: -115.374 RONAnul 2017: -26.704 RONAnul 2018: 169.552 RONAnul 2019: -94.572 RONAnul 2020: 51.283 RONAnul 2021: 478.974 RONAnul 2022: -169.608 RONAnul 2023: 52.583 RONAnul 2024: -137.429 RONAnul 2025: -125.671 RON

Evoluție pe ani

  • 2025

    Cifra de afaceri
    1,7 mil. lei
    Profit net
    -126 mii lei
    Angajați
    7
  • 2024

    Cifra de afaceri
    2,3 mil. lei
    Profit net
    -137 mii lei
    Angajați
    7
  • 2023

    Cifra de afaceri
    1,3 mil. lei
    Profit net
    53 mii lei
    Angajați
    5
  • 2022

    Cifra de afaceri
    659 mii lei
    Profit net
    -170 mii lei
    Angajați
    3
  • 2021

    Cifra de afaceri
    1,2 mil. lei
    Profit net
    479 mii lei
    Angajați
    3
  • 2020

    Cifra de afaceri
    374 mii lei
    Profit net
    51 mii lei
    Angajați
    3
  • 2019

    Cifra de afaceri
    310 mii lei
    Profit net
    -95 mii lei
    Angajați
    4
  • 2018

    Cifra de afaceri
    374 mii lei
    Profit net
    170 mii lei
    Angajați
    4
  • 2017

    Cifra de afaceri
    205 mii lei
    Profit net
    -27 mii lei
    Angajați
    3
  • 2016

    Cifra de afaceri
    124 mii lei
    Profit net
    -115 mii lei
    Angajați
    2

Analiză

Indicatori financiari 2025

Marjă netăSlab
-7,4%Față de anul anterior: în scădere
20212022202320242025

Firma a pierdut 7,4 lei la fiecare 100 de lei vânzări.

Verde ≥ 5% · roșu sub 0

Lichiditate curentăSlab
0,71Față de anul anterior: în scădere
20212022202320242025

Activele circulante acoperă doar 71% din datorii.

Verde ≥ 1,5 · roșu sub 1

Grad de îndatorareSlab
94%Față de anul anterior: în creștere
20212022202320242025

94% din activele firmei sunt finanțate din datorii.

Verde ≤ 60% · roșu peste 80%

Lichiditate rapidă
Solvabilitate
Zile încasare creanțe
Zile de stoc
CA per angajat
Rentabilitatea capitalului (ROE)

Lichiditatea rapidă, solvabilitatea, zilele de încasare și de stoc, CA per angajat și ROE, cu evoluția pe 5 ani, sunt disponibile într-un cont gratuit. Pragurile de culoare sunt orientative, nu specifice domeniului.

Istoric

Cronologie

Registrul Comerțului, ANAF, bilanțuri și portalul instanțelor

  1. 2024

    Cea mai mare cifră de afaceri din istoric

  2. 2022

    Înscrierea în Registrul RO e-Factura

  3. 2021

    Cel mai mare profit net din istoric

  4. 2007

    Înregistrarea în scopuri de TVA

  5. Înființarea firmei

    Înmatriculată în județul Brașov cu nr. J8/2197/2007.

În cronologia completă vezi și evoluția cifrei de afaceri și a profitului. Creează un cont gratuit.

Datele aproximative (un interval de luni, de exemplu aprilie - iulie 2023) marchează perioada dintre două extrase lunare ONRC în care a apărut schimbarea.

Răspunsuri rapide

Întrebări frecvente despre RAI CONSTRUCT SRL

Este RAI CONSTRUCT SRL activă?

Da. RAI CONSTRUCT SRL figurează ca activă în Registrul Comerțului.

Care este cifra de afaceri a RAI CONSTRUCT SRL?

Cifra de afaceri a RAI CONSTRUCT SRL în 2025 a fost de 1.709.161 lei (1,71 mil. lei), în scădere cu 24% față de 2024.

Ce profit a avut RAI CONSTRUCT SRL în 2025?

În 2025, RAI CONSTRUCT SRL a înregistrat o pierdere netă de 125.671 lei.

Ce activitate are RAI CONSTRUCT SRL?

Activitatea principală a RAI CONSTRUCT SRL este Lucrări de construcții a clădirilor rezidențiale și nerezidențiale (CAEN 4120).

Unde are sediul RAI CONSTRUCT SRL?

RAI CONSTRUCT SRL are sediul social la adresa Str. Aurel Stoian Nr. 394,CAM.3., Sat Bran Com. Bran, Jud. Brașov, 507025.

RAI CONSTRUCT SRL este plătitoare de TVA?

Da. RAI CONSTRUCT SRL este înregistrată în scopuri de TVA și în sistemul RO e-Factura.

RAI CONSTRUCT SRL are datorii la ANAF?

Nu. RAI CONSTRUCT SRL nu figurează în lista ANAF a contribuabililor cu obligații fiscale restante.

Vezi toate datele despre RAI CONSTRUCT SRL

Date financiare complete, asociați, dosare în instanță, informații de contact nemascate, clasificare și multe altele.

  • Gratuit pentru început
  • Fără card necesar
  • Acces instant

Ești reprezentantul acestei firme? Pentru corectarea sau eliminarea datelor, scrie-ne la [email protected].