Marjă netă
De urmăritDin fiecare 100 de lei vânzări, firma a păstrat 0,1 lei profit net.
Verde ≥ 5%, roșu sub 0
RACE SRL (CUI 18087329) este o societate cu răspundere limitată activă din Brașov, înființată în 2005. Activitatea principală este Repararea și întreținerea mașinilor (CAEN 3312).
În 2018 a raportat o cifră de afaceri de 1,43 mil. lei (+119% față de 2017) și un profit net de 1.636 lei, cu 1 angajat.
Nu este înregistrată în scopuri de TVA. ANAF a declarat-o contribuabil inactiv.
| An | Valoare |
|---|---|
| 2009 | - |
| 2010 | - |
| 2011 | 0 lei |
| 2012 | 0 lei |
| 2013 | 10.367.236 lei |
| 2014 | 13.392.109 lei |
| 2015 | 6.096.477 lei |
| 2016 | 6.903.477 lei |
| 2017 | 651.860 lei |
| 2018 | 1.427.803 lei |
| Indicator | 2018 | 2017 | 2016 | 2015 | 2014 | 2013 | 2012 | 2011 | 2010 | 2009 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Cifra de afaceri | 1.427.803 | 651.860 | 6.903.477 | 6.096.477 | 13.392.109 | 10.367.236 | 0 | 0 | - | - |
| Profit net | 1.636 | -92.614 | 25.802 | 1 | 8.578 | -36.580 | 0 | 0 | - | -511 |
| Număr mediu de angajați | 1 | 3 | 1 | - | 1 | - | - | - | - | - |
| Active imobilizate | 151.563 | 144.802 | 141.894 | 87.075 | 17.231 | 13.383 | - | - | - | - |
| Active circulante | 237.924 | 171.045 | 1.206.838 | 429.355 | 1.259.243 | 1.231.748 | 39 | 39 | 39 | 39 |
| Stocuri | 78.276 | 73.232 | 80.154 | 148.070 | 230.632 | 224.251 | - | - | - | - |
| Creanțe | 142.486 | 131.015 | 1.160.959 | 313.888 | 1.021.702 | 1.007.429 | 39 | 39 | 39 | 39 |
| Datorii | 557.338 | 485.231 | 1.425.502 | 619.402 | 1.308.441 | 1.285.937 | 4.204 | 4.204 | 4.204 | 4.203 |
| Capitaluri proprii | -167.748 | -169.384 | -76.770 | -102.972 | -31.967 | -40.745 | -4.165 | -4.165 | -4.165 | -4.164 |
Din fiecare 100 de lei vânzări, firma a păstrat 0,1 lei profit net.
Verde ≥ 5%, roșu sub 0
Activele circulante acoperă doar 43% din datorii.
Verde ≥ 1,5, roșu sub 1
143% din activele firmei sunt finanțate din datorii.
Verde ≤ 60%, roșu peste 80%
Lichiditatea rapidă, solvabilitatea, zilele de încasare și de stoc, CA per angajat și ROE, cu evoluția pe 5 ani, sunt disponibile într-un cont gratuit. Pragurile de culoare sunt orientative, nu specifice domeniului.
Numărul dosarelor, instanța, obiectul, calitatea procesuală și termenele, pentru orice firmă.
Creează cont gratuitFirmele în care apar aceleași persoane și firmele înregistrate la aceeași adresă.
Creează cont gratuitPoziția după cifra de afaceri, la nivel național și în județ, între firmele cu același cod CAEN.
Creează cont gratuitÎn cronologia completă vezi și adresele complete (1 schimbare), evoluția cifrei de afaceri și a profitului și dosarele în instanță pe ani. Creează un cont gratuit.
Datele aproximative (un interval de luni, de exemplu apr-iul 2023) marchează perioada dintre două extrase lunare ONRC în care a apărut schimbarea.
Da. RACE SRL figurează ca activă în Registrul Comerțului.
Cifra de afaceri a RACE SRL în 2018 a fost de 1.427.803 lei (1,43 mil. lei), în creștere cu 119% față de 2017.
În 2018, RACE SRL a înregistrat un profit net de 1.636 lei.
Activitatea principală a RACE SRL este Repararea și întreținerea mașinilor (CAEN 3312).
RACE SRL are sediul social la adresa CARPENULUI Nr. 5, Bl. A6A, Ap. 6, biroul 1, Municipiul Brașov, Jud. Brașov, 500256.
Nu. RACE SRL nu este înregistrată în scopuri de TVA.
Nu. RACE SRL nu figurează în lista ANAF a contribuabililor cu obligații fiscale restante.
Date financiare complete, asociați, dosare în instanță, informații de contact nemascate, clasificare și multe altele.
Ești reprezentantul acestei firme? Pentru corectarea sau eliminarea datelor, scrie-ne la [email protected].