Marjă netă
SlabFirma a pierdut 169,5 lei la fiecare 100 de lei vânzări.
Verde ≥ 5%, roșu sub 0
R.C.M. SRL (CUI 14256174) este o societate cu răspundere limitată activă din Suceava, înființată în 2001. Activitatea principală este Fabricarea altor articole de îmbrăcăminte (exclusiv lenjeria de corp) (CAEN 1413).
În 2025 a raportat o cifră de afaceri de 14.108 lei (+18% față de 2024) și o pierdere netă de 23.911 lei, cu 1 angajat.
Este înregistrată în scopuri de TVA și în sistemul RO e-Factura.
| An | Valoare |
|---|---|
| 2016 | 10.414.050 lei |
| 2017 | 10.213.096 lei |
| 2018 | 9.258.879 lei |
| 2019 | 7.784.313 lei |
| 2020 | 2.530.933 lei |
| 2021 | 23.559 lei |
| 2022 | 11.870 lei |
| 2023 | 11.917 lei |
| 2024 | 11.982 lei |
| 2025 | 14.108 lei |
| Indicator | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | 2018 | 2017 | 2016 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Cifra de afaceri | 14.108 | 11.982 | 11.917 | 11.870 | 23.559 | 2.530.933 | 7.784.313 | 9.258.879 | 10.213.096 | 10.414.050 |
| Profit net | -23.911 | -48.565 | -90.323 | -214.809 | -232.663 | 1.744.566 | -230.888 | 78.337 | 14.298 | -1.122.866 |
| Număr mediu de angajați | 1 | - | 0 | 1 | 1 | 62 | 161 | 186 | 223 | 266 |
| Active imobilizate | 386.405 | 396.805 | 415.338 | 447.646 | 484.675 | 595.457 | 1.368.997 | 1.626.334 | 1.780.238 | 1.503.039 |
| Active circulante | 23.492 | 24.246 | 23.555 | 73.222 | 234.646 | 1.216.924 | 1.146.801 | 1.700.891 | 1.930.807 | 1.881.303 |
| Stocuri | 9.776 | 9.776 | 19.083 | 54.748 | 152.427 | 147.857 | 722.071 | 903.192 | 1.010.384 | 913.739 |
| Creanțe | 10.310 | 11.991 | -191 | 11.250 | 16.335 | 47.139 | 348.360 | 795.586 | 918.705 | 967.131 |
| Datorii | 126.887 | 123.651 | 83.400 | 79.294 | 63.267 | 302.119 | 2.748.202 | 2.519.880 | 2.974.179 | 3.192.854 |
| Capitaluri proprii | 283.010 | 306.921 | 355.486 | 445.809 | 660.618 | 1.515.470 | -229.096 | 816.217 | 737.881 | 204.017 |
Firma a pierdut 169,5 lei la fiecare 100 de lei vânzări.
Verde ≥ 5%, roșu sub 0
Activele circulante acoperă doar 19% din datorii.
Verde ≥ 1,5, roșu sub 1
31% din activele firmei sunt finanțate din datorii.
Verde ≤ 60%, roșu peste 80%
Lichiditatea rapidă, solvabilitatea, zilele de încasare și de stoc, CA per angajat și ROE, cu evoluția pe 5 ani, sunt disponibile într-un cont gratuit. Pragurile de culoare sunt orientative, nu specifice domeniului.
Numărul dosarelor, instanța, obiectul, calitatea procesuală și termenele, pentru orice firmă.
Creează cont gratuitFirmele în care apar aceleași persoane și firmele înregistrate la aceeași adresă.
Creează cont gratuitPoziția după cifra de afaceri, la nivel național și în județ, între firmele cu același cod CAEN.
Creează cont gratuitÎn cronologia completă vezi și evoluția cifrei de afaceri și a profitului și dosarele în instanță pe ani. Creează un cont gratuit.
Datele aproximative (un interval de luni, de exemplu apr-iul 2023) marchează perioada dintre două extrase lunare ONRC în care a apărut schimbarea.
Da. R.C.M. SRL figurează ca activă în Registrul Comerțului.
Cifra de afaceri a R.C.M. SRL în 2025 a fost de 14.108 lei, în creștere cu 18% față de 2024.
În 2025, R.C.M. SRL a înregistrat o pierdere netă de 23.911 lei.
Activitatea principală a R.C.M. SRL este Fabricarea altor articole de îmbrăcăminte (exclusiv lenjeria de corp) (CAEN 1413).
R.C.M. SRL are sediul social la adresa Calea UNIRII Nr. 22, Municipiul Suceava, Jud. Suceava, 5800.
Da. R.C.M. SRL este înregistrată în scopuri de TVA și în sistemul RO e-Factura.
Nu. R.C.M. SRL nu figurează în lista ANAF a contribuabililor cu obligații fiscale restante.
Date financiare complete, asociați, dosare în instanță, informații de contact nemascate, clasificare și multe altele.
Ești reprezentantul acestei firme? Pentru corectarea sau eliminarea datelor, scrie-ne la [email protected].