QUALITAS SRL Radiată SRL

Înființată 18.07.1994
KOLCSEY FERENCZ Nr. 5, Municipiul Carei, Jud. Satu Mare, 445100 4690, Comerț cu ridicata nespecializat

Prezentare

Pe scurt

QUALITAS SRL (CUI 7033650) a fost o societate cu răspundere limitată din Carei, județul Satu Mare, înființată în 1994 și radiată în 2016. Activitatea principală era Comerț cu ridicata nespecializat (CAEN 4690).

Ultimul bilanț, din 2015, nu arată cifră de afaceri, ci o pierdere netă de 301 lei, fără angajați declarați.

Cifra de afaceri 2015
0lei
Profit net 2015
−301lei
+80,2%, față de 2014
Angajați 2015
0
Marjă netă
-
Capital social
200lei
Vechime
32ani

Evoluție financiară

Ministerul Finanțelor, 2008-2015
Cifra de afaceri
AnValoare
2008564.528 lei
2009430.610 lei
2010387.324 lei
2011311.780 lei
2012138.863 lei
20131.844 lei
20140 lei
20150 lei

Indicatori din bilanț

lei
Indicatori din bilanț pe ani, în lei
Indicator20152014201320122011201020092008
Cifra de afaceri001.844138.863311.780387.324430.610564.528
Profit net-301-1.521-5.756149.426-3.2856585.58023.090
Număr mediu de angajați00004444
Active imobilizate00000---
Active circulante2.70319.16321.022242.555106.891117.70489.639101.250
Stocuri000022.37324.37032.83642.123
Creanțe0030621.97270.87889.02854.14722.296
Datorii6.26422.42322.76196.538110.299116.80683.81977.920
Capitaluri proprii-3.561-3.260-1.739146.017-3.4088985.82023.330
Ultimul bilanț: 2015. Valori din situațiile financiare anuale depuse.

Indicatori financiari 2015

Marjă netă

Indisponibil
-

Nu se poate calcula: firma nu a raportat cifră de afaceri în acest an.

Verde ≥ 5%, roșu sub 0

Lichiditate curentă

Slab
0,43 Față de anul anterior: în scădere

Activele circulante acoperă doar 43% din datorii.

Verde ≥ 1,5, roșu sub 1

Grad de îndatorare

Slab
232% Față de anul anterior: în creștere

232% din activele firmei sunt finanțate din datorii.

Verde ≤ 60%, roșu peste 80%

  • Lichiditate rapidă
  • Solvabilitate
  • Zile încasare creanțe
  • Zile de stoc
  • CA per angajat
  • Rentabilitatea capitalului (ROE)

Lichiditatea rapidă, solvabilitatea, zilele de încasare și de stoc, CA per angajat și ROE, cu evoluția pe 5 ani, sunt disponibile într-un cont gratuit. Pragurile de culoare sunt orientative, nu specifice domeniului.

Stare fiscală și juridică

ANAF, actualizat 30.09.2026

Firma este radiată. Starea fiscală curentă nu se mai aplică.

Stare la Registrul Comerțului Radiată
Ultimul status ANAFRADIERE din data 10.08.2016

Identificare și contact

ONRC, ANAF

Date de identificare

CUI / CIF
7033650
Nr. Reg. Com.
J30/1118/1994
EUID
ROONRC.J30/1118/1994
Cod CAEN principal
4690, Comerț cu ridicata nespecializat
Data înființării
18 iulie 1994
Vechime
32 de ani, 3 luni
Formă juridică
SRL
Capital social
200 lei (bilanț 2015)
Adresă sediu
KOLCSEY FERENCZ Nr. 5, Municipiul Carei, Jud. Satu Mare, 445100
Domiciliu fiscal
Str. Someş Nr. 2, Mun. Carei, Jud. Satu Mare, 445100

Date de contact

parțial ascunse
Telefoane (1)
  • 0261••••••
Email (0)
-
Website (0)
-

Administratori și reprezentanți

1
  • O••• MON•••Administrator, România
Datele de contact și numele sunt parțial ascunse pe pagina publică. Vezi complet

Dosare în instanță

portal.just.ro
Dosarele sunt disponibile cu cont

Numărul dosarelor, instanța, obiectul, calitatea procesuală și termenele, pentru orice firmă.

Creează cont gratuit

Relații și clasament

ONRC, Ministerul Finanțelor

Firme legate și la aceeași adresă

Vezi rețeaua firmei

Firmele în care apar aceleași persoane și firmele înregistrate la aceeași adresă.

Creează cont gratuit

Clasament în domeniu și județ

Locul firmei în clasament

Poziția după cifra de afaceri, la nivel național și în județ, între firmele cu același cod CAEN.

Creează cont gratuit

Cronologie

Registrul Comerțului, ANAF, bilanțuri și portalul instanțelor
2016
  1. Radierea din Registrul Comerțului ONRC
  2. Stare nouă la ONRC: Lichidare ONRC
2014
  1. Stare nouă la ONRC: Întrerupere temporară de activitate ONRC
  2. Stare încheiată la ONRC: Funcțiune ONRC
  3. Încetarea înregistrării în scopuri de TVA ANAF
2012
  1. Cel mai mare profit net din istoric Bilanțuri
2008
  1. Cea mai mare cifră de afaceri din istoric Bilanțuri
1995
  1. Înregistrarea în scopuri de TVA ANAF
1994
  1. Înființarea firmei Înmatriculată în județul Satu Mare cu nr. J30/1118/1994. ONRC

În cronologia completă vezi și evoluția cifrei de afaceri și a profitului. Creează un cont gratuit.

Datele aproximative (un interval de luni, de exemplu apr-iul 2023) marchează perioada dintre două extrase lunare ONRC în care a apărut schimbarea.

Întrebări frecvente despre QUALITAS SRL

Este QUALITAS SRL activă?

Nu. QUALITAS SRL a fost radiată din Registrul Comerțului în 2016.

Ce profit a avut QUALITAS SRL în 2015?

În 2015, QUALITAS SRL a înregistrat o pierdere netă de 301 lei.

Ce activitate avea QUALITAS SRL?

Activitatea principală a QUALITAS SRL era Comerț cu ridicata nespecializat (CAEN 4690).

Unde avea sediul QUALITAS SRL?

QUALITAS SRL avea sediul social la adresa KOLCSEY FERENCZ Nr. 5, Municipiul Carei, Jud. Satu Mare, 445100.

QUALITAS SRL are datorii la ANAF?

Nu. QUALITAS SRL nu figurează în lista ANAF a contribuabililor cu obligații fiscale restante.

Vezi toate datele despre QUALITAS SRL

Date financiare complete, asociați, dosare în instanță, informații de contact nemascate, clasificare și multe altele.

  • Gratuit pentru început
  • Fără card necesar
  • Acces instant

Ești reprezentantul acestei firme? Pentru corectarea sau eliminarea datelor, scrie-ne la [email protected].