ActivăSRL

QUALIFORM ROMANIA S.R.L.

Str. Şoimoşeni Nr. 32, Mun. Satu Mare, Jud. Satu Mare, 440111

CAEN 2453: Turnarea metalelor neferoase ușoare

CUI
22746584
Reg. Com.
J30/1505/2007
Înființată
14 noiembrie 2007
Vechime
18 ani, 10 luni
Cifra de afaceri 2023
2,0 mil. lei
Profit net 2023
57 mii lei
Angajați 2023
12

Situație fiscală (ANAF)

  • Activă fiscal
  • Plătitoare de TVA
  • Nu figurează cu datorii la ANAF

Stare la Registrul Comerțului

  • funcțiune

Ultimul status ANAF: INREGISTRAT din data 14.11.2007

Rezumat

Pe scurt

QUALIFORM ROMANIA S.R.L. (CUI 22746584) este o societate cu răspundere limitată activă din Satu Mare, înființată în 2007. Activitatea principală este Turnarea metalelor neferoase ușoare (CAEN 2453).

În 2023 a raportat o cifră de afaceri de 1,99 mil. lei (-0,6% față de 2022) și un profit net de 57.131 lei, cu 12 angajați.

Este înregistrată în scopuri de TVA.

Identificare

Date de identificare

CUI / CIF
22746584
Nr. Reg. Com.
J30/1505/2007
EUID
ROONRC.J30/1505/2007
Cod CAEN principal
2453 - Turnarea metalelor neferoase ușoare
Data înființării
14 noiembrie 2007
Vechime
18 ani, 10 luni
Formă juridică
SRL
Adresă sediu
Str. Şoimoşeni Nr. 32, Mun. Satu Mare, Jud. Satu Mare, 440111

Contact

Date de contact

Datele de contact și numele sunt parțial ascunse pe pagina publică.

Telefoane (0)
-
Email (0)
-
Website (0)
-
Persoane (2)
  • BO••• GA•••
  • MAT••• ALEXAN•••

Bilanțuri

Rezultate financiare

2013 - 2023, din bilanțurile depuse la Ministerul Finanțelor

Cifra de afaceri 2023

-0,6% față de 2022

1.986.617 RON

2022: 1.999.238 RON

02 mil4 mil6 mil2013201420152016201720192020202120222023Anul 2013: 359.260 RONAnul 2014: 1.537.953 RONAnul 2015: 674.520 RONAnul 2016: 638.369 RONAnul 2017: 1.113.167 RONAnul 2019: 5.380.918 RONAnul 2020: 3.228.226 RONAnul 2021: 1.067.058 RONAnul 2022: 1.999.238 RONAnul 2023: 1.986.617 RON

Profit net 2023

-9,4% față de 2022

57.131 RON

2022: 63.057 RON

-100k0100k200k2013201420152016201720192020202120222023Anul 2013: -98.194 RONAnul 2014: 19.174 RONAnul 2015: 47.837 RONAnul 2016: 27.979 RONAnul 2017: 66.945 RONAnul 2019: 132.824 RONAnul 2020: 24.381 RONAnul 2021: 7.224 RONAnul 2022: 63.057 RONAnul 2023: 57.131 RON

Evoluție pe ani

  • 2023

    Cifra de afaceri
    2,0 mil. lei
    Profit net
    57 mii lei
    Angajați
    12
  • 2022

    Cifra de afaceri
    2,0 mil. lei
    Profit net
    63 mii lei
    Angajați
    10
  • 2021

    Cifra de afaceri
    1,1 mil. lei
    Profit net
    7 mii lei
    Angajați
    2
  • 2020

    Cifra de afaceri
    3,2 mil. lei
    Profit net
    24 mii lei
    Angajați
    22
  • 2019

    Cifra de afaceri
    5,4 mil. lei
    Profit net
    133 mii lei
    Angajați
    31
  • 2017

    Cifra de afaceri
    1,1 mil. lei
    Profit net
    67 mii lei
    Angajați
    12
  • 2016

    Cifra de afaceri
    638 mii lei
    Profit net
    28 mii lei
    Angajați
    6
  • 2015

    Cifra de afaceri
    675 mii lei
    Profit net
    48 mii lei
    Angajați
    8
  • 2014

    Cifra de afaceri
    1,5 mil. lei
    Profit net
    19 mii lei
    Angajați
    38
  • 2013

    Cifra de afaceri
    359 mii lei
    Profit net
    -98 mii lei
    Angajați
    7

Analiză

Indicatori financiari 2023

Marjă netăAtenție
2,9%Față de anul anterior: în scădere
20192020202120222023

Din fiecare 100 de lei vânzări, firma a păstrat 2,9 lei profit net.

Verde ≥ 5% · roșu sub 0

Lichiditate curentăBun
7,71Față de anul anterior: în scădere
20192020202120222023

Activele circulante (stocuri, creanțe, bani) acoperă de 7,71 ori datoriile.

Verde ≥ 1,5 · roșu sub 1

Grad de îndatorareBun
9,1%Față de anul anterior: în creștere
20192020202120222023

9,1% din activele firmei sunt finanțate din datorii.

Verde ≤ 60% · roșu peste 80%

Lichiditate rapidă
Solvabilitate
Zile încasare creanțe
Zile de stoc
CA per angajat
Rentabilitatea capitalului (ROE)

Lichiditatea rapidă, solvabilitatea, zilele de încasare și de stoc, CA per angajat și ROE, cu evoluția pe 5 ani, sunt disponibile într-un cont gratuit. Pragurile de culoare sunt orientative, nu specifice domeniului.

Istoric

Cronologie

Registrul Comerțului, ANAF, bilanțuri și portalul instanțelor

  1. 2011

    Cea mai mare cifră de afaceri din istoric

  2. Cel mai mare profit net din istoric

  3. 2007

    Înregistrarea în scopuri de TVA

  4. Înființarea firmei

    Înmatriculată în județul Satu Mare cu nr. J30/1505/2007, sub denumirea QUALIFORM ROMANIA SRL.

În cronologia completă vezi și evoluția cifrei de afaceri și a profitului. Creează un cont gratuit.

Datele aproximative (un interval de luni, de exemplu aprilie - iulie 2023) marchează perioada dintre două extrase lunare ONRC în care a apărut schimbarea.

Răspunsuri rapide

Întrebări frecvente despre QUALIFORM ROMANIA S.R.L.

Este QUALIFORM ROMANIA S.R.L. activă?

Da. QUALIFORM ROMANIA S.R.L. figurează ca activă în Registrul Comerțului.

Care este cifra de afaceri a QUALIFORM ROMANIA S.R.L.?

Cifra de afaceri a QUALIFORM ROMANIA S.R.L. în 2023 a fost de 1.986.617 lei (1,99 mil. lei), în scădere cu 0,6% față de 2022.

Ce profit a avut QUALIFORM ROMANIA S.R.L. în 2023?

În 2023, QUALIFORM ROMANIA S.R.L. a înregistrat un profit net de 57.131 lei.

Ce activitate are QUALIFORM ROMANIA S.R.L.?

Activitatea principală a QUALIFORM ROMANIA S.R.L. este Turnarea metalelor neferoase ușoare (CAEN 2453).

Unde are sediul QUALIFORM ROMANIA S.R.L.?

QUALIFORM ROMANIA S.R.L. are sediul social la adresa Str. Șoimoșeni Nr. 32, Mun. Satu Mare, Jud. Satu Mare, 440111.

QUALIFORM ROMANIA S.R.L. este plătitoare de TVA?

Da. QUALIFORM ROMANIA S.R.L. este înregistrată în scopuri de TVA.

QUALIFORM ROMANIA S.R.L. are datorii la ANAF?

Nu. QUALIFORM ROMANIA S.R.L. nu figurează în lista ANAF a contribuabililor cu obligații fiscale restante.

Vezi toate datele despre QUALIFORM ROMANIA S.R.L.

Date financiare complete, asociați, dosare în instanță, informații de contact nemascate, clasificare și multe altele.

  • Gratuit pentru început
  • Fără card necesar
  • Acces instant

Ești reprezentantul acestei firme? Pentru corectarea sau eliminarea datelor, scrie-ne la [email protected].