PYTHON MEDIA PRODUCTION S.R.L. Funcțiune Plătitor TVA SRL

Înființată 03.06.2022
EMIL BALABAN Nr. 1A, Sc. 1, Et. 2, Ap. 3, Bucureşti Sectorul 1, Jud. Bucureşti 5911, Activități de producție cinematografică, video și de programe de televiziune

Prezentare

Pe scurt

PYTHON MEDIA PRODUCTION S.R.L. (CUI 46238370) este o societate cu răspundere limitată activă din București (sectorul 1), înființată în 2022. Activitatea principală este Activități de producție cinematografică, video și de programe de televiziune (CAEN 5911).

În 2025 a raportat o cifră de afaceri de 160.358 lei (-29% față de 2024) și un profit net de 34.360 lei, cu 1 angajat.

Este înregistrată în scopuri de TVA.

Cifra de afaceri 2025
160,4 miilei
−28,7%, față de 2024
Profit net 2025
34,4 miilei
−64,4%, față de 2024
Angajați 2025
1
0,0%, față de 2024
Marjă netă
21,4%
Capital social
-
Vechime
4ani

Evoluție financiară

Ministerul Finanțelor, 2022-2025
Cifra de afaceri
AnValoare
202216.900 lei
2023304.591 lei
2024224.903 lei
2025160.358 lei

Indicatori din bilanț

lei
Indicatori din bilanț pe ani, în lei
Indicator2025202420232022
Cifra de afaceri160.358224.903304.59116.900
Profit net34.36096.62024.9465.336
Număr mediu de angajați11--
Active imobilizate4.9245.8648.304160
Active circulante25.33265.28023.5726.215
Stocuri3.636108--
Creanțe75416259200
Datorii25.04653.2931.600839
Capitaluri proprii5.41618.05730.4825.536
Ultimul bilanț: 2025. Valori din situațiile financiare anuale depuse.

Indicatori financiari 2025

Marjă netă

Bun
21% Față de anul anterior: în scădere

Din fiecare 100 de lei vânzări, firma a păstrat 21,4 lei profit net.

Verde ≥ 5%, roșu sub 0

Lichiditate curentă

De urmărit
1,01 Față de anul anterior: în scădere

Activele circulante (stocuri, creanțe, bani) acoperă de 1,01 ori datoriile.

Verde ≥ 1,5, roșu sub 1

Grad de îndatorare

Slab
82% Față de anul anterior: în creștere

82% din activele firmei sunt finanțate din datorii.

Verde ≤ 60%, roșu peste 80%

  • Lichiditate rapidă
  • Solvabilitate
  • Zile încasare creanțe
  • Zile de stoc
  • CA per angajat
  • Rentabilitatea capitalului (ROE)

Lichiditatea rapidă, solvabilitatea, zilele de încasare și de stoc, CA per angajat și ROE, cu evoluția pe 5 ani, sunt disponibile într-un cont gratuit. Pragurile de culoare sunt orientative, nu specifice domeniului.

Stare fiscală și juridică

ANAF, actualizat 30.09.2026
Înregistrat în scopuri de TVA Da
RO e-Factura Neînregistrat
Inactiv fiscal Nu
Obligații restante la ANAF Nu figurează lista contribuabililor datornici
TVA la încasare Cu cont gratuit
Split TVA Cu cont gratuit
Stare la Registrul Comerțului Funcțiune
Ultimul status ANAFINREGISTRAT din data 03.06.2022

Identificare și contact

ONRC, ANAF

Date de identificare

CUI / CIF
46238370
Nr. Reg. Com.
J2022010501401
EUID
ROONRC.J2022010501401
Cod CAEN principal
5911, Activități de producție cinematografică, video și de programe de televiziune
Data înființării
3 iunie 2022
Vechime
4 ani, 4 luni
Formă juridică
SRL
Adresă sediu
EMIL BALABAN Nr. 1A, Sc. 1, Et. 2, Ap. 3, Bucureşti Sectorul 1, Jud. Bucureşti
Domiciliu fiscal
Str EMIL BALABAN Nr. 1A, Sector 1 Mun. Bucureşti, Jud. Bucureşti

Date de contact

parțial ascunse
Telefoane (0)
-
Email (0)
-
Website (0)
-

Administratori și reprezentanți

1
  • IONE••• P••• MIH•••Administrator, România
Datele de contact și numele sunt parțial ascunse pe pagina publică. Vezi complet

Dosare în instanță

portal.just.ro
Dosarele sunt disponibile cu cont

Numărul dosarelor, instanța, obiectul, calitatea procesuală și termenele, pentru orice firmă.

Creează cont gratuit

Relații și clasament

ONRC, Ministerul Finanțelor

Firme legate și la aceeași adresă

Vezi rețeaua firmei

Firmele în care apar aceleași persoane și firmele înregistrate la aceeași adresă.

Creează cont gratuit

Clasament în domeniu și județ

Locul firmei în clasament

Poziția după cifra de afaceri, la nivel național și în județ, între firmele cu același cod CAEN.

Creează cont gratuit

Cronologie

Registrul Comerțului, ANAF, bilanțuri și portalul instanțelor
2024
  1. Înregistrarea în scopuri de TVA ANAF
  2. Cel mai mare profit net din istoric Bilanțuri
2023
  1. Cea mai mare cifră de afaceri din istoric Bilanțuri
2022
  1. Înființarea firmei Înmatriculată în București cu nr. J40/10501/2022. ONRC

În cronologia completă vezi și adresele complete (1 schimbare) și evoluția cifrei de afaceri și a profitului. Creează un cont gratuit.

Datele aproximative (un interval de luni, de exemplu apr-iul 2023) marchează perioada dintre două extrase lunare ONRC în care a apărut schimbarea.

Întrebări frecvente despre PYTHON MEDIA PRODUCTION S.R.L.

Este PYTHON MEDIA PRODUCTION S.R.L. activă?

Da. PYTHON MEDIA PRODUCTION S.R.L. figurează ca activă în Registrul Comerțului.

Care este cifra de afaceri a PYTHON MEDIA PRODUCTION S.R.L.?

Cifra de afaceri a PYTHON MEDIA PRODUCTION S.R.L. în 2025 a fost de 160.358 lei, în scădere cu 29% față de 2024.

Ce profit a avut PYTHON MEDIA PRODUCTION S.R.L. în 2025?

În 2025, PYTHON MEDIA PRODUCTION S.R.L. a înregistrat un profit net de 34.360 lei.

Ce activitate are PYTHON MEDIA PRODUCTION S.R.L.?

Activitatea principală a PYTHON MEDIA PRODUCTION S.R.L. este Activități de producție cinematografică, video și de programe de televiziune (CAEN 5911).

Unde are sediul PYTHON MEDIA PRODUCTION S.R.L.?

PYTHON MEDIA PRODUCTION S.R.L. are sediul social la adresa EMIL BALABAN Nr. 1A, Sc. 1, Et. 2, Ap. 3, București Sectorul 1, Jud. București.

PYTHON MEDIA PRODUCTION S.R.L. este plătitoare de TVA?

Da. PYTHON MEDIA PRODUCTION S.R.L. este înregistrată în scopuri de TVA.

PYTHON MEDIA PRODUCTION S.R.L. are datorii la ANAF?

Nu. PYTHON MEDIA PRODUCTION S.R.L. nu figurează în lista ANAF a contribuabililor cu obligații fiscale restante.

Vezi toate datele despre PYTHON MEDIA PRODUCTION S.R.L.

Date financiare complete, asociați, dosare în instanță, informații de contact nemascate, clasificare și multe altele.

  • Gratuit pentru început
  • Fără card necesar
  • Acces instant

Ești reprezentantul acestei firme? Pentru corectarea sau eliminarea datelor, scrie-ne la [email protected].