ActivăSRL

PURE SOLAR ENERGY SRL

Str. Kos Karoly Nr. 20, Ap. 2, Mun. Cluj-Napoca, Jud. Cluj

CAEN 1439: Fabricarea prin tricotare sau croșetare a altor articole de îmbrăcăminte

CUI
29285410
Reg. Com.
J12/2702/2011
Înființată
31 octombrie 2011
Vechime
14 ani, 11 luni
Cifra de afaceri 2025
435 mii lei
Profit net 2025
217 mii lei
Angajați 2025
1

Situație fiscală (ANAF)

  • Activă fiscal
  • Plătitoare de TVA
  • Nu figurează cu datorii la ANAF

Stare la Registrul Comerțului

  • funcțiune

Ultimul status ANAF: INREGISTRAT din data 31.10.2011

Rezumat

Pe scurt

PURE SOLAR ENERGY SRL (CUI 29285410) este o societate cu răspundere limitată activă din Cluj-Napoca, județul Cluj, înființată în 2011. Activitatea principală este Fabricarea prin tricotare sau croșetare a altor articole de îmbrăcăminte (CAEN 1439).

În 2025 a raportat o cifră de afaceri de 434.587 lei (+13% față de 2024) și un profit net de 216.752 lei, cu 1 angajat.

Este înregistrată în scopuri de TVA.

Identificare

Date de identificare

CUI / CIF
29285410
Nr. Reg. Com.
J12/2702/2011
EUID
ROONRC.J12/2702/2011
Cod CAEN principal
1439 - Fabricarea prin tricotare sau croșetare a altor articole de îmbrăcăminte
Data înființării
31 octombrie 2011
Vechime
14 ani, 11 luni
Formă juridică
SRL
Adresă sediu
Str. Kos Karoly Nr. 20, Ap. 2, Mun. Cluj-Napoca, Jud. Cluj

Contact

Date de contact

Datele de contact și numele sunt parțial ascunse pe pagina publică.

Telefoane (0)
-
Email (0)
-
Website (0)
-
Persoane (1)
  • TERI••• ALESSAN•••

Bilanțuri

Rezultate financiare

2016 - 2025, din bilanțurile depuse la Ministerul Finanțelor

Cifra de afaceri 2025

+13,3% față de 2024

434.587 RON

2024: 383.509 RON

0200k400k600k2016201720182019202020212022202320242025Anul 2016: 145.401 RONAnul 2017: 64.953 RONAnul 2018: 262.830 RONAnul 2019: 255.569 RONAnul 2020: 232.462 RONAnul 2021: 236.334 RONAnul 2022: 357.351 RONAnul 2023: 411.493 RONAnul 2024: 383.509 RONAnul 2025: 434.587 RON

Profit net 2025

+7,3% față de 2024

216.752 RON

2024: 202.093 RON

-200k0200k400k2016201720182019202020212022202320242025Anul 2016: 63.361 RONAnul 2017: -88.078 RONAnul 2018: 206.922 RONAnul 2019: 194.833 RONAnul 2020: 144.246 RONAnul 2021: 244.763 RONAnul 2022: 313.663 RONAnul 2023: 278.108 RONAnul 2024: 202.093 RONAnul 2025: 216.752 RON

Evoluție pe ani

  • 2025

    Cifra de afaceri
    435 mii lei
    Profit net
    217 mii lei
    Angajați
    1
  • 2024

    Cifra de afaceri
    384 mii lei
    Profit net
    202 mii lei
    Angajați
    1
  • 2023

    Cifra de afaceri
    411 mii lei
    Profit net
    278 mii lei
    Angajați
    1
  • 2022

    Cifra de afaceri
    357 mii lei
    Profit net
    314 mii lei
    Angajați
    1
  • 2021

    Cifra de afaceri
    236 mii lei
    Profit net
    245 mii lei
    Angajați
    1
  • 2020

    Cifra de afaceri
    232 mii lei
    Profit net
    144 mii lei
    Angajați
    1
  • 2019

    Cifra de afaceri
    256 mii lei
    Profit net
    195 mii lei
    Angajați
    2
  • 2018

    Cifra de afaceri
    263 mii lei
    Profit net
    207 mii lei
    Angajați
    2
  • 2017

    Cifra de afaceri
    65 mii lei
    Profit net
    -88 mii lei
    Angajați
    2
  • 2016

    Cifra de afaceri
    145 mii lei
    Profit net
    63 mii lei
    Angajați
    1

Analiză

Indicatori financiari 2025

Marjă netăBun
50%Față de anul anterior: în scădere
20212022202320242025

Din fiecare 100 de lei vânzări, firma a păstrat 49,9 lei profit net.

Verde ≥ 5% · roșu sub 0

Lichiditate curentăBun
1,89Față de anul anterior: în creștere
20212022202320242025

Activele circulante (stocuri, creanțe, bani) acoperă de 1,89 ori datoriile.

Verde ≥ 1,5 · roșu sub 1

Grad de îndatorareBun
31%Față de anul anterior: în scădere
20212022202320242025

31% din activele firmei sunt finanțate din datorii.

Verde ≤ 60% · roșu peste 80%

Lichiditate rapidă
Solvabilitate
Zile încasare creanțe
Zile de stoc
CA per angajat
Rentabilitatea capitalului (ROE)

Lichiditatea rapidă, solvabilitatea, zilele de încasare și de stoc, CA per angajat și ROE, cu evoluția pe 5 ani, sunt disponibile într-un cont gratuit. Pragurile de culoare sunt orientative, nu specifice domeniului.

Istoric

Cronologie

Registrul Comerțului, ANAF, bilanțuri și portalul instanțelor

  1. 2025

    Înregistrarea în scopuri de TVA

  2. Cea mai mare cifră de afaceri din istoric

  3. 2022

    Cel mai mare profit net din istoric

  4. 2011

    Înființarea firmei

    Înmatriculată în județul Cluj cu nr. J12/2702/2011.

În cronologia completă vezi și adresele complete (1 schimbare) și evoluția cifrei de afaceri și a profitului. Creează un cont gratuit.

Datele aproximative (un interval de luni, de exemplu aprilie - iulie 2023) marchează perioada dintre două extrase lunare ONRC în care a apărut schimbarea.

Răspunsuri rapide

Întrebări frecvente despre PURE SOLAR ENERGY SRL

Este PURE SOLAR ENERGY SRL activă?

Da. PURE SOLAR ENERGY SRL figurează ca activă în Registrul Comerțului.

Care este cifra de afaceri a PURE SOLAR ENERGY SRL?

Cifra de afaceri a PURE SOLAR ENERGY SRL în 2025 a fost de 434.587 lei, în creștere cu 13% față de 2024.

Ce profit a avut PURE SOLAR ENERGY SRL în 2025?

În 2025, PURE SOLAR ENERGY SRL a înregistrat un profit net de 216.752 lei.

Ce activitate are PURE SOLAR ENERGY SRL?

Activitatea principală a PURE SOLAR ENERGY SRL este Fabricarea prin tricotare sau croșetare a altor articole de îmbrăcăminte (CAEN 1439).

Unde are sediul PURE SOLAR ENERGY SRL?

PURE SOLAR ENERGY SRL are sediul social la adresa Str. Kos Karoly Nr. 20, Ap. 2, Mun. Cluj-Napoca, Jud. Cluj.

PURE SOLAR ENERGY SRL este plătitoare de TVA?

Da. PURE SOLAR ENERGY SRL este înregistrată în scopuri de TVA.

PURE SOLAR ENERGY SRL are datorii la ANAF?

Nu. PURE SOLAR ENERGY SRL nu figurează în lista ANAF a contribuabililor cu obligații fiscale restante.

Vezi toate datele despre PURE SOLAR ENERGY SRL

Date financiare complete, asociați, dosare în instanță, informații de contact nemascate, clasificare și multe altele.

  • Gratuit pentru început
  • Fără card necesar
  • Acces instant

Ești reprezentantul acestei firme? Pentru corectarea sau eliminarea datelor, scrie-ne la [email protected].