RadiatăSRL

PROTEKTAMIX SRL

Str. MUREŞENI Nr. 11, Municipiul Târgu Mureş, Jud. Mureş, 540242

CAEN 4690: Comerț cu ridicata nespecializat

CUI
28609039
Reg. Com.
J26/670/2011
Înființată
8 iunie 2011
Vechime
15 ani, 4 luni
Cifra de afaceri 2014
221 mii lei
Profit net 2014
63 mii lei
Angajați 2014
1

Stare la Registrul Comerțului

  • radiată

Ultimul status ANAF: RADIERE din data 04.08.2015

Rezumat

Pe scurt

PROTEKTAMIX SRL (CUI 28609039) a fost o societate cu răspundere limitată din Târgu Mureș, județul Mureș, înființată în 2011 și radiată în 2015. Activitatea principală era Comerț cu ridicata nespecializat (CAEN 4690).

Ultimul bilanț, din 2014, arată o cifră de afaceri de 220.718 lei (+11% față de 2013) și un profit net de 62.735 lei, cu 1 angajat.

Identificare

Date de identificare

CUI / CIF
28609039
Nr. Reg. Com.
J26/670/2011
EUID
ROONRC.J26/670/2011
Cod CAEN principal
4690 - Comerț cu ridicata nespecializat
Data înființării
8 iunie 2011
Vechime
15 ani, 4 luni
Formă juridică
SRL
Adresă sediu
Str. MUREŞENI Nr. 11, Municipiul Târgu Mureş, Jud. Mureş, 540242

Contact

Date de contact

Datele de contact și numele sunt parțial ascunse pe pagina publică.

Telefoane (0)
-
Email (0)
-
Website (0)
-
Persoane (1)
  • GLI••• PE•••

Bilanțuri

Rezultate financiare

2011 - 2014, din bilanțurile depuse la Ministerul Finanțelor

Cifra de afaceri 2014

+11,1% față de 2013

220.718 RON

2013: 198.750 RON

0100k200k300k2011201220132014Anul 2011: 0 RONAnul 2012: 292.603 RONAnul 2013: 198.750 RONAnul 2014: 220.718 RON

Profit net 2014

-26,1% față de 2013

62.735 RON

2013: 84.838 RON

-50k050k100k150k200k2011201220132014Anul 2011: -4.333 RONAnul 2012: 172.534 RONAnul 2013: 84.838 RONAnul 2014: 62.735 RON

Evoluție pe ani

  • 2014

    Cifra de afaceri
    221 mii lei
    Profit net
    63 mii lei
    Angajați
    1
  • 2013

    Cifra de afaceri
    199 mii lei
    Profit net
    85 mii lei
    Angajați
    -
  • 2012

    Cifra de afaceri
    293 mii lei
    Profit net
    173 mii lei
    Angajați
    1
  • 2011

    Cifra de afaceri
    0 lei
    Profit net
    -4 mii lei
    Angajați
    1

Analiză

Indicatori financiari 2014

Marjă netăBun
28%Față de anul anterior: în scădere
201220132014

Din fiecare 100 de lei vânzări, firma a păstrat 28,4 lei profit net.

Verde ≥ 5% · roșu sub 0

Lichiditate curentăBun
23,45Față de anul anterior: în creștere
2011201220132014

Activele circulante (stocuri, creanțe, bani) acoperă de 23,45 ori datoriile.

Verde ≥ 1,5 · roșu sub 1

Grad de îndatorareBun
4,1%Față de anul anterior: în scădere
2011201220132014

4,1% din activele firmei sunt finanțate din datorii.

Verde ≤ 60% · roșu peste 80%

Lichiditate rapidă
Solvabilitate
Zile încasare creanțe
Zile de stoc
CA per angajat
Rentabilitatea capitalului (ROE)

Lichiditatea rapidă, solvabilitatea, zilele de încasare și de stoc, CA per angajat și ROE, cu evoluția pe 5 ani, sunt disponibile într-un cont gratuit. Pragurile de culoare sunt orientative, nu specifice domeniului.

Istoric

Cronologie

Registrul Comerțului, ANAF, bilanțuri și portalul instanțelor

  1. 2019

    Stare încheiată la ONRC: Dizolvare

  2. 2015

    Anularea înregistrării în scopuri de TVA

  3. Radierea din Registrul Comerțului

  4. Stări noi la ONRC

    Dizolvare; Lichidare.

  5. Stare încheiată la ONRC: Funcțiune

  6. 2012

    Cea mai mare cifră de afaceri din istoric

Vezi toată cronologia (3 evenimente în plus, 2011 - 2012)
  1. 2012

    Cel mai mare profit net din istoric

  2. 2011

    Înregistrarea în scopuri de TVA

  3. Înființarea firmei

    Înmatriculată în județul Mureș cu nr. J26/670/2011.

În cronologia completă vezi și evoluția cifrei de afaceri și a profitului. Creează un cont gratuit.

Datele aproximative (un interval de luni, de exemplu aprilie - iulie 2023) marchează perioada dintre două extrase lunare ONRC în care a apărut schimbarea.

Răspunsuri rapide

Întrebări frecvente despre PROTEKTAMIX SRL

Este PROTEKTAMIX SRL activă?

Nu. PROTEKTAMIX SRL a fost radiată din Registrul Comerțului în 2015.

Care este cifra de afaceri a PROTEKTAMIX SRL?

Cifra de afaceri a PROTEKTAMIX SRL în 2014 a fost de 220.718 lei, în creștere cu 11% față de 2013.

Ce profit a avut PROTEKTAMIX SRL în 2014?

În 2014, PROTEKTAMIX SRL a înregistrat un profit net de 62.735 lei.

Câți angajați avea PROTEKTAMIX SRL?

Conform bilanțului pe 2014, PROTEKTAMIX SRL a avut în medie 1 angajat.

Ce activitate avea PROTEKTAMIX SRL?

Activitatea principală a PROTEKTAMIX SRL era Comerț cu ridicata nespecializat (CAEN 4690).

Unde avea sediul PROTEKTAMIX SRL?

PROTEKTAMIX SRL avea sediul social la adresa Str. MUREȘENI Nr. 11, Municipiul Târgu Mureș, Jud. Mureș, 540242.

PROTEKTAMIX SRL are datorii la ANAF?

Nu. PROTEKTAMIX SRL nu figurează în lista ANAF a contribuabililor cu obligații fiscale restante.

Vezi toate datele despre PROTEKTAMIX SRL

Date financiare complete, asociați, dosare în instanță, informații de contact nemascate, clasificare și multe altele.

  • Gratuit pentru început
  • Fără card necesar
  • Acces instant

Ești reprezentantul acestei firme? Pentru corectarea sau eliminarea datelor, scrie-ne la [email protected].