ActivăSRL

PROSOFT S.R.L.

Bld. Republicii Nr. 8, Mun. Piteşti, Jud. Argeş, 110062

CAEN 2620: Fabricarea calculatoarelor și a echipamentelor periferice

CUI
6155691
Reg. Com.
J03/1319/1994
Înființată
5 septembrie 1994
Vechime
32 de ani, 1 lună
Cifra de afaceri 2025
367 mii lei
Profit net 2025
173 mii lei
Angajați 2025
0

Situație fiscală (ANAF)

  • Activă fiscal
  • Plătitoare de TVA
  • Nu figurează cu datorii la ANAF

Stare la Registrul Comerțului

  • funcțiune

Ultimul status ANAF: INREGISTRAT din data 12.09.1994

Rezumat

Pe scurt

PROSOFT S.R.L. (CUI 6155691) este o societate cu răspundere limitată activă din Pitești, județul Argeș, înființată în 1994. Activitatea principală este Fabricarea calculatoarelor și a echipamentelor periferice (CAEN 2620).

În 2025 a raportat o cifră de afaceri de 366.966 lei (-42% față de 2024) și un profit net de 172.849 lei, fără angajați declarați.

Este înregistrată în scopuri de TVA.

Identificare

Date de identificare

CUI / CIF
6155691
Nr. Reg. Com.
J03/1319/1994
EUID
ROONRC.J03/1319/1994
Cod CAEN principal
2620 - Fabricarea calculatoarelor și a echipamentelor periferice
Data înființării
5 septembrie 1994
Vechime
32 de ani, 1 lună
Formă juridică
SRL
Adresă sediu
Bld. Republicii Nr. 8, Mun. Piteşti, Jud. Argeş, 110062

Contact

Date de contact

Datele de contact și numele sunt parțial ascunse pe pagina publică.

Telefoane (2)
  • 0248••••••
  • 0248••••••
Email (1)
  • dn••@••••.ro
Website (0)
-
Persoane (1)
  • N••• D•••

Bilanțuri

Rezultate financiare

2016 - 2025, din bilanțurile depuse la Ministerul Finanțelor

Cifra de afaceri 2025

-42,0% față de 2024

366.966 RON

2024: 632.414 RON

01 mil2 mil2016201720182019202020212022202320242025Anul 2016: 805.300 RONAnul 2017: 666.421 RONAnul 2018: 1.318.827 RONAnul 2019: 1.984.663 RONAnul 2020: 671.115 RONAnul 2021: 411.881 RONAnul 2022: 493.932 RONAnul 2023: 1.311.379 RONAnul 2024: 632.414 RONAnul 2025: 366.966 RON

Profit net 2025

-50,9% față de 2024

172.849 RON

2024: 351.829 RON

0500k1 mil2 mil2016201720182019202020212022202320242025Anul 2016: 107.252 RONAnul 2017: 74.237 RONAnul 2018: 440.475 RONAnul 2019: 1.060.491 RONAnul 2020: 205.450 RONAnul 2021: 120.461 RONAnul 2022: 105.790 RONAnul 2023: 706.005 RONAnul 2024: 351.829 RONAnul 2025: 172.849 RON

Evoluție pe ani

  • 2025

    Cifra de afaceri
    367 mii lei
    Profit net
    173 mii lei
    Angajați
    0
  • 2024

    Cifra de afaceri
    632 mii lei
    Profit net
    352 mii lei
    Angajați
    1
  • 2023

    Cifra de afaceri
    1,3 mil. lei
    Profit net
    706 mii lei
    Angajați
    1
  • 2022

    Cifra de afaceri
    494 mii lei
    Profit net
    106 mii lei
    Angajați
    1
  • 2021

    Cifra de afaceri
    412 mii lei
    Profit net
    120 mii lei
    Angajați
    1
  • 2020

    Cifra de afaceri
    671 mii lei
    Profit net
    205 mii lei
    Angajați
    1
  • 2019

    Cifra de afaceri
    2,0 mil. lei
    Profit net
    1,1 mil. lei
    Angajați
    1
  • 2018

    Cifra de afaceri
    1,3 mil. lei
    Profit net
    440 mii lei
    Angajați
    1
  • 2017

    Cifra de afaceri
    666 mii lei
    Profit net
    74 mii lei
    Angajați
    2
  • 2016

    Cifra de afaceri
    805 mii lei
    Profit net
    107 mii lei
    Angajați
    3

Analiză

Indicatori financiari 2025

Marjă netăBun
47%Față de anul anterior: în scădere
20212022202320242025

Din fiecare 100 de lei vânzări, firma a păstrat 47,1 lei profit net.

Verde ≥ 5% · roșu sub 0

Lichiditate curentăBun
2,25Față de anul anterior: în scădere
20212022202320242025

Activele circulante (stocuri, creanțe, bani) acoperă de 2,25 ori datoriile.

Verde ≥ 1,5 · roșu sub 1

Grad de îndatorareBun
41%Față de anul anterior: în creștere
20212022202320242025

41% din activele firmei sunt finanțate din datorii.

Verde ≤ 60% · roșu peste 80%

Lichiditate rapidă
Solvabilitate
Zile încasare creanțe
Zile de stoc
CA per angajat
Rentabilitatea capitalului (ROE)

Lichiditatea rapidă, solvabilitatea, zilele de încasare și de stoc, CA per angajat și ROE, cu evoluția pe 5 ani, sunt disponibile într-un cont gratuit. Pragurile de culoare sunt orientative, nu specifice domeniului.

Istoric

Cronologie

Registrul Comerțului, ANAF, bilanțuri și portalul instanțelor

  1. 2019

    Cea mai mare cifră de afaceri din istoric

  2. Cel mai mare profit net din istoric

  3. 1995

    Înregistrarea în scopuri de TVA

  4. 1994

    Înființarea firmei

    Înmatriculată în județul Argeș cu nr. J3/1319/1994, sub denumirea PROSOFT SRL.

În cronologia completă vezi și evoluția cifrei de afaceri și a profitului și dosarele în instanță pe ani. Creează un cont gratuit.

Datele aproximative (un interval de luni, de exemplu aprilie - iulie 2023) marchează perioada dintre două extrase lunare ONRC în care a apărut schimbarea.

Răspunsuri rapide

Întrebări frecvente despre PROSOFT S.R.L.

Este PROSOFT S.R.L. activă?

Da. PROSOFT S.R.L. figurează ca activă în Registrul Comerțului.

Care este cifra de afaceri a PROSOFT S.R.L.?

Cifra de afaceri a PROSOFT S.R.L. în 2025 a fost de 366.966 lei, în scădere cu 42% față de 2024.

Ce profit a avut PROSOFT S.R.L. în 2025?

În 2025, PROSOFT S.R.L. a înregistrat un profit net de 172.849 lei.

Ce activitate are PROSOFT S.R.L.?

Activitatea principală a PROSOFT S.R.L. este Fabricarea calculatoarelor și a echipamentelor periferice (CAEN 2620).

Unde are sediul PROSOFT S.R.L.?

PROSOFT S.R.L. are sediul social la adresa Bld. Republicii Nr. 8, Mun. Pitești, Jud. Argeș, 110062.

PROSOFT S.R.L. este plătitoare de TVA?

Da. PROSOFT S.R.L. este înregistrată în scopuri de TVA.

PROSOFT S.R.L. are datorii la ANAF?

Nu. PROSOFT S.R.L. nu figurează în lista ANAF a contribuabililor cu obligații fiscale restante.

Vezi toate datele despre PROSOFT S.R.L.

Date financiare complete, asociați, dosare în instanță, informații de contact nemascate, clasificare și multe altele.

  • Gratuit pentru început
  • Fără card necesar
  • Acces instant

Ești reprezentantul acestei firme? Pentru corectarea sau eliminarea datelor, scrie-ne la [email protected].