ActivăSRL

PROSINCO SRL

Str. Popa Tatu Nr. 62A, Et. 1, Ap. 36, Sector 1 Mun. Bucureşti, Jud. Bucureşti

CAEN 4791: Intermedieri în comerțul cu amănuntul nespecializat

CUI
3022518
Reg. Com.
J1993000420406
Înființată
6 ianuarie 1993
Vechime
33 de ani, 9 luni
Cifra de afaceri 2024
805 mii lei
Profit net 2024
93 mii lei
Angajați 2024
2

Situație fiscală (ANAF)

  • Activă fiscal
  • Plătitoare de TVA
  • Înscrisă în RO e-Factura
  • Nu figurează cu datorii la ANAF

Stare la Registrul Comerțului

  • funcțiune

Ultimul status ANAF: INREGISTRAT din data 06.01.1993

Rezumat

Pe scurt

PROSINCO SRL (CUI 3022518) este o societate cu răspundere limitată activă din București (sectorul 1), înființată în 1993. Activitatea principală este Intermedieri în comerțul cu amănuntul nespecializat (CAEN 4791).

În 2024 a raportat o cifră de afaceri de 804.768 lei (-42% față de 2023) și un profit net de 93.399 lei, cu 2 angajați.

Este înregistrată în scopuri de TVA și în sistemul RO e-Factura.

Identificare

Date de identificare

CUI / CIF
3022518
Nr. Reg. Com.
J1993000420406
EUID
ROONRC.J1993000420406
Cod CAEN principal
4791 - Intermedieri în comerțul cu amănuntul nespecializat
Data înființării
6 ianuarie 1993
Vechime
33 de ani, 9 luni
Formă juridică
SRL
Adresă sediu
Str. Popa Tatu Nr. 62A, Et. 1, Ap. 36, Sector 1 Mun. Bucureşti, Jud. Bucureşti

Contact

Date de contact

Datele de contact și numele sunt parțial ascunse pe pagina publică.

Telefoane (0)
-
Email (0)
-
Website (0)
-
Persoane (1)
  • R••• I••• RA•••

Bilanțuri

Rezultate financiare

2014 - 2024, din bilanțurile depuse la Ministerul Finanțelor

Cifra de afaceri 2024

-41,9% față de 2023

804.768 RON

2023: 1.385.680 RON

0500k1 mil2 mil2014201620172018201920202021202220232024Anul 2014: 317.219 RONAnul 2016: 587.040 RONAnul 2017: 683.254 RONAnul 2018: 482.522 RONAnul 2019: 495.538 RONAnul 2020: 497.868 RONAnul 2021: 825.988 RONAnul 2022: 1.493.748 RONAnul 2023: 1.385.680 RONAnul 2024: 804.768 RON

Profit net 2024

-81,5% față de 2023

93.399 RON

2023: 504.834 RON

-200k0200k400k600k2014201620172018201920202021202220232024Anul 2014: -85.360 RONAnul 2016: -67.969 RONAnul 2017: -55.830 RONAnul 2018: -176.847 RONAnul 2019: -112.193 RONAnul 2020: -168.084 RONAnul 2021: 95.450 RONAnul 2022: 510.316 RONAnul 2023: 504.834 RONAnul 2024: 93.399 RON

Evoluție pe ani

  • 2024

    Cifra de afaceri
    805 mii lei
    Profit net
    93 mii lei
    Angajați
    2
  • 2023

    Cifra de afaceri
    1,4 mil. lei
    Profit net
    505 mii lei
    Angajați
    3
  • 2022

    Cifra de afaceri
    1,5 mil. lei
    Profit net
    510 mii lei
    Angajați
    3
  • 2021

    Cifra de afaceri
    826 mii lei
    Profit net
    95 mii lei
    Angajați
    4
  • 2020

    Cifra de afaceri
    498 mii lei
    Profit net
    -168 mii lei
    Angajați
    5
  • 2019

    Cifra de afaceri
    496 mii lei
    Profit net
    -112 mii lei
    Angajați
    4
  • 2018

    Cifra de afaceri
    483 mii lei
    Profit net
    -177 mii lei
    Angajați
    5
  • 2017

    Cifra de afaceri
    683 mii lei
    Profit net
    -56 mii lei
    Angajați
    5
  • 2016

    Cifra de afaceri
    587 mii lei
    Profit net
    -68 mii lei
    Angajați
    -
  • 2014

    Cifra de afaceri
    317 mii lei
    Profit net
    -85 mii lei
    Angajați
    3

Analiză

Indicatori financiari 2024

Marjă netăBun
12%Față de anul anterior: în scădere
20202021202220232024

Din fiecare 100 de lei vânzări, firma a păstrat 11,6 lei profit net.

Verde ≥ 5% · roșu sub 0

Lichiditate curentăBun
3,51Față de anul anterior: în scădere
20202021202220232024

Activele circulante (stocuri, creanțe, bani) acoperă de 3,51 ori datoriile.

Verde ≥ 1,5 · roșu sub 1

Grad de îndatorareBun
4,5%Față de anul anterior: în creștere
20202021202220232024

4,5% din activele firmei sunt finanțate din datorii.

Verde ≤ 60% · roșu peste 80%

Lichiditate rapidă
Solvabilitate
Zile încasare creanțe
Zile de stoc
CA per angajat
Rentabilitatea capitalului (ROE)

Lichiditatea rapidă, solvabilitatea, zilele de încasare și de stoc, CA per angajat și ROE, cu evoluția pe 5 ani, sunt disponibile într-un cont gratuit. Pragurile de culoare sunt orientative, nu specifice domeniului.

Istoric

Cronologie

Registrul Comerțului, ANAF, bilanțuri și portalul instanțelor

  1. 2024

    Înscrierea în Registrul RO e-Factura

  2. 2022

    Cea mai mare cifră de afaceri din istoric

  3. 2008

    Cel mai mare profit net din istoric

  4. 1993

    Înregistrarea în scopuri de TVA

  5. Înființarea firmei

    Înmatriculată în București cu nr. J40/420/1993.

În cronologia completă vezi și evoluția cifrei de afaceri și a profitului. Creează un cont gratuit.

Datele aproximative (un interval de luni, de exemplu aprilie - iulie 2023) marchează perioada dintre două extrase lunare ONRC în care a apărut schimbarea.

Răspunsuri rapide

Întrebări frecvente despre PROSINCO SRL

Este PROSINCO SRL activă?

Da. PROSINCO SRL figurează ca activă în Registrul Comerțului.

Care este cifra de afaceri a PROSINCO SRL?

Cifra de afaceri a PROSINCO SRL în 2024 a fost de 804.768 lei, în scădere cu 42% față de 2023.

Ce profit a avut PROSINCO SRL în 2024?

În 2024, PROSINCO SRL a înregistrat un profit net de 93.399 lei.

Ce activitate are PROSINCO SRL?

Activitatea principală a PROSINCO SRL este Intermedieri în comerțul cu amănuntul nespecializat (CAEN 4791).

Unde are sediul PROSINCO SRL?

PROSINCO SRL are sediul social la adresa Str. Popa Tatu Nr. 62A, Et. 1, Ap. 36, Sector 1 Mun. București, Jud. București.

PROSINCO SRL este plătitoare de TVA?

Da. PROSINCO SRL este înregistrată în scopuri de TVA și în sistemul RO e-Factura.

PROSINCO SRL are datorii la ANAF?

Nu. PROSINCO SRL nu figurează în lista ANAF a contribuabililor cu obligații fiscale restante.

Vezi toate datele despre PROSINCO SRL

Date financiare complete, asociați, dosare în instanță, informații de contact nemascate, clasificare și multe altele.

  • Gratuit pentru început
  • Fără card necesar
  • Acces instant

Ești reprezentantul acestei firme? Pentru corectarea sau eliminarea datelor, scrie-ne la [email protected].