Marjă netă
SlabFirma a pierdut 2,2 lei la fiecare 100 de lei vânzări.
Verde ≥ 5%, roșu sub 0
PRONTO CAFE SRL (CUI 23660227) este o societate cu răspundere limitată activă din Zalău, județul Sălaj, înființată în 2008. Activitatea principală este Comerț cu ridicata cu cafea, ceai, cacao și condimente (CAEN 4637).
În 2025 a raportat o cifră de afaceri de 1,13 mil. lei (+12% față de 2024) și o pierdere netă de 24.835 lei, cu 1 angajat.
Este înregistrată în scopuri de TVA și în sistemul RO e-Factura.
| An | Valoare |
|---|---|
| 2016 | 859.040 lei |
| 2017 | 923.631 lei |
| 2018 | 1.332.673 lei |
| 2019 | 1.070.749 lei |
| 2020 | 1.005.173 lei |
| 2021 | 1.379.259 lei |
| 2022 | 1.310.153 lei |
| 2023 | 1.266.844 lei |
| 2024 | 1.011.098 lei |
| 2025 | 1.129.792 lei |
| Indicator | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | 2018 | 2017 | 2016 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Cifra de afaceri | 1.129.792 | 1.011.098 | 1.266.844 | 1.310.153 | 1.379.259 | 1.005.173 | 1.070.749 | 1.332.673 | 923.631 | 859.040 |
| Profit net | -24.835 | -157.261 | 861 | 228.468 | 363.785 | 89.802 | 59.795 | 29.594 | 102.094 | 63.158 |
| Număr mediu de angajați | 1 | 2 | 5 | 5 | 5 | 5 | 6 | 7 | 3 | 3 |
| Active imobilizate | 217.872 | 261.051 | 265.054 | 254.778 | 314.642 | 249.145 | 118.502 | 122.811 | 134.072 | 35.907 |
| Active circulante | 540.280 | 689.401 | 717.121 | 1.291.213 | 1.213.570 | 940.663 | 863.935 | 1.095.767 | 1.109.215 | 852.125 |
| Stocuri | 274.072 | 366.684 | 455.126 | 731.557 | 654.900 | 704.839 | 727.180 | 684.253 | 727.825 | 742.051 |
| Creanțe | 205.887 | 205.697 | 240.784 | 192.555 | 156.436 | 113.161 | 86.918 | 83.111 | 112.676 | 91.457 |
| Datorii | 927.077 | 1.094.542 | 969.004 | 1.305.681 | 1.156.370 | 1.091.951 | 914.682 | 1.181.618 | 1.133.921 | 817.603 |
| Capitaluri proprii | -168.925 | -144.090 | 13.171 | 240.310 | 371.842 | 97.857 | 67.755 | 36.960 | 109.366 | 70.429 |
Firma a pierdut 2,2 lei la fiecare 100 de lei vânzări.
Verde ≥ 5%, roșu sub 0
Activele circulante acoperă doar 58% din datorii.
Verde ≥ 1,5, roșu sub 1
122% din activele firmei sunt finanțate din datorii.
Verde ≤ 60%, roșu peste 80%
Lichiditatea rapidă, solvabilitatea, zilele de încasare și de stoc, CA per angajat și ROE, cu evoluția pe 5 ani, sunt disponibile într-un cont gratuit. Pragurile de culoare sunt orientative, nu specifice domeniului.
Numărul dosarelor, instanța, obiectul, calitatea procesuală și termenele, pentru orice firmă.
Creează cont gratuitFirmele în care apar aceleași persoane și firmele înregistrate la aceeași adresă.
Creează cont gratuitPoziția după cifra de afaceri, la nivel național și în județ, între firmele cu același cod CAEN.
Creează cont gratuitÎn cronologia completă vezi și evoluția cifrei de afaceri și a profitului. Creează un cont gratuit.
Datele aproximative (un interval de luni, de exemplu apr-iul 2023) marchează perioada dintre două extrase lunare ONRC în care a apărut schimbarea.
Da. PRONTO CAFE SRL figurează ca activă în Registrul Comerțului.
Cifra de afaceri a PRONTO CAFE SRL în 2025 a fost de 1.129.792 lei (1,13 mil. lei), în creștere cu 12% față de 2024.
În 2025, PRONTO CAFE SRL a înregistrat o pierdere netă de 24.835 lei.
Activitatea principală a PRONTO CAFE SRL este Comerț cu ridicata cu cafea, ceai, cacao și condimente (CAEN 4637).
PRONTO CAFE SRL are sediul social la adresa Str. VALEA MIȚII Nr. 999TCI, Municipiul Zalău, Jud. Sălaj.
Da. PRONTO CAFE SRL este înregistrată în scopuri de TVA și în sistemul RO e-Factura.
Nu. PRONTO CAFE SRL nu figurează în lista ANAF a contribuabililor cu obligații fiscale restante.
Date financiare complete, asociați, dosare în instanță, informații de contact nemascate, clasificare și multe altele.
Ești reprezentantul acestei firme? Pentru corectarea sau eliminarea datelor, scrie-ne la [email protected].