InsolvențăSRL

PROMPT VSP SRL

Bld. Muncii Nr. 217, Bl. A, Sc. 1, Ap. 7, Mun. Cluj-Napoca, Jud. Cluj, 400641

CAEN 4211: Lucrări de construcții ale drumurilor și autostrăzilor

CUI
28144146
Reg. Com.
J12/539/2011
Înființată
8 martie 2011
Vechime
15 ani, 7 luni
Cifra de afaceri 2025
1,8 mil. lei
Profit net 2025
-674 mii lei
Angajați 2025
10

Situație fiscală (ANAF)

  • Activă fiscal
  • Plătitoare de TVA
  • Înscrisă în RO e-Factura
  • Nu figurează cu datorii la ANAF

Stare la Registrul Comerțului

  • reorganizare judiciară
  • este sub incidența Legii nr. 85/2014

Ultimul status ANAF: INREGISTRAT din data 08.03.2011

Rezumat

Pe scurt

PROMPT VSP SRL (CUI 28144146) este o societate cu răspundere limitată din Cluj-Napoca, județul Cluj, înființată în 2011. Activitatea principală este Lucrări de construcții ale drumurilor și autostrăzilor (CAEN 4211). Firma se află în procedura insolvenței.

În 2025 a raportat o cifră de afaceri de 1,82 mil. lei (+12% față de 2024) și o pierdere netă de 674.236 lei, cu 10 angajați.

Este înregistrată în scopuri de TVA și în sistemul RO e-Factura.

Identificare

Date de identificare

CUI / CIF
28144146
Nr. Reg. Com.
J12/539/2011
EUID
ROONRC.J12/539/2011
Cod CAEN principal
4211 - Lucrări de construcții ale drumurilor și autostrăzilor
Data înființării
8 martie 2011
Vechime
15 ani, 7 luni
Formă juridică
SRL
Adresă sediu
Bld. Muncii Nr. 217, Bl. A, Sc. 1, Ap. 7, Mun. Cluj-Napoca, Jud. Cluj, 400641

Contact

Date de contact

Datele de contact și numele sunt parțial ascunse pe pagina publică.

Telefoane (0)
-
Email (0)
-
Website (0)
-
Persoane (1)
  • TRANSILVA••• MAS••• INS••• IP•••

Bilanțuri

Rezultate financiare

2016 - 2025, din bilanțurile depuse la Ministerul Finanțelor

Cifra de afaceri 2025

+12,3% față de 2024

1.821.529 RON

2024: 1.621.380 RON

05 mil10 mil15 mil2016201720182019202020212022202320242025Anul 2016: 205.286 RONAnul 2017: 1.448.447 RONAnul 2018: 2.139.369 RONAnul 2019: 9.275.962 RONAnul 2020: 10.874.427 RONAnul 2021: 11.312.829 RONAnul 2022: 3.308.971 RONAnul 2023: 7.125.996 RONAnul 2024: 1.621.380 RONAnul 2025: 1.821.529 RON

Profit net 2025

+58,3% față de 2024

-674.236 RON

2024: -1.616.557 RON

-2 mil-1 mil01 mil2 mil2016201720182019202020212022202320242025Anul 2016: 71.128 RONAnul 2017: 313.119 RONAnul 2018: 421.269 RONAnul 2019: 1.029.757 RONAnul 2020: 1.068.551 RONAnul 2021: 1.232.980 RONAnul 2022: 63.248 RONAnul 2023: 321.932 RONAnul 2024: -1.616.557 RONAnul 2025: -674.236 RON

Evoluție pe ani

  • 2025

    Cifra de afaceri
    1,8 mil. lei
    Profit net
    -674 mii lei
    Angajați
    10
  • 2024

    Cifra de afaceri
    1,6 mil. lei
    Profit net
    -1,6 mil. lei
    Angajați
    15
  • 2023

    Cifra de afaceri
    7,1 mil. lei
    Profit net
    322 mii lei
    Angajați
    16
  • 2022

    Cifra de afaceri
    3,3 mil. lei
    Profit net
    63 mii lei
    Angajați
    16
  • 2021

    Cifra de afaceri
    11,3 mil. lei
    Profit net
    1,2 mil. lei
    Angajați
    15
  • 2020

    Cifra de afaceri
    10,9 mil. lei
    Profit net
    1,1 mil. lei
    Angajați
    10
  • 2019

    Cifra de afaceri
    9,3 mil. lei
    Profit net
    1,0 mil. lei
    Angajați
    6
  • 2018

    Cifra de afaceri
    2,1 mil. lei
    Profit net
    421 mii lei
    Angajați
    6
  • 2017

    Cifra de afaceri
    1,4 mil. lei
    Profit net
    313 mii lei
    Angajați
    5
  • 2016

    Cifra de afaceri
    205 mii lei
    Profit net
    71 mii lei
    Angajați
    6

Analiză

Indicatori financiari 2025

Marjă netăSlab
-37%Față de anul anterior: în creștere
20212022202320242025

Firma a pierdut 37 de lei la fiecare 100 de lei vânzări.

Verde ≥ 5% · roșu sub 0

Lichiditate curentăSlab
0,45Față de anul anterior: în scădere
20212022202320242025

Activele circulante acoperă doar 45% din datorii.

Verde ≥ 1,5 · roșu sub 1

Grad de îndatorareSlab
213%Față de anul anterior: în creștere
20212022202320242025

213% din activele firmei sunt finanțate din datorii.

Verde ≤ 60% · roșu peste 80%

Lichiditate rapidă
Solvabilitate
Zile încasare creanțe
Zile de stoc
CA per angajat
Rentabilitatea capitalului (ROE)

Lichiditatea rapidă, solvabilitatea, zilele de încasare și de stoc, CA per angajat și ROE, cu evoluția pe 5 ani, sunt disponibile într-un cont gratuit. Pragurile de culoare sunt orientative, nu specifice domeniului.

Istoric

Cronologie

Registrul Comerțului, ANAF, bilanțuri și portalul instanțelor

  1. 2025

    Stare nouă la ONRC: Reorganizare judiciară

  2. Stare încheiată la ONRC: Insolvență

  3. Stări noi la ONRC

    Insolvență; Este sub incidența Legii nr. 85/2014.

  4. Stări încheiate la ONRC

    Insolvență; Este sub incidența Legii nr. 85/2014.

  5. 2024

    Stări noi la ONRC

    Insolvență; Este sub incidența Legii nr. 85/2014.

  6. Stare încheiată la ONRC: Funcțiune

Vezi toată cronologia (5 evenimente în plus, 2011 - 2022)
  1. 2022

    Înscrierea în Registrul RO e-Factura

  2. 2021

    Cea mai mare cifră de afaceri din istoric

  3. Cel mai mare profit net din istoric

  4. 2017

    Înregistrarea în scopuri de TVA

  5. 2011

    Înființarea firmei

    Înmatriculată în județul Cluj cu nr. J12/539/2011.

În cronologia completă vezi și evoluția cifrei de afaceri și a profitului. Creează un cont gratuit.

Datele aproximative (un interval de luni, de exemplu aprilie - iulie 2023) marchează perioada dintre două extrase lunare ONRC în care a apărut schimbarea.

Răspunsuri rapide

Întrebări frecvente despre PROMPT VSP SRL

Este PROMPT VSP SRL activă?

PROMPT VSP SRL se află în procedura insolvenței.

Care este cifra de afaceri a PROMPT VSP SRL?

Cifra de afaceri a PROMPT VSP SRL în 2025 a fost de 1.821.529 lei (1,82 mil. lei), în creștere cu 12% față de 2024.

Ce profit a avut PROMPT VSP SRL în 2025?

În 2025, PROMPT VSP SRL a înregistrat o pierdere netă de 674.236 lei.

Ce activitate are PROMPT VSP SRL?

Activitatea principală a PROMPT VSP SRL este Lucrări de construcții ale drumurilor și autostrăzilor (CAEN 4211).

Unde are sediul PROMPT VSP SRL?

PROMPT VSP SRL are sediul social la adresa Bld. Muncii Nr. 217, Bl. A, Sc. 1, Ap. 7, Mun. Cluj-Napoca, Jud. Cluj, 400641.

PROMPT VSP SRL este plătitoare de TVA?

Da. PROMPT VSP SRL este înregistrată în scopuri de TVA și în sistemul RO e-Factura.

PROMPT VSP SRL are datorii la ANAF?

Nu. PROMPT VSP SRL nu figurează în lista ANAF a contribuabililor cu obligații fiscale restante.

Vezi toate datele despre PROMPT VSP SRL

Date financiare complete, asociați, dosare în instanță, informații de contact nemascate, clasificare și multe altele.

  • Gratuit pentru început
  • Fără card necesar
  • Acces instant

Ești reprezentantul acestei firme? Pentru corectarea sau eliminarea datelor, scrie-ne la [email protected].