ActivăSRL

PROMEC SRL

Str. Mihail Sadoveanu Nr. 48, Mun. Vaslui, Jud. Vaslui, 730004

CAEN 2594: Fabricarea de șuruburi, buloane și alte articole filetate; fabricarea de nituri și șaibe

CUI
5420951
Reg. Com.
J37/210/1994
Înființată
16 martie 1994
Vechime
32 de ani, 7 luni
Cifra de afaceri 2025
65 mii lei
Profit net 2025
35 mii lei

Situație fiscală (ANAF)

  • Activă fiscal
  • Neplătitoare de TVA
  • Nu figurează cu datorii la ANAF

Stare la Registrul Comerțului

  • funcțiune

Ultimul status ANAF: INREGISTRAT din data 31.03.1994

Rezumat

Pe scurt

PROMEC SRL (CUI 5420951) este o societate cu răspundere limitată activă din Vaslui, înființată în 1994. Activitatea principală este Fabricarea de șuruburi, buloane și alte articole filetate; fabricarea de nituri și șaibe (CAEN 2594).

În 2025 a raportat o cifră de afaceri de 65.000 lei (+38% față de 2024) și un profit net de 35.450 lei, fără angajați declarați.

Nu este înregistrată în scopuri de TVA.

Identificare

Date de identificare

CUI / CIF
5420951
Nr. Reg. Com.
J37/210/1994
EUID
ROONRC.J37/210/1994
Cod CAEN principal
2594 - Fabricarea de șuruburi, buloane și alte articole filetate; fabricarea de nituri și șaibe
Data înființării
16 martie 1994
Vechime
32 de ani, 7 luni
Formă juridică
SRL
Adresă sediu
Str. Mihail Sadoveanu Nr. 48, Mun. Vaslui, Jud. Vaslui, 730004

Contact

Date de contact

Datele de contact și numele sunt parțial ascunse pe pagina publică.

Telefoane (2)
  • 0235••••••
  • 0235••••••
Email (1)
  • ma••@••••.com
Website (0)
-
Persoane (1)
  • BĂRBI••• MAR•••

Bilanțuri

Rezultate financiare

2016 - 2025, din bilanțurile depuse la Ministerul Finanțelor

Cifra de afaceri 2025

+37,7% față de 2024

65.000 RON

2024: 47.200 RON

050k100k150k200k2016201720182019202020212022202320242025Anul 2016: 81.379 RONAnul 2017: 168.644 RONAnul 2018: 106.608 RONAnul 2019: 71.148 RONAnul 2020: 73.597 RONAnul 2021: 51.938 RONAnul 2022: 47.776 RONAnul 2023: 75.250 RONAnul 2024: 47.200 RONAnul 2025: 65.000 RON

Profit net 2025

+31,8% față de 2024

35.450 RON

2024: 26.902 RON

-25k025k50k75k2016201720182019202020212022202320242025Anul 2016: 15.325 RONAnul 2017: 66.582 RONAnul 2018: 29.182 RONAnul 2019: 14.836 RONAnul 2020: 5.133 RONAnul 2021: -14.152 RONAnul 2022: 5.788 RONAnul 2023: 21.722 RONAnul 2024: 26.902 RONAnul 2025: 35.450 RON

Evoluție pe ani

  • 2025

    Cifra de afaceri
    65 mii lei
    Profit net
    35 mii lei
    Angajați
    -
  • 2024

    Cifra de afaceri
    47 mii lei
    Profit net
    27 mii lei
    Angajați
    -
  • 2023

    Cifra de afaceri
    75 mii lei
    Profit net
    22 mii lei
    Angajați
    1
  • 2022

    Cifra de afaceri
    48 mii lei
    Profit net
    6 mii lei
    Angajați
    1
  • 2021

    Cifra de afaceri
    52 mii lei
    Profit net
    -14 mii lei
    Angajați
    1
  • 2020

    Cifra de afaceri
    74 mii lei
    Profit net
    5 mii lei
    Angajați
    1
  • 2019

    Cifra de afaceri
    71 mii lei
    Profit net
    15 mii lei
    Angajați
    1
  • 2018

    Cifra de afaceri
    107 mii lei
    Profit net
    29 mii lei
    Angajați
    1
  • 2017

    Cifra de afaceri
    169 mii lei
    Profit net
    67 mii lei
    Angajați
    1
  • 2016

    Cifra de afaceri
    81 mii lei
    Profit net
    15 mii lei
    Angajați
    1

Analiză

Indicatori financiari 2025

Marjă netăBun
55%Față de anul anterior: în scădere
20212022202320242025

Din fiecare 100 de lei vânzări, firma a păstrat 54,5 lei profit net.

Verde ≥ 5% · roșu sub 0

Lichiditate curentăIndisponibil
—
2021202220232024

Nu se poate calcula: firma nu a raportat datorii în acest an.

Verde ≥ 1,5 · roșu sub 1

Grad de îndatorareBun
-0,6%Față de anul anterior: în scădere
20212022202320242025

-0,6% din activele firmei sunt finanțate din datorii.

Verde ≤ 60% · roșu peste 80%

Lichiditate rapidă
Solvabilitate
Zile încasare creanțe
Zile de stoc
CA per angajat
Rentabilitatea capitalului (ROE)

Lichiditatea rapidă, solvabilitatea, zilele de încasare și de stoc, CA per angajat și ROE, cu evoluția pe 5 ani, sunt disponibile într-un cont gratuit. Pragurile de culoare sunt orientative, nu specifice domeniului.

Istoric

Cronologie

Registrul Comerțului, ANAF, bilanțuri și portalul instanțelor

  1. 2025

    Anularea înregistrării în scopuri de TVA

  2. 2017

    Cel mai mare profit net din istoric

  3. 2013

    Cea mai mare cifră de afaceri din istoric

  4. 1996

    Înregistrarea în scopuri de TVA

  5. 1994

    Înființarea firmei

    Înmatriculată în județul Vaslui cu nr. J37/210/1994.

În cronologia completă vezi și evoluția cifrei de afaceri și a profitului și dosarele în instanță pe ani. Creează un cont gratuit.

Datele aproximative (un interval de luni, de exemplu aprilie - iulie 2023) marchează perioada dintre două extrase lunare ONRC în care a apărut schimbarea.

Răspunsuri rapide

Întrebări frecvente despre PROMEC SRL

Este PROMEC SRL activă?

Da. PROMEC SRL figurează ca activă în Registrul Comerțului.

Care este cifra de afaceri a PROMEC SRL?

Cifra de afaceri a PROMEC SRL în 2025 a fost de 65.000 lei, în creștere cu 38% față de 2024.

Ce profit a avut PROMEC SRL în 2025?

În 2025, PROMEC SRL a înregistrat un profit net de 35.450 lei.

Ce activitate are PROMEC SRL?

Activitatea principală a PROMEC SRL este Fabricarea de șuruburi, buloane și alte articole filetate; fabricarea de nituri și șaibe (CAEN 2594).

Unde are sediul PROMEC SRL?

PROMEC SRL are sediul social la adresa Str. Mihail Sadoveanu Nr. 48, Mun. Vaslui, Jud. Vaslui, 730004.

PROMEC SRL este plătitoare de TVA?

Nu. PROMEC SRL nu este înregistrată în scopuri de TVA.

PROMEC SRL are datorii la ANAF?

Nu. PROMEC SRL nu figurează în lista ANAF a contribuabililor cu obligații fiscale restante.

Vezi toate datele despre PROMEC SRL

Date financiare complete, asociați, dosare în instanță, informații de contact nemascate, clasificare și multe altele.

  • Gratuit pentru început
  • Fără card necesar
  • Acces instant

Ești reprezentantul acestei firme? Pentru corectarea sau eliminarea datelor, scrie-ne la [email protected].