Marjă netă
SlabFirma a pierdut 21 de lei la fiecare 100 de lei vânzări.
Verde ≥ 5%, roșu sub 0
PROINSTAL SRL (CUI 11085991) este o societate cu răspundere limitată activă din Alba Iulia, județul Alba, înființată în 1998. Activitatea principală este Lucrări de instalații sanitare, de încălzire și de aer condiționat (CAEN 4322).
În 2025 a raportat o cifră de afaceri de 1,74 mil. lei (-7,8% față de 2024) și o pierdere netă de 363.926 lei, cu 8 angajați.
Este înregistrată în scopuri de TVA și în sistemul RO e-Factura.
| An | Valoare |
|---|---|
| 2016 | 627.823 lei |
| 2017 | 718.289 lei |
| 2018 | 607.767 lei |
| 2019 | 529.712 lei |
| 2020 | 827.627 lei |
| 2021 | 625.841 lei |
| 2022 | 1.716.946 lei |
| 2023 | 2.257.438 lei |
| 2024 | 1.883.119 lei |
| 2025 | 1.735.842 lei |
| Indicator | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | 2018 | 2017 | 2016 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Cifra de afaceri | 1.735.842 | 1.883.119 | 2.257.438 | 1.716.946 | 625.841 | 827.627 | 529.712 | 607.767 | 718.289 | 627.823 |
| Profit net | -363.926 | 4.664 | 380.235 | 54.757 | -29.116 | 337.349 | 639.129 | 128.709 | 4.219 | 5.459 |
| Număr mediu de angajați | 8 | 9 | 9 | 8 | 9 | 8 | 6 | 7 | 8 | 11 |
| Active imobilizate | 1.193.402 | 1.231.055 | 1.679.372 | 1.540.183 | 1.387.548 | 1.283.193 | 900.110 | 807.484 | 717.459 | 290.470 |
| Active circulante | 798.905 | 1.303.630 | 1.274.969 | 719.816 | 868.930 | 952.839 | 1.143.412 | 1.251.667 | 939.820 | 810.327 |
| Stocuri | 103.749 | 407.191 | 220.690 | 5.402 | 219.905 | 97.209 | 5.717 | 354.042 | 204.589 | 198.602 |
| Creanțe | 665.538 | 885.464 | 878.612 | 660.813 | 604.584 | 649.742 | 1.039.258 | 673.148 | 638.011 | 545.801 |
| Datorii | 805.810 | 984.262 | 1.009.531 | 729.029 | 668.234 | 680.180 | 907.751 | 1.560.600 | 1.287.438 | 735.174 |
| Capitaluri proprii | 1.186.497 | 1.550.423 | 1.944.810 | 1.530.970 | 1.588.244 | 1.555.852 | 1.135.771 | 498.551 | 369.841 | 365.623 |
Firma a pierdut 21 de lei la fiecare 100 de lei vânzări.
Verde ≥ 5%, roșu sub 0
Activele circulante acoperă doar 99% din datorii.
Verde ≥ 1,5, roșu sub 1
40% din activele firmei sunt finanțate din datorii.
Verde ≤ 60%, roșu peste 80%
Lichiditatea rapidă, solvabilitatea, zilele de încasare și de stoc, CA per angajat și ROE, cu evoluția pe 5 ani, sunt disponibile într-un cont gratuit. Pragurile de culoare sunt orientative, nu specifice domeniului.
Numărul dosarelor, instanța, obiectul, calitatea procesuală și termenele, pentru orice firmă.
Creează cont gratuitFirmele în care apar aceleași persoane și firmele înregistrate la aceeași adresă.
Creează cont gratuitPoziția după cifra de afaceri, la nivel național și în județ, între firmele cu același cod CAEN.
Creează cont gratuitÎn cronologia completă vezi și evoluția cifrei de afaceri și a profitului și dosarele în instanță pe ani. Creează un cont gratuit.
Datele aproximative (un interval de luni, de exemplu apr-iul 2023) marchează perioada dintre două extrase lunare ONRC în care a apărut schimbarea.
Da. PROINSTAL SRL figurează ca activă în Registrul Comerțului.
Cifra de afaceri a PROINSTAL SRL în 2025 a fost de 1.735.842 lei (1,74 mil. lei), în scădere cu 7,8% față de 2024.
În 2025, PROINSTAL SRL a înregistrat o pierdere netă de 363.926 lei.
Activitatea principală a PROINSTAL SRL este Lucrări de instalații sanitare, de încălzire și de aer condiționat (CAEN 4322).
PROINSTAL SRL are sediul social la adresa Str. TARGULUI Nr. 10, Municipiul Alba Iulia, Jud. Alba, 2500.
Da. PROINSTAL SRL este înregistrată în scopuri de TVA și în sistemul RO e-Factura.
Nu. PROINSTAL SRL nu figurează în lista ANAF a contribuabililor cu obligații fiscale restante.
Date financiare complete, asociați, dosare în instanță, informații de contact nemascate, clasificare și multe altele.
Ești reprezentantul acestei firme? Pentru corectarea sau eliminarea datelor, scrie-ne la [email protected].