Marjă netă
BunDin fiecare 100 de lei vânzări, firma a păstrat 8,3 lei profit net.
Verde ≥ 5%, roșu sub 0
PROGRESUL SOCIETATE COOPERATIVĂ MEȘTEȘUGĂREASCĂ (CUI 685435) este o firmă activă din Loc. Jibou, Oraș Jibou, județul Sălaj, înființată în 2005. Activitatea principală este Fabricarea de mobilă n.c.a. (CAEN 3109).
În 2025 a raportat o cifră de afaceri de 59.648 lei (+28% față de 2024) și un profit net de 4.932 lei, fără angajați declarați.
Nu este înregistrată în scopuri de TVA.
| An | Valoare |
|---|---|
| 2016 | 565.616 lei |
| 2017 | 428.190 lei |
| 2018 | 338.879 lei |
| 2019 | 260.356 lei |
| 2020 | 70.640 lei |
| 2021 | 54.133 lei |
| 2022 | 59.012 lei |
| 2023 | 65.760 lei |
| 2024 | 46.775 lei |
| 2025 | 59.648 lei |
| Indicator | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | 2018 | 2017 | 2016 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Cifra de afaceri | 59.648 | 46.775 | 65.760 | 59.012 | 54.133 | 70.640 | 260.356 | 338.879 | 428.190 | 565.616 |
| Profit net | 4.932 | -18.060 | -250.347 | -72.978 | 60.068 | 132.206 | -311.325 | -226.647 | 294.729 | 144.606 |
| Număr mediu de angajați | - | 5 | 5 | 5 | 5 | 5 | 6 | 10 | 16 | 19 |
| Active imobilizate | 67.559 | 77.705 | 91.221 | 101.735 | 115.785 | 136.635 | 156.049 | 164.436 | 178.022 | 199.117 |
| Active circulante | 53.549 | 67.078 | 77.540 | 309.505 | 370.126 | 298.992 | 148.019 | 474.232 | 709.651 | 521.776 |
| Stocuri | - | - | - | - | - | 2.855 | 4.582 | 285.840 | 443.769 | 306.971 |
| Creanțe | 11.358 | 18.368 | 28.049 | 236.961 | 90.211 | 135.441 | 81.841 | 67.495 | 75.352 | 179.383 |
| Datorii | 17.725 | 44.462 | 50.746 | 42.143 | 37.116 | 37.540 | 28.906 | 51.949 | 71.683 | 191.982 |
| Capitaluri proprii | 103.383 | 100.321 | 118.015 | 369.097 | 448.795 | 398.087 | 275.162 | 586.719 | 815.990 | 528.911 |
Din fiecare 100 de lei vânzări, firma a păstrat 8,3 lei profit net.
Verde ≥ 5%, roșu sub 0
Activele circulante (stocuri, creanțe, bani) acoperă de 3,02 ori datoriile.
Verde ≥ 1,5, roșu sub 1
15% din activele firmei sunt finanțate din datorii.
Verde ≤ 60%, roșu peste 80%
Lichiditatea rapidă, solvabilitatea, zilele de încasare și de stoc, CA per angajat și ROE, cu evoluția pe 5 ani, sunt disponibile într-un cont gratuit. Pragurile de culoare sunt orientative, nu specifice domeniului.
Numărul dosarelor, instanța, obiectul, calitatea procesuală și termenele, pentru orice firmă.
Creează cont gratuitFirmele în care apar aceleași persoane și firmele înregistrate la aceeași adresă.
Creează cont gratuitPoziția după cifra de afaceri, la nivel național și în județ, între firmele cu același cod CAEN.
Creează cont gratuitÎn cronologia completă vezi și evoluția cifrei de afaceri și a profitului. Creează un cont gratuit.
Datele aproximative (un interval de luni, de exemplu apr-iul 2023) marchează perioada dintre două extrase lunare ONRC în care a apărut schimbarea.
Da. PROGRESUL SOCIETATE COOPERATIVĂ MEȘTEȘUGĂREASCĂ figurează ca activă în Registrul Comerțului.
Cifra de afaceri a PROGRESUL SOCIETATE COOPERATIVĂ MEȘTEȘUGĂREASCĂ în 2025 a fost de 59.648 lei, în creștere cu 28% față de 2024.
În 2025, PROGRESUL SOCIETATE COOPERATIVĂ MEȘTEȘUGĂREASCĂ a înregistrat un profit net de 4.932 lei.
Activitatea principală a PROGRESUL SOCIETATE COOPERATIVĂ MEȘTEȘUGĂREASCĂ este Fabricarea de mobilă n.c.a. (CAEN 3109).
PROGRESUL SOCIETATE COOPERATIVĂ MEȘTEȘUGĂREASCĂ are sediul social la adresa STADIONULUI Nr. 35, Loc. Jibou, Oraș Jibou, Jud. Sălaj, 4675.
Nu. PROGRESUL SOCIETATE COOPERATIVĂ MEȘTEȘUGĂREASCĂ nu este înregistrată în scopuri de TVA.
Nu. PROGRESUL SOCIETATE COOPERATIVĂ MEȘTEȘUGĂREASCĂ nu figurează în lista ANAF a contribuabililor cu obligații fiscale restante.
Date financiare complete, asociați, dosare în instanță, informații de contact nemascate, clasificare și multe altele.
Ești reprezentantul acestei firme? Pentru corectarea sau eliminarea datelor, scrie-ne la [email protected].