RadiatăSRL

PROGRESUL CONSTRANS SRL

Aleea Târgu Cailor Nr. 5, Ap. 17, Mun. Sibiu, Jud. Sibiu

CAEN 4120: Lucrări de construcții a clădirilor rezidențiale și nerezidențiale

CUI
16751748
Reg. Com.
J32/1379/2004
Înființată
9 septembrie 2004
Vechime
22 de ani, 1 lună
Cifra de afaceri 2010
31 mii lei
Profit net 2010
-10 mii lei
Angajați 2010
3

Stare la Registrul Comerțului

  • radiată

Ultimul status ANAF: RADIERE din data 30.05.2014

Rezumat

Pe scurt

PROGRESUL CONSTRANS SRL (CUI 16751748) a fost o societate cu răspundere limitată din Sibiu, înființată în 2004 și radiată în 2014. Activitatea principală era Lucrări de construcții a clădirilor rezidențiale și nerezidențiale (CAEN 4120).

Ultimul bilanț, din 2010, arată o cifră de afaceri de 30.798 lei (-84% față de 2009) și o pierdere netă de 9.531 lei, cu 3 angajați.

Identificare

Date de identificare

CUI / CIF
16751748
Nr. Reg. Com.
J32/1379/2004
EUID
ROONRC.J32/1379/2004
Cod CAEN principal
4120 - Lucrări de construcții a clădirilor rezidențiale și nerezidențiale
Data înființării
9 septembrie 2004
Vechime
22 de ani, 1 lună
Formă juridică
SRL
Adresă sediu
Aleea Târgu Cailor Nr. 5, Ap. 17, Mun. Sibiu, Jud. Sibiu

Contact

Date de contact

Datele de contact și numele sunt parțial ascunse pe pagina publică.

Telefoane (0)
-
Email (0)
-
Website (0)
-
Persoane (0)
-

Bilanțuri

Rezultate financiare

2008 - 2010, din bilanțurile depuse la Ministerul Finanțelor

Cifra de afaceri 2010

-83,7% față de 2009

30.798 RON

2009: 188.627 RON

050k100k150k200k200820092010Anul 2008: 113.568 RONAnul 2009: 188.627 RONAnul 2010: 30.798 RON

Profit net 2010

-109,5% față de 2009

-9.531 RON

2009: 100.121 RON

-50k050k100k150k200820092010Anul 2008: 48.199 RONAnul 2009: 100.121 RONAnul 2010: -9.531 RON

Evoluție pe ani

  • 2010

    Cifra de afaceri
    31 mii lei
    Profit net
    -10 mii lei
    Angajați
    3
  • 2009

    Cifra de afaceri
    189 mii lei
    Profit net
    100 mii lei
    Angajați
    7
  • 2008

    Cifra de afaceri
    114 mii lei
    Profit net
    48 mii lei
    Angajați
    7

Analiză

Indicatori financiari 2010

Marjă netăSlab
-31%Față de anul anterior: în scădere
200820092010

Firma a pierdut 30,9 lei la fiecare 100 de lei vânzări.

Verde ≥ 5% · roșu sub 0

Lichiditate curentăBun
4,87Față de anul anterior: în scădere
200820092010

Activele circulante (stocuri, creanțe, bani) acoperă de 4,87 ori datoriile.

Verde ≥ 1,5 · roșu sub 1

Grad de îndatorareBun
21%Față de anul anterior: în creștere
200820092010

21% din activele firmei sunt finanțate din datorii.

Verde ≤ 60% · roșu peste 80%

Lichiditate rapidă
Solvabilitate
Zile încasare creanțe
Zile de stoc
CA per angajat
Rentabilitatea capitalului (ROE)

Lichiditatea rapidă, solvabilitatea, zilele de încasare și de stoc, CA per angajat și ROE, cu evoluția pe 5 ani, sunt disponibile într-un cont gratuit. Pragurile de culoare sunt orientative, nu specifice domeniului.

Istoric

Cronologie

Registrul Comerțului, ANAF, bilanțuri și portalul instanțelor

  1. 2014

    Stări încheiate la ONRC

    Este sub incidența Legii nr. 85/2006; Insolvență; Certificat de înmatriculare preschimbat.

  2. Radierea din Registrul Comerțului

  3. 2012

    Încetarea înregistrării în scopuri de TVA

  4. 2009

    Înregistrarea în scopuri de TVA

  5. Cea mai mare cifră de afaceri din istoric

  6. Cel mai mare profit net din istoric

Vezi toată cronologia (1 eveniment în plus, 2004 - 2004)
  1. 2004

    Înființarea firmei

    Înmatriculată în județul Sibiu cu nr. J32/1379/2004.

În cronologia completă vezi și evoluția cifrei de afaceri și a profitului. Creează un cont gratuit.

Datele aproximative (un interval de luni, de exemplu aprilie - iulie 2023) marchează perioada dintre două extrase lunare ONRC în care a apărut schimbarea.

Răspunsuri rapide

Întrebări frecvente despre PROGRESUL CONSTRANS SRL

Este PROGRESUL CONSTRANS SRL activă?

Nu. PROGRESUL CONSTRANS SRL a fost radiată din Registrul Comerțului în 2014.

Care este cifra de afaceri a PROGRESUL CONSTRANS SRL?

Cifra de afaceri a PROGRESUL CONSTRANS SRL în 2010 a fost de 30.798 lei, în scădere cu 84% față de 2009.

Ce profit a avut PROGRESUL CONSTRANS SRL în 2010?

În 2010, PROGRESUL CONSTRANS SRL a înregistrat o pierdere netă de 9.531 lei.

Câți angajați avea PROGRESUL CONSTRANS SRL?

Conform bilanțului pe 2010, PROGRESUL CONSTRANS SRL a avut în medie 3 angajați (față de 7 angajați în 2009).

Ce activitate avea PROGRESUL CONSTRANS SRL?

Activitatea principală a PROGRESUL CONSTRANS SRL era Lucrări de construcții a clădirilor rezidențiale și nerezidențiale (CAEN 4120).

Unde avea sediul PROGRESUL CONSTRANS SRL?

PROGRESUL CONSTRANS SRL avea sediul social la adresa Aleea Târgu Cailor Nr. 5, Ap. 17, Mun. Sibiu, Jud. Sibiu.

PROGRESUL CONSTRANS SRL are datorii la ANAF?

Nu. PROGRESUL CONSTRANS SRL nu figurează în lista ANAF a contribuabililor cu obligații fiscale restante.

Vezi toate datele despre PROGRESUL CONSTRANS SRL

Date financiare complete, asociați, dosare în instanță, informații de contact nemascate, clasificare și multe altele.

  • Gratuit pentru început
  • Fără card necesar
  • Acces instant

Ești reprezentantul acestei firme? Pentru corectarea sau eliminarea datelor, scrie-ne la [email protected].