RadiatăSRL

PROGRES CONSTRUCT SRL

Bld. Independenţei, Bl. 20, Sc. 1, Et. 2, Ap. 47, Mun. Sighetu Marmaţiei, Jud. Maramureş, 435500

CAEN 4120: Lucrări de construcții a clădirilor rezidențiale și nerezidențiale

CUI
19120369
Reg. Com.
J24/1624/2006
Înființată
19 octombrie 2006
Vechime
19 ani, 11 luni
Cifra de afaceri 2010
794 mii lei
Profit net 2010
55 mii lei
Angajați 2010
9

Stare la Registrul Comerțului

  • radiată

Ultimul status ANAF: RADIERE din data 08.07.2021

Rezumat

Pe scurt

PROGRES CONSTRUCT SRL (CUI 19120369) a fost o societate cu răspundere limitată din Sighetu Marmației, județul Maramureș, înființată în 2006 și radiată în 2021. Activitatea principală era Lucrări de construcții a clădirilor rezidențiale și nerezidențiale (CAEN 4120).

Ultimul bilanț, din 2010, arată o cifră de afaceri de 794.455 lei (-94% față de 2009) și un profit net de 54.632 lei, cu 9 angajați.

Identificare

Date de identificare

CUI / CIF
19120369
Nr. Reg. Com.
J24/1624/2006
EUID
ROONRC.J24/1624/2006
Cod CAEN principal
4120 - Lucrări de construcții a clădirilor rezidențiale și nerezidențiale
Data înființării
19 octombrie 2006
Vechime
19 ani, 11 luni
Formă juridică
SRL
Adresă sediu
Bld. Independenţei, Bl. 20, Sc. 1, Et. 2, Ap. 47, Mun. Sighetu Marmaţiei, Jud. Maramureş, 435500

Contact

Date de contact

Datele de contact și numele sunt parțial ascunse pe pagina publică.

Telefoane (0)
-
Email (0)
-
Website (0)
-
Persoane (2)
  • IA••• LI••• GABRI•••
  • PAR••• G••• IP•••

Bilanțuri

Rezultate financiare

2008 - 2010, din bilanțurile depuse la Ministerul Finanțelor

Cifra de afaceri 2010

-93,5% față de 2009

794.455 RON

2009: 12.300.909 RON

05 mil10 mil15 mil200820092010Anul 2008: 2.397.842 RONAnul 2009: 12.300.909 RONAnul 2010: 794.455 RON

Profit net 2010

-84,0% față de 2009

54.632 RON

2009: 342.330 RON

0100k200k300k400k200820092010Anul 2008: 94.427 RONAnul 2009: 342.330 RONAnul 2010: 54.632 RON

Evoluție pe ani

  • 2010

    Cifra de afaceri
    794 mii lei
    Profit net
    55 mii lei
    Angajați
    9
  • 2009

    Cifra de afaceri
    12,3 mil. lei
    Profit net
    342 mii lei
    Angajați
    29
  • 2008

    Cifra de afaceri
    2,4 mil. lei
    Profit net
    94 mii lei
    Angajați
    34

Analiză

Indicatori financiari 2010

Marjă netăBun
6,9%Față de anul anterior: în creștere
200820092010

Din fiecare 100 de lei vânzări, firma a păstrat 6,9 lei profit net.

Verde ≥ 5% · roșu sub 0

Lichiditate curentăAtenție
1,06Față de anul anterior: în creștere
200820092010

Activele circulante (stocuri, creanțe, bani) acoperă de 1,06 ori datoriile.

Verde ≥ 1,5 · roșu sub 1

Grad de îndatorareSlab
82%Față de anul anterior: în creștere
200820092010

82% din activele firmei sunt finanțate din datorii.

Verde ≤ 60% · roșu peste 80%

Lichiditate rapidă
Solvabilitate
Zile încasare creanțe
Zile de stoc
CA per angajat
Rentabilitatea capitalului (ROE)

Lichiditatea rapidă, solvabilitatea, zilele de încasare și de stoc, CA per angajat și ROE, cu evoluția pe 5 ani, sunt disponibile într-un cont gratuit. Pragurile de culoare sunt orientative, nu specifice domeniului.

Istoric

Cronologie

Registrul Comerțului, ANAF, bilanțuri și portalul instanțelor

  1. 2021

    Stări încheiate la ONRC

    Este sub incidența Legii nr. 85/2006; Certificat de înmatriculare preschimbat.

  2. Radierea din Registrul Comerțului

  3. 2013

    Declarată contribuabil inactiv de ANAF

  4. 2012

    Încetarea înregistrării în scopuri de TVA

  5. 2009

    Cea mai mare cifră de afaceri din istoric

  6. Cel mai mare profit net din istoric

Vezi toată cronologia (2 evenimente în plus, 2006 - 2006)
  1. 2006

    Înregistrarea în scopuri de TVA

  2. Înființarea firmei

    Înmatriculată în județul Maramureș cu nr. J24/1624/2006.

În cronologia completă vezi și evoluția cifrei de afaceri și a profitului. Creează un cont gratuit.

Datele aproximative (un interval de luni, de exemplu aprilie - iulie 2023) marchează perioada dintre două extrase lunare ONRC în care a apărut schimbarea.

Răspunsuri rapide

Întrebări frecvente despre PROGRES CONSTRUCT SRL

Este PROGRES CONSTRUCT SRL activă?

Nu. PROGRES CONSTRUCT SRL a fost radiată din Registrul Comerțului în 2021.

Care este cifra de afaceri a PROGRES CONSTRUCT SRL?

Cifra de afaceri a PROGRES CONSTRUCT SRL în 2010 a fost de 794.455 lei, în scădere cu 94% față de 2009.

Ce profit a avut PROGRES CONSTRUCT SRL în 2010?

În 2010, PROGRES CONSTRUCT SRL a înregistrat un profit net de 54.632 lei.

Câți angajați avea PROGRES CONSTRUCT SRL?

Conform bilanțului pe 2010, PROGRES CONSTRUCT SRL a avut în medie 9 angajați (față de 29 de angajați în 2009).

Ce activitate avea PROGRES CONSTRUCT SRL?

Activitatea principală a PROGRES CONSTRUCT SRL era Lucrări de construcții a clădirilor rezidențiale și nerezidențiale (CAEN 4120).

Unde avea sediul PROGRES CONSTRUCT SRL?

PROGRES CONSTRUCT SRL avea sediul social la adresa Bld. Independenței, Bl. 20, Sc. 1, Et. 2, Ap. 47, Mun. Sighetu Marmației, Jud. Maramureș, 435500.

PROGRES CONSTRUCT SRL are datorii la ANAF?

Nu. PROGRES CONSTRUCT SRL nu figurează în lista ANAF a contribuabililor cu obligații fiscale restante.

Vezi toate datele despre PROGRES CONSTRUCT SRL

Date financiare complete, asociați, dosare în instanță, informații de contact nemascate, clasificare și multe altele.

  • Gratuit pentru început
  • Fără card necesar
  • Acces instant

Ești reprezentantul acestei firme? Pentru corectarea sau eliminarea datelor, scrie-ne la [email protected].