ActivăSRL

PROGRES CENTER SRL

Str. IRLANDA Nr. 42, Et. 2, Ap. 8, Mun. Timişoara, Jud. Timiş

CAEN 7020: Activități de consultanță în afaceri și management

CUI
20441834
Reg. Com.
J2007000081350
Înființată
5 ianuarie 2007
Vechime
19 ani, 9 luni
Cifra de afaceri 2025
319 mii lei
Profit net 2025
191 mii lei
Angajați 2025
1

Situație fiscală (ANAF)

  • Activă fiscal
  • Neplătitoare de TVA
  • Nu figurează cu datorii la ANAF

Stare la Registrul Comerțului

  • funcțiune

Ultimul status ANAF: RELUARE ACTIVITATE din data 07.12.2015

Rezumat

Pe scurt

PROGRES CENTER SRL (CUI 20441834) este o societate cu răspundere limitată activă din Timișoara, județul Timiș, înființată în 2007. Activitatea principală este Activități de consultanță în afaceri și management (CAEN 7020).

În 2025 a raportat o cifră de afaceri de 319.055 lei (+8,9% față de 2024) și un profit net de 190.989 lei, cu 1 angajat.

Nu este înregistrată în scopuri de TVA.

Identificare

Date de identificare

CUI / CIF
20441834
Nr. Reg. Com.
J2007000081350
EUID
ROONRC.J2007000081350
Cod CAEN principal
7020 - Activități de consultanță în afaceri și management
Data înființării
5 ianuarie 2007
Vechime
19 ani, 9 luni
Formă juridică
SRL
Adresă sediu
Str. IRLANDA Nr. 42, Et. 2, Ap. 8, Mun. Timişoara, Jud. Timiş

Contact

Date de contact

Datele de contact și numele sunt parțial ascunse pe pagina publică.

Telefoane (0)
-
Email (0)
-
Website (0)
-
Persoane (1)
  • GIURIS••• FIRULE••• GABRI•••

Bilanțuri

Rezultate financiare

2016 - 2025, din bilanțurile depuse la Ministerul Finanțelor

Cifra de afaceri 2025

+8,9% față de 2024

319.055 RON

2024: 293.012 RON

0100k200k300k400k2016201720182019202020212022202320242025Anul 2016: 69.450 RONAnul 2017: 170.880 RONAnul 2018: 167.874 RONAnul 2019: 287.813 RONAnul 2020: 295.374 RONAnul 2021: 270.221 RONAnul 2022: 228.375 RONAnul 2023: 293.505 RONAnul 2024: 293.012 RONAnul 2025: 319.055 RON

Profit net 2025

+19,7% față de 2024

190.989 RON

2024: 159.531 RON

0100k200k300k2016201720182019202020212022202320242025Anul 2016: 38.694 RONAnul 2017: 179.273 RONAnul 2018: 147.715 RONAnul 2019: 234.781 RONAnul 2020: 211.078 RONAnul 2021: 109.290 RONAnul 2022: 74.934 RONAnul 2023: 154.085 RONAnul 2024: 159.531 RONAnul 2025: 190.989 RON

Evoluție pe ani

  • 2025

    Cifra de afaceri
    319 mii lei
    Profit net
    191 mii lei
    Angajați
    1
  • 2024

    Cifra de afaceri
    293 mii lei
    Profit net
    160 mii lei
    Angajați
    1
  • 2023

    Cifra de afaceri
    294 mii lei
    Profit net
    154 mii lei
    Angajați
    1
  • 2022

    Cifra de afaceri
    228 mii lei
    Profit net
    75 mii lei
    Angajați
    1
  • 2021

    Cifra de afaceri
    270 mii lei
    Profit net
    109 mii lei
    Angajați
    1
  • 2020

    Cifra de afaceri
    295 mii lei
    Profit net
    211 mii lei
    Angajați
    1
  • 2019

    Cifra de afaceri
    288 mii lei
    Profit net
    235 mii lei
    Angajați
    1
  • 2018

    Cifra de afaceri
    168 mii lei
    Profit net
    148 mii lei
    Angajați
    -
  • 2017

    Cifra de afaceri
    171 mii lei
    Profit net
    179 mii lei
    Angajați
    -
  • 2016

    Cifra de afaceri
    69 mii lei
    Profit net
    39 mii lei
    Angajați
    -

Analiză

Indicatori financiari 2025

Marjă netăBun
60%Față de anul anterior: în creștere
20212022202320242025

Din fiecare 100 de lei vânzări, firma a păstrat 59,9 lei profit net.

Verde ≥ 5% · roșu sub 0

Lichiditate curentăBun
1,72Față de anul anterior: în scădere
20212022202320242025

Activele circulante (stocuri, creanțe, bani) acoperă de 1,72 ori datoriile.

Verde ≥ 1,5 · roșu sub 1

Grad de îndatorareBun
58%Față de anul anterior: în creștere
20212022202320242025

58% din activele firmei sunt finanțate din datorii.

Verde ≤ 60% · roșu peste 80%

Lichiditate rapidă
Solvabilitate
Zile încasare creanțe
Zile de stoc
CA per angajat
Rentabilitatea capitalului (ROE)

Lichiditatea rapidă, solvabilitatea, zilele de încasare și de stoc, CA per angajat și ROE, cu evoluția pe 5 ani, sunt disponibile într-un cont gratuit. Pragurile de culoare sunt orientative, nu specifice domeniului.

Istoric

Cronologie

Registrul Comerțului, ANAF, bilanțuri și portalul instanțelor

  1. 2025

    Cea mai mare cifră de afaceri din istoric

  2. 2019

    Cel mai mare profit net din istoric

  3. 2016

    Stare nouă la ONRC: Funcțiune

  4. Stare încheiată la ONRC: Întrerupere temporară de activitate

  5. 2007

    Înființarea firmei

    Înmatriculată în județul Timiș cu nr. J35/81/2007.

În cronologia completă vezi și evoluția cifrei de afaceri și a profitului. Creează un cont gratuit.

Datele aproximative (un interval de luni, de exemplu aprilie - iulie 2023) marchează perioada dintre două extrase lunare ONRC în care a apărut schimbarea.

Răspunsuri rapide

Întrebări frecvente despre PROGRES CENTER SRL

Este PROGRES CENTER SRL activă?

Da. PROGRES CENTER SRL figurează ca activă în Registrul Comerțului.

Care este cifra de afaceri a PROGRES CENTER SRL?

Cifra de afaceri a PROGRES CENTER SRL în 2025 a fost de 319.055 lei, în creștere cu 8,9% față de 2024.

Ce profit a avut PROGRES CENTER SRL în 2025?

În 2025, PROGRES CENTER SRL a înregistrat un profit net de 190.989 lei.

Ce activitate are PROGRES CENTER SRL?

Activitatea principală a PROGRES CENTER SRL este Activități de consultanță în afaceri și management (CAEN 7020).

Unde are sediul PROGRES CENTER SRL?

PROGRES CENTER SRL are sediul social la adresa Str. IRLANDA Nr. 42, Et. 2, Ap. 8, Mun. Timișoara, Jud. Timiș.

PROGRES CENTER SRL este plătitoare de TVA?

Nu. PROGRES CENTER SRL nu este înregistrată în scopuri de TVA.

PROGRES CENTER SRL are datorii la ANAF?

Nu. PROGRES CENTER SRL nu figurează în lista ANAF a contribuabililor cu obligații fiscale restante.

Vezi toate datele despre PROGRES CENTER SRL

Date financiare complete, asociați, dosare în instanță, informații de contact nemascate, clasificare și multe altele.

  • Gratuit pentru început
  • Fără card necesar
  • Acces instant

Ești reprezentantul acestei firme? Pentru corectarea sau eliminarea datelor, scrie-ne la [email protected].