PROFCAD SRL Radiată SRL

Înființată 17.09.2009
Str. UNIRII Nr. 9, Bl. 2, Sc. 2, Et. 1, Ap. 11, Loc. Segarcea, Oraş Segarcea, Jud. Dolj, 0 7112, Activități de inginerie și consultanță tehnică legate de acestea

Prezentare

Pe scurt

PROFCAD SRL (CUI 26005869) a fost o societate cu răspundere limitată din Loc. Segarcea, Oraș Segarcea, județul Dolj, înființată în 2009 și radiată în 2016. Activitatea principală era Activități de inginerie și consultanță tehnică legate de acestea (CAEN 7112).

Ultimul bilanț, din 2013, arată o cifră de afaceri de 65.768 lei (-48% față de 2012) și un profit net de 30.081 lei, fără angajați declarați.

Cifra de afaceri 2013
65,8 miilei
−48,2%, față de 2012
Profit net 2013
30,1 miilei
+347,8%, față de 2012
Angajați 2013
-
Marjă netă
45,7%
Capital social
200lei
Vechime
17ani

Evoluție financiară

Ministerul Finanțelor, 2009-2013
Cifra de afaceri
AnValoare
20095.100 lei
2010142.400 lei
2011183.941 lei
2012127.080 lei
201365.768 lei

Indicatori din bilanț

lei
Indicatori din bilanț pe ani, în lei
Indicator20132012201120102009
Cifra de afaceri65.768127.080183.941142.4005.100
Profit net30.0816.71749.72169.5621.562
Număr mediu de angajați-20-2
Active imobilizate56.05756.05756.057--
Active circulante409.559348.789268.43476.7915.452
Stocuri4.5744.5004.2673.41493
Creanțe32.07432.07451.9039.1005.100
Datorii307.773277.084203.4465.4673.690
Capitaluri proprii157.843127.762121.04571.3241.762
Ultimul bilanț: 2013. Valori din situațiile financiare anuale depuse.

Indicatori financiari 2013

Marjă netă

Bun
46% Față de anul anterior: în creștere

Din fiecare 100 de lei vânzări, firma a păstrat 45,7 lei profit net.

Verde ≥ 5%, roșu sub 0

Lichiditate curentă

De urmărit
1,33 Față de anul anterior: în creștere

Activele circulante (stocuri, creanțe, bani) acoperă de 1,33 ori datoriile.

Verde ≥ 1,5, roșu sub 1

Grad de îndatorare

De urmărit
66% Față de anul anterior: în scădere

66% din activele firmei sunt finanțate din datorii.

Verde ≤ 60%, roșu peste 80%

  • Lichiditate rapidă
  • Solvabilitate
  • Zile încasare creanțe
  • Zile de stoc
  • CA per angajat
  • Rentabilitatea capitalului (ROE)

Lichiditatea rapidă, solvabilitatea, zilele de încasare și de stoc, CA per angajat și ROE, cu evoluția pe 5 ani, sunt disponibile într-un cont gratuit. Pragurile de culoare sunt orientative, nu specifice domeniului.

Stare fiscală și juridică

ANAF, actualizat 30.09.2026

Firma este radiată. Starea fiscală curentă nu se mai aplică.

Stare la Registrul Comerțului Radiată
Ultimul status ANAFRADIERE din data 26.05.2016

Identificare și contact

ONRC, ANAF

Date de identificare

CUI / CIF
26005869
Nr. Reg. Com.
J16/1193/2009
EUID
ROONRC.J16/1193/2009
Cod CAEN principal
7112, Activități de inginerie și consultanță tehnică legate de acestea
Data înființării
17 septembrie 2009
Vechime
17 ani, 1 lună
Formă juridică
SRL
Capital social
200 lei (bilanț 2013)
Adresă sediu
Str. UNIRII Nr. 9, Bl. 2, Sc. 2, Et. 1, Ap. 11, Loc. Segarcea, Oraş Segarcea, Jud. Dolj, 0
Domiciliu fiscal
Str. Unirii Nr. 9, Orş. Segarcea, Jud. Dolj, 205400

Date de contact

parțial ascunse
Telefoane (0)
-
Email (0)
-
Website (0)
-

Administratori și reprezentanți

1
  • D••• GHEORGH•••Lichidator judiciar, România
Datele de contact și numele sunt parțial ascunse pe pagina publică. Vezi complet

Dosare în instanță

portal.just.ro
Dosarele sunt disponibile cu cont

Numărul dosarelor, instanța, obiectul, calitatea procesuală și termenele, pentru orice firmă.

Creează cont gratuit

Relații și clasament

ONRC, Ministerul Finanțelor

Firme legate și la aceeași adresă

Vezi rețeaua firmei

Firmele în care apar aceleași persoane și firmele înregistrate la aceeași adresă.

Creează cont gratuit

Clasament în domeniu și județ

Locul firmei în clasament

Poziția după cifra de afaceri, la nivel național și în județ, între firmele cu același cod CAEN.

Creează cont gratuit

Cronologie

Registrul Comerțului, ANAF, bilanțuri și portalul instanțelor
2019
  1. Stare încheiată la ONRC: Insolvență ONRC
2016
  1. Stare încheiată la ONRC: Este sub incidența Legii nr. 85/2014 ONRC
  2. Anularea înregistrării în scopuri de TVA ANAF
  3. Radierea din Registrul Comerțului ONRC
2015
  1. Stări noi la ONRC Insolvență; Este sub incidența Legii nr. 85/2014. ONRC
  2. Stare încheiată la ONRC: Funcțiune ONRC
2011
  1. Înregistrarea în scopuri de TVA ANAF
  2. Cea mai mare cifră de afaceri din istoric Bilanțuri
2010
  1. Cel mai mare profit net din istoric Bilanțuri
2009
  1. Înființarea firmei Înmatriculată în județul Dolj cu nr. J16/1193/2009. ONRC

În cronologia completă vezi și evoluția cifrei de afaceri și a profitului. Creează un cont gratuit.

Datele aproximative (un interval de luni, de exemplu apr-iul 2023) marchează perioada dintre două extrase lunare ONRC în care a apărut schimbarea.

Întrebări frecvente despre PROFCAD SRL

Este PROFCAD SRL activă?

Nu. PROFCAD SRL a fost radiată din Registrul Comerțului în 2016.

Care este cifra de afaceri a PROFCAD SRL?

Cifra de afaceri a PROFCAD SRL în 2013 a fost de 65.768 lei, în scădere cu 48% față de 2012.

Ce profit a avut PROFCAD SRL în 2013?

În 2013, PROFCAD SRL a înregistrat un profit net de 30.081 lei.

Ce activitate avea PROFCAD SRL?

Activitatea principală a PROFCAD SRL era Activități de inginerie și consultanță tehnică legate de acestea (CAEN 7112).

Unde avea sediul PROFCAD SRL?

PROFCAD SRL avea sediul social la adresa Str. UNIRII Nr. 9, Bl. 2, Sc. 2, Et. 1, Ap. 11, Loc. Segarcea, Oraș Segarcea, Jud. Dolj, 0.

PROFCAD SRL are datorii la ANAF?

Nu. PROFCAD SRL nu figurează în lista ANAF a contribuabililor cu obligații fiscale restante.

Vezi toate datele despre PROFCAD SRL

Date financiare complete, asociați, dosare în instanță, informații de contact nemascate, clasificare și multe altele.

  • Gratuit pentru început
  • Fără card necesar
  • Acces instant

Ești reprezentantul acestei firme? Pentru corectarea sau eliminarea datelor, scrie-ne la [email protected].