RadiatăSRL

PROCONSTRUCT BLUE SRL

Sat Hanul Ancuţei Com. Tupilaţi, Jud. Neamţ, 617482

CAEN 4120: Lucrări de construcții a clădirilor rezidențiale și nerezidențiale

CUI
30460914
Reg. Com.
J27/496/2012
Înființată
23 iulie 2012
Vechime
14 ani, 2 luni
Cifra de afaceri 2016
623 mii lei
Profit net 2016
205 mii lei
Angajați 2016
7

Stare la Registrul Comerțului

  • radiată

Ultimul status ANAF: RADIERE din data 27.05.2021

Rezumat

Pe scurt

PROCONSTRUCT BLUE SRL (CUI 30460914) a fost o societate cu răspundere limitată din satul Hanul Ancuței, comuna Tupilați, județul Neamț, înființată în 2012 și radiată în 2021. Activitatea principală era Lucrări de construcții a clădirilor rezidențiale și nerezidențiale (CAEN 4120).

Ultimul bilanț, din 2016, arată o cifră de afaceri de 622.984 lei (-22% față de 2015) și un profit net de 204.886 lei, cu 7 angajați.

Identificare

Date de identificare

CUI / CIF
30460914
Nr. Reg. Com.
J27/496/2012
EUID
ROONRC.J27/496/2012
Cod CAEN principal
4120 - Lucrări de construcții a clădirilor rezidențiale și nerezidențiale
Data înființării
23 iulie 2012
Vechime
14 ani, 2 luni
Formă juridică
SRL
Adresă sediu
Sat Hanul Ancuţei Com. Tupilaţi, Jud. Neamţ, 617482

Contact

Date de contact

Datele de contact și numele sunt parțial ascunse pe pagina publică.

Telefoane (0)
-
Email (0)
-
Website (0)
-
Persoane (2)
  • TIMO••• INS••• S•••
  • TIMO••• ION••• VALENT•••

Bilanțuri

Rezultate financiare

2012 - 2016, din bilanțurile depuse la Ministerul Finanțelor

Cifra de afaceri 2016

-22,1% față de 2015

622.984 RON

2015: 799.680 RON

0200k400k600k800k20122013201420152016Anul 2012: 473.137 RONAnul 2013: 482.017 RONAnul 2014: 193.675 RONAnul 2015: 799.680 RONAnul 2016: 622.984 RON

Profit net 2016

+2926842,9% față de 2015

204.886 RON

2015: 7 RON

-400k-200k0200k400k20122013201420152016Anul 2012: 155.435 RONAnul 2013: -90.756 RONAnul 2014: -252.071 RONAnul 2015: 7 RONAnul 2016: 204.886 RON

Evoluție pe ani

  • 2016

    Cifra de afaceri
    623 mii lei
    Profit net
    205 mii lei
    Angajați
    7
  • 2015

    Cifra de afaceri
    800 mii lei
    Profit net
    7 lei
    Angajați
    -
  • 2014

    Cifra de afaceri
    194 mii lei
    Profit net
    -252 mii lei
    Angajați
    7
  • 2013

    Cifra de afaceri
    482 mii lei
    Profit net
    -91 mii lei
    Angajați
    11
  • 2012

    Cifra de afaceri
    473 mii lei
    Profit net
    155 mii lei
    Angajați
    8

Analiză

Indicatori financiari 2016

Marjă netăBun
33%Față de anul anterior: în creștere
20122013201420152016

Din fiecare 100 de lei vânzări, firma a păstrat 32,9 lei profit net.

Verde ≥ 5% · roșu sub 0

Lichiditate curentăAtenție
1,15Față de anul anterior: în creștere
20122013201420152016

Activele circulante (stocuri, creanțe, bani) acoperă de 1,15 ori datoriile.

Verde ≥ 1,5 · roșu sub 1

Grad de îndatorareSlab
84%Față de anul anterior: în scădere
20122013201420152016

84% din activele firmei sunt finanțate din datorii.

Verde ≤ 60% · roșu peste 80%

Lichiditate rapidă
Solvabilitate
Zile încasare creanțe
Zile de stoc
CA per angajat
Rentabilitatea capitalului (ROE)

Lichiditatea rapidă, solvabilitatea, zilele de încasare și de stoc, CA per angajat și ROE, cu evoluția pe 5 ani, sunt disponibile într-un cont gratuit. Pragurile de culoare sunt orientative, nu specifice domeniului.

Istoric

Cronologie

Registrul Comerțului, ANAF, bilanțuri și portalul instanțelor

  1. 2021

    Stări încheiate la ONRC

    Faliment; Este sub incidența Legii nr. 85/2006; Urmărire penală.

  2. Radierea din Registrul Comerțului

  3. 2016

    Stare nouă la ONRC: Faliment

  4. Stare încheiată la ONRC: Reorganizare judiciară

  5. Stare nouă la ONRC: Reorganizare judiciară

  6. Stare încheiată la ONRC: Insolvență

Vezi toată cronologia (7 evenimente în plus, 2012 - 2016)
  1. 2016

    Cel mai mare profit net din istoric

  2. 2015

    Anularea înregistrării în scopuri de TVA

  3. Stări noi la ONRC

    Este sub incidența Legii nr. 85/2006; Insolvență.

  4. Stare încheiată la ONRC: Funcțiune

  5. Cea mai mare cifră de afaceri din istoric

  6. 2012

    Înregistrarea în scopuri de TVA

  7. Înființarea firmei

    Înmatriculată în județul Neamț cu nr. J27/496/2012.

În cronologia completă vezi și evoluția cifrei de afaceri și a profitului. Creează un cont gratuit.

Datele aproximative (un interval de luni, de exemplu aprilie - iulie 2023) marchează perioada dintre două extrase lunare ONRC în care a apărut schimbarea.

Răspunsuri rapide

Întrebări frecvente despre PROCONSTRUCT BLUE SRL

Este PROCONSTRUCT BLUE SRL activă?

Nu. PROCONSTRUCT BLUE SRL a fost radiată din Registrul Comerțului în 2021.

Care este cifra de afaceri a PROCONSTRUCT BLUE SRL?

Cifra de afaceri a PROCONSTRUCT BLUE SRL în 2016 a fost de 622.984 lei, în scădere cu 22% față de 2015.

Ce profit a avut PROCONSTRUCT BLUE SRL în 2016?

În 2016, PROCONSTRUCT BLUE SRL a înregistrat un profit net de 204.886 lei.

Câți angajați avea PROCONSTRUCT BLUE SRL?

Conform bilanțului pe 2016, PROCONSTRUCT BLUE SRL a avut în medie 7 angajați.

Ce activitate avea PROCONSTRUCT BLUE SRL?

Activitatea principală a PROCONSTRUCT BLUE SRL era Lucrări de construcții a clădirilor rezidențiale și nerezidențiale (CAEN 4120).

Unde avea sediul PROCONSTRUCT BLUE SRL?

PROCONSTRUCT BLUE SRL avea sediul social la adresa Sat Hanul Ancuței Com. Tupilați, Jud. Neamț, 617482.

PROCONSTRUCT BLUE SRL are datorii la ANAF?

Nu. PROCONSTRUCT BLUE SRL nu figurează în lista ANAF a contribuabililor cu obligații fiscale restante.

Vezi toate datele despre PROCONSTRUCT BLUE SRL

Date financiare complete, asociați, dosare în instanță, informații de contact nemascate, clasificare și multe altele.

  • Gratuit pentru început
  • Fără card necesar
  • Acces instant

Ești reprezentantul acestei firme? Pentru corectarea sau eliminarea datelor, scrie-ne la [email protected].