ActivăSRL

PROAUTO CC SRL

Nr. 124, Sat Milaş Com. Milaş, Jud. Bistriţa-Năsăud

CAEN 4664: Comerț cu ridicata al altor mașini și echipamente

CUI
28513723
Reg. Com.
J2011000336066
Înființată
19 mai 2011
Vechime
15 ani, 4 luni
Cifra de afaceri 2025
2,9 mil. lei
Profit net 2025
55 mii lei
Angajați 2025
7

Situație fiscală (ANAF)

  • Activă fiscal
  • Plătitoare de TVA
  • Nu figurează cu datorii la ANAF

Stare la Registrul Comerțului

  • funcțiune

Ultimul status ANAF: INREGISTRAT din data 19.05.2011

Rezumat

Pe scurt

PROAUTO CC SRL (CUI 28513723) este o societate cu răspundere limitată activă din comuna Milaș, județul Bistrița-Năsăud, înființată în 2011. Activitatea principală este Comerț cu ridicata al altor mașini și echipamente (CAEN 4664).

În 2025 a raportat o cifră de afaceri de 2,87 mil. lei (-54% față de 2024) și un profit net de 55.311 lei, cu 7 angajați.

Este înregistrată în scopuri de TVA.

Identificare

Date de identificare

CUI / CIF
28513723
Nr. Reg. Com.
J2011000336066
EUID
ROONRC.J2011000336066
Cod CAEN principal
4664 - Comerț cu ridicata al altor mașini și echipamente
Data înființării
19 mai 2011
Vechime
15 ani, 4 luni
Formă juridică
SRL
Adresă sediu
Nr. 124, Sat Milaş Com. Milaş, Jud. Bistriţa-Năsăud

Contact

Date de contact

Datele de contact și numele sunt parțial ascunse pe pagina publică.

Telefoane (0)
-
Email (0)
-
Website (0)
-
Persoane (1)
  • CIMPO••• COS••• A•••

Bilanțuri

Rezultate financiare

2016 - 2025, din bilanțurile depuse la Ministerul Finanțelor

Cifra de afaceri 2025

-54,0% față de 2024

2.870.033 RON

2024: 6.241.188 RON

02 mil4 mil6 mil8 mil2016201720182019202020212022202320242025Anul 2016: 259.255 RONAnul 2017: 1.094.295 RONAnul 2018: 1.025.939 RONAnul 2019: 1.448.502 RONAnul 2020: 1.797.039 RONAnul 2021: 2.211.922 RONAnul 2022: 2.362.297 RONAnul 2023: 4.483.521 RONAnul 2024: 6.241.188 RONAnul 2025: 2.870.033 RON

Profit net 2025

-92,9% față de 2024

55.311 RON

2024: 784.162 RON

-250k0250k500k750k1 mil2016201720182019202020212022202320242025Anul 2016: -6.338 RONAnul 2017: -84.970 RONAnul 2018: 179.225 RONAnul 2019: 110.682 RONAnul 2020: 275.280 RONAnul 2021: 315.077 RONAnul 2022: 421.944 RONAnul 2023: 394.359 RONAnul 2024: 784.162 RONAnul 2025: 55.311 RON

Evoluție pe ani

  • 2025

    Cifra de afaceri
    2,9 mil. lei
    Profit net
    55 mii lei
    Angajați
    7
  • 2024

    Cifra de afaceri
    6,2 mil. lei
    Profit net
    784 mii lei
    Angajați
    9
  • 2023

    Cifra de afaceri
    4,5 mil. lei
    Profit net
    394 mii lei
    Angajați
    10
  • 2022

    Cifra de afaceri
    2,4 mil. lei
    Profit net
    422 mii lei
    Angajați
    10
  • 2021

    Cifra de afaceri
    2,2 mil. lei
    Profit net
    315 mii lei
    Angajați
    10
  • 2020

    Cifra de afaceri
    1,8 mil. lei
    Profit net
    275 mii lei
    Angajați
    9
  • 2019

    Cifra de afaceri
    1,4 mil. lei
    Profit net
    111 mii lei
    Angajați
    9
  • 2018

    Cifra de afaceri
    1,0 mil. lei
    Profit net
    179 mii lei
    Angajați
    9
  • 2017

    Cifra de afaceri
    1,1 mil. lei
    Profit net
    -85 mii lei
    Angajați
    9
  • 2016

    Cifra de afaceri
    259 mii lei
    Profit net
    -6 mii lei
    Angajați
    3

Analiză

Indicatori financiari 2025

Marjă netăAtenție
1,9%Față de anul anterior: în scădere
20212022202320242025

Din fiecare 100 de lei vânzări, firma a păstrat 1,9 lei profit net.

Verde ≥ 5% · roșu sub 0

Lichiditate curentăBun
1,82Față de anul anterior: în creștere
20212022202320242025

Activele circulante (stocuri, creanțe, bani) acoperă de 1,82 ori datoriile.

Verde ≥ 1,5 · roșu sub 1

Grad de îndatorareBun
48%Față de anul anterior: în scădere
20212022202320242025

48% din activele firmei sunt finanțate din datorii.

Verde ≤ 60% · roșu peste 80%

Lichiditate rapidă
Solvabilitate
Zile încasare creanțe
Zile de stoc
CA per angajat
Rentabilitatea capitalului (ROE)

Lichiditatea rapidă, solvabilitatea, zilele de încasare și de stoc, CA per angajat și ROE, cu evoluția pe 5 ani, sunt disponibile într-un cont gratuit. Pragurile de culoare sunt orientative, nu specifice domeniului.

Istoric

Cronologie

Registrul Comerțului, ANAF, bilanțuri și portalul instanțelor

  1. 2024

    Cea mai mare cifră de afaceri din istoric

  2. Cel mai mare profit net din istoric

  3. 2011

    Înregistrarea în scopuri de TVA

  4. Înființarea firmei

    Înmatriculată în județul Bistrița-Năsăud cu nr. J6/336/2011.

În cronologia completă vezi și evoluția cifrei de afaceri și a profitului. Creează un cont gratuit.

Datele aproximative (un interval de luni, de exemplu aprilie - iulie 2023) marchează perioada dintre două extrase lunare ONRC în care a apărut schimbarea.

Răspunsuri rapide

Întrebări frecvente despre PROAUTO CC SRL

Este PROAUTO CC SRL activă?

Da. PROAUTO CC SRL figurează ca activă în Registrul Comerțului.

Care este cifra de afaceri a PROAUTO CC SRL?

Cifra de afaceri a PROAUTO CC SRL în 2025 a fost de 2.870.033 lei (2,87 mil. lei), în scădere cu 54% față de 2024.

Ce profit a avut PROAUTO CC SRL în 2025?

În 2025, PROAUTO CC SRL a înregistrat un profit net de 55.311 lei.

Ce activitate are PROAUTO CC SRL?

Activitatea principală a PROAUTO CC SRL este Comerț cu ridicata al altor mașini și echipamente (CAEN 4664).

Unde are sediul PROAUTO CC SRL?

PROAUTO CC SRL are sediul social la adresa Nr. 124, Sat Milaș Com. Milaș, Jud. Bistrița-Năsăud.

PROAUTO CC SRL este plătitoare de TVA?

Da. PROAUTO CC SRL este înregistrată în scopuri de TVA.

PROAUTO CC SRL are datorii la ANAF?

Nu. PROAUTO CC SRL nu figurează în lista ANAF a contribuabililor cu obligații fiscale restante.

Vezi toate datele despre PROAUTO CC SRL

Date financiare complete, asociați, dosare în instanță, informații de contact nemascate, clasificare și multe altele.

  • Gratuit pentru început
  • Fără card necesar
  • Acces instant

Ești reprezentantul acestei firme? Pentru corectarea sau eliminarea datelor, scrie-ne la [email protected].