Marjă netă
BunDin fiecare 100 de lei vânzări, firma a păstrat 31,7 lei profit net.
Verde ≥ 5%, roșu sub 0
PRO TEHNIC SRL (CUI 15124236) este o societate cu răspundere limitată activă din Cluj-Napoca, județul Cluj, înființată în 2003. Activitatea principală este Comerț cu ridicata nespecializat (CAEN 4690).
În 2025 a raportat o cifră de afaceri de 17,8 mil. lei (-25% față de 2024) și un profit net de 5,62 mil. lei, cu 14 angajați.
Este înregistrată în scopuri de TVA și în sistemul RO e-Factura.
| An | Valoare |
|---|---|
| 2016 | 17.017.798 lei |
| 2017 | 11.718.104 lei |
| 2018 | 11.955.490 lei |
| 2019 | 12.884.496 lei |
| 2020 | 13.601.116 lei |
| 2021 | 12.110.544 lei |
| 2022 | 13.816.304 lei |
| 2023 | 21.404.192 lei |
| 2024 | 23.809.382 lei |
| 2025 | 17.751.489 lei |
| Indicator | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | 2018 | 2017 | 2016 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Cifra de afaceri | 17.751.489 | 23.809.382 | 21.404.192 | 13.816.304 | 12.110.544 | 13.601.116 | 12.884.496 | 11.955.490 | 11.718.104 | 17.017.798 |
| Profit net | 5.618.748 | 5.136.804 | 5.221.903 | 2.803.129 | 1.927.490 | 2.319.677 | 1.560.196 | 2.111.371 | 1.973.095 | 3.401.072 |
| Număr mediu de angajați | 14 | 14 | 14 | 12 | 13 | 10 | 11 | 11 | 12 | 10 |
| Active imobilizate | 2.642.633 | 2.813.437 | 2.792.839 | 2.470.580 | 2.638.368 | 2.590.070 | 2.415.014 | 1.962.575 | 1.764.787 | 1.808.628 |
| Active circulante | 21.396.475 | 27.400.970 | 39.287.318 | 20.171.738 | 17.165.766 | 12.928.557 | 13.584.789 | 12.480.837 | 12.963.787 | 10.626.861 |
| Stocuri | 12.689.361 | 15.586.955 | 27.749.508 | 5.585.554 | 4.460.236 | 3.374.470 | 3.814.436 | 6.429.924 | 6.602.932 | 6.021.665 |
| Creanțe | 2.107.401 | 2.645.447 | 7.816.520 | 13.786.396 | 10.908.289 | 9.286.016 | 9.224.483 | 5.479.093 | 5.911.855 | 3.853.413 |
| Datorii | 11.605.175 | 11.454.023 | 24.327.746 | 10.028.470 | 9.457.980 | 4.635.760 | 6.044.755 | 3.752.888 | 5.049.496 | 4.616.103 |
| Capitaluri proprii | 12.433.933 | 18.639.215 | 17.752.411 | 12.557.682 | 10.346.154 | 10.883.292 | 9.955.048 | 10.690.524 | 9.679.078 | 7.823.480 |
Din fiecare 100 de lei vânzări, firma a păstrat 31,7 lei profit net.
Verde ≥ 5%, roșu sub 0
Activele circulante (stocuri, creanțe, bani) acoperă de 1,84 ori datoriile.
Verde ≥ 1,5, roșu sub 1
48% din activele firmei sunt finanțate din datorii.
Verde ≤ 60%, roșu peste 80%
Lichiditatea rapidă, solvabilitatea, zilele de încasare și de stoc, CA per angajat și ROE, cu evoluția pe 5 ani, sunt disponibile într-un cont gratuit. Pragurile de culoare sunt orientative, nu specifice domeniului.
Numărul dosarelor, instanța, obiectul, calitatea procesuală și termenele, pentru orice firmă.
Creează cont gratuitFirmele în care apar aceleași persoane și firmele înregistrate la aceeași adresă.
Creează cont gratuitPoziția după cifra de afaceri, la nivel național și în județ, între firmele cu același cod CAEN.
Creează cont gratuitÎn cronologia completă vezi și evoluția cifrei de afaceri și a profitului. Creează un cont gratuit.
Datele aproximative (un interval de luni, de exemplu apr-iul 2023) marchează perioada dintre două extrase lunare ONRC în care a apărut schimbarea.
Da. PRO TEHNIC SRL figurează ca activă în Registrul Comerțului.
Cifra de afaceri a PRO TEHNIC SRL în 2025 a fost de 17.751.489 lei (17,8 mil. lei), în scădere cu 25% față de 2024.
În 2025, PRO TEHNIC SRL a înregistrat un profit net de 5,62 mil. lei (5.618.748 lei).
Activitatea principală a PRO TEHNIC SRL este Comerț cu ridicata nespecializat (CAEN 4690).
PRO TEHNIC SRL are sediul social la adresa Str. AUREL VLAICU Nr. 38, Ap. 32, Municipiul Cluj-Napoca, Jud. Cluj, 3400.
Da. PRO TEHNIC SRL este înregistrată în scopuri de TVA și în sistemul RO e-Factura.
Nu. PRO TEHNIC SRL nu figurează în lista ANAF a contribuabililor cu obligații fiscale restante.
Date financiare complete, asociați, dosare în instanță, informații de contact nemascate, clasificare și multe altele.
Ești reprezentantul acestei firme? Pentru corectarea sau eliminarea datelor, scrie-ne la [email protected].