ActivăSRL

PRO RACING SHOP S.R.L.

Str. Aurel Vlaicu Nr. 184, Bl. C2, Sc. 2, Et. Parter, Mun. Cluj-Napoca, Jud. Cluj

CAEN 4540: Comerț cu motociclete, piese și accesorii aferente; întreținerea și repararea motocicletelor

CUI
33812586
Reg. Com.
J12/3277/2014
Înființată
18 noiembrie 2014
Vechime
11 ani, 10 luni
Cifra de afaceri 2025
3,6 mil. lei
Profit net 2025
160 mii lei
Angajați 2025
2

Situație fiscală (ANAF)

  • Activă fiscal
  • Plătitoare de TVA
  • Nu figurează cu datorii la ANAF

Stare la Registrul Comerțului

  • funcțiune

Ultimul status ANAF: INREGISTRAT din data 18.11.2014

Rezumat

Pe scurt

PRO RACING SHOP S.R.L. (CUI 33812586) este o societate cu răspundere limitată activă din Cluj-Napoca, județul Cluj, înființată în 2014. Activitatea principală este Comerț cu motociclete, piese și accesorii aferente; întreținerea și repararea motocicletelor (CAEN 4540).

În 2025 a raportat o cifră de afaceri de 3,58 mil. lei (-14% față de 2024) și un profit net de 159.984 lei, cu 2 angajați.

Este înregistrată în scopuri de TVA.

Identificare

Date de identificare

CUI / CIF
33812586
Nr. Reg. Com.
J12/3277/2014
EUID
ROONRC.J12/3277/2014
Cod CAEN principal
4540 - Comerț cu motociclete, piese și accesorii aferente; întreținerea și repararea motocicletelor
Data înființării
18 noiembrie 2014
Vechime
11 ani, 10 luni
Formă juridică
SRL
Adresă sediu
Str. Aurel Vlaicu Nr. 184, Bl. C2, Sc. 2, Et. Parter, Mun. Cluj-Napoca, Jud. Cluj

Contact

Date de contact

Datele de contact și numele sunt parțial ascunse pe pagina publică.

Telefoane (0)
-
Email (0)
-
Website (0)
-
Persoane (1)
  • TĂGȘOR••• BENIA•••

Bilanțuri

Rezultate financiare

2016 - 2025, din bilanțurile depuse la Ministerul Finanțelor

Cifra de afaceri 2025

-14,5% față de 2024

3.577.068 RON

2024: 4.181.492 RON

02 mil4 mil6 mil2016201720182019202020212022202320242025Anul 2016: 961.947 RONAnul 2017: 2.248.120 RONAnul 2018: 2.681.969 RONAnul 2019: 3.109.621 RONAnul 2020: 4.276.817 RONAnul 2021: 4.147.043 RONAnul 2022: 3.778.471 RONAnul 2023: 4.152.244 RONAnul 2024: 4.181.492 RONAnul 2025: 3.577.068 RON

Profit net 2025

-65,9% față de 2024

159.984 RON

2024: 468.490 RON

0500k1 mil2 mil2016201720182019202020212022202320242025Anul 2016: 71.306 RONAnul 2017: 75.276 RONAnul 2018: 390.770 RONAnul 2019: 507.793 RONAnul 2020: 1.027.788 RONAnul 2021: 696.202 RONAnul 2022: 365.939 RONAnul 2023: 274.882 RONAnul 2024: 468.490 RONAnul 2025: 159.984 RON

Evoluție pe ani

  • 2025

    Cifra de afaceri
    3,6 mil. lei
    Profit net
    160 mii lei
    Angajați
    2
  • 2024

    Cifra de afaceri
    4,2 mil. lei
    Profit net
    468 mii lei
    Angajați
    2
  • 2023

    Cifra de afaceri
    4,2 mil. lei
    Profit net
    275 mii lei
    Angajați
    3
  • 2022

    Cifra de afaceri
    3,8 mil. lei
    Profit net
    366 mii lei
    Angajați
    2
  • 2021

    Cifra de afaceri
    4,1 mil. lei
    Profit net
    696 mii lei
    Angajați
    2
  • 2020

    Cifra de afaceri
    4,3 mil. lei
    Profit net
    1,0 mil. lei
    Angajați
    2
  • 2019

    Cifra de afaceri
    3,1 mil. lei
    Profit net
    508 mii lei
    Angajați
    2
  • 2018

    Cifra de afaceri
    2,7 mil. lei
    Profit net
    391 mii lei
    Angajați
    1
  • 2017

    Cifra de afaceri
    2,2 mil. lei
    Profit net
    75 mii lei
    Angajați
    1
  • 2016

    Cifra de afaceri
    962 mii lei
    Profit net
    71 mii lei
    Angajați
    1

Analiză

Indicatori financiari 2025

Marjă netăAtenție
4,5%Față de anul anterior: în scădere
20212022202320242025

Din fiecare 100 de lei vânzări, firma a păstrat 4,5 lei profit net.

Verde ≥ 5% · roșu sub 0

Lichiditate curentăBun
5,58Față de anul anterior: în creștere
20212022202320242025

Activele circulante (stocuri, creanțe, bani) acoperă de 5,58 ori datoriile.

Verde ≥ 1,5 · roșu sub 1

Grad de îndatorareBun
11%Față de anul anterior: în scădere
20212022202320242025

11% din activele firmei sunt finanțate din datorii.

Verde ≤ 60% · roșu peste 80%

Lichiditate rapidă
Solvabilitate
Zile încasare creanțe
Zile de stoc
CA per angajat
Rentabilitatea capitalului (ROE)

Lichiditatea rapidă, solvabilitatea, zilele de încasare și de stoc, CA per angajat și ROE, cu evoluția pe 5 ani, sunt disponibile într-un cont gratuit. Pragurile de culoare sunt orientative, nu specifice domeniului.

Istoric

Cronologie

Registrul Comerțului, ANAF, bilanțuri și portalul instanțelor

  1. 2020

    Cea mai mare cifră de afaceri din istoric

  2. Cel mai mare profit net din istoric

  3. 2019

    Schimbarea denumirii

    PRO RACING SHOP SRL-D → PRO RACING SHOP S.R.L.

  4. Stare încheiată la ONRC: Pierdere, la data de 31.12.2017, a calității de microîntreprindere aparținând întreprinzătorului debutant

  5. 2018

    Stare nouă la ONRC: Pierdere, la data de 31.12.2017, a calității de microîntreprindere aparținând întreprinzătorului debutant

  6. 2014

    Înregistrarea în scopuri de TVA

Vezi toată cronologia (1 eveniment în plus, 2014 - 2014)
  1. 2014

    Înființarea firmei

    Înmatriculată în județul Cluj cu nr. J12/3277/2014.

În cronologia completă vezi și adresele complete (1 schimbare) și evoluția cifrei de afaceri și a profitului. Creează un cont gratuit.

Datele aproximative (un interval de luni, de exemplu aprilie - iulie 2023) marchează perioada dintre două extrase lunare ONRC în care a apărut schimbarea.

Răspunsuri rapide

Întrebări frecvente despre PRO RACING SHOP S.R.L.

Este PRO RACING SHOP S.R.L. activă?

Da. PRO RACING SHOP S.R.L. figurează ca activă în Registrul Comerțului.

Care este cifra de afaceri a PRO RACING SHOP S.R.L.?

Cifra de afaceri a PRO RACING SHOP S.R.L. în 2025 a fost de 3.577.068 lei (3,58 mil. lei), în scădere cu 14% față de 2024.

Ce profit a avut PRO RACING SHOP S.R.L. în 2025?

În 2025, PRO RACING SHOP S.R.L. a înregistrat un profit net de 159.984 lei.

Ce activitate are PRO RACING SHOP S.R.L.?

Activitatea principală a PRO RACING SHOP S.R.L. este Comerț cu motociclete, piese și accesorii aferente; întreținerea și repararea motocicletelor (CAEN 4540).

Unde are sediul PRO RACING SHOP S.R.L.?

PRO RACING SHOP S.R.L. are sediul social la adresa Str. Aurel Vlaicu Nr. 184, Bl. C2, Sc. 2, Et. Parter, Mun. Cluj-Napoca, Jud. Cluj.

PRO RACING SHOP S.R.L. este plătitoare de TVA?

Da. PRO RACING SHOP S.R.L. este înregistrată în scopuri de TVA.

PRO RACING SHOP S.R.L. are datorii la ANAF?

Nu. PRO RACING SHOP S.R.L. nu figurează în lista ANAF a contribuabililor cu obligații fiscale restante.

Vezi toate datele despre PRO RACING SHOP S.R.L.

Date financiare complete, asociați, dosare în instanță, informații de contact nemascate, clasificare și multe altele.

  • Gratuit pentru început
  • Fără card necesar
  • Acces instant

Ești reprezentantul acestei firme? Pentru corectarea sau eliminarea datelor, scrie-ne la [email protected].