ActivăSRL

PRO IT BUSINESS SOLUTIONS SRL

Str. Făgetului Nr. 43, Mun. Cluj-Napoca, Jud. Cluj

CAEN 9510: Repararea și întreținerea calculatoarelor și a echipamentelor de comunicații

CUI
31223312
Reg. Com.
J2013000433123
Înființată
13 februarie 2013
Vechime
13 ani, 8 luni
Cifra de afaceri 2025
1,7 mil. lei
Profit net 2025
196 mii lei
Angajați 2025
1

Situație fiscală (ANAF)

  • Activă fiscal
  • Plătitoare de TVA
  • Nu figurează cu datorii la ANAF

Stare la Registrul Comerțului

  • funcțiune

Ultimul status ANAF: INREGISTRAT din data 13.02.2013

Rezumat

Pe scurt

PRO IT BUSINESS SOLUTIONS SRL (CUI 31223312) este o societate cu răspundere limitată activă din Cluj-Napoca, județul Cluj, înființată în 2013. Activitatea principală este Repararea și întreținerea calculatoarelor și a echipamentelor de comunicații (CAEN 9510).

În 2025 a raportat o cifră de afaceri de 1,65 mil. lei (-30% față de 2024) și un profit net de 195.741 lei, cu 1 angajat.

Este înregistrată în scopuri de TVA.

Identificare

Date de identificare

CUI / CIF
31223312
Nr. Reg. Com.
J2013000433123
EUID
ROONRC.J2013000433123
Cod CAEN principal
9510 - Repararea și întreținerea calculatoarelor și a echipamentelor de comunicații
Data înființării
13 februarie 2013
Vechime
13 ani, 8 luni
Formă juridică
SRL
Adresă sediu
Str. Făgetului Nr. 43, Mun. Cluj-Napoca, Jud. Cluj

Contact

Date de contact

Datele de contact și numele sunt parțial ascunse pe pagina publică.

Telefoane (0)
-
Email (0)
-
Website (0)
-
Persoane (1)
  • PAP••• DAN••• FLO•••

Bilanțuri

Rezultate financiare

2016 - 2025, din bilanțurile depuse la Ministerul Finanțelor

Cifra de afaceri 2025

-29,7% față de 2024

1.652.732 RON

2024: 2.350.600 RON

01 mil2 mil3 mil2016201720182019202020212022202320242025Anul 2016: 269.288 RONAnul 2017: 348.614 RONAnul 2018: 663.080 RONAnul 2019: 728.624 RONAnul 2020: 800.303 RONAnul 2021: 813.032 RONAnul 2022: 816.182 RONAnul 2023: 1.480.739 RONAnul 2024: 2.350.600 RONAnul 2025: 1.652.732 RON

Profit net 2025

+103,3% față de 2024

195.741 RON

2024: 96.269 RON

0200k400k600k2016201720182019202020212022202320242025Anul 2016: 15.532 RONAnul 2017: 118.361 RONAnul 2018: 103.711 RONAnul 2019: 326.949 RONAnul 2020: 453.582 RONAnul 2021: 50.422 RONAnul 2022: 176.993 RONAnul 2023: 393.160 RONAnul 2024: 96.269 RONAnul 2025: 195.741 RON

Evoluție pe ani

  • 2025

    Cifra de afaceri
    1,7 mil. lei
    Profit net
    196 mii lei
    Angajați
    1
  • 2024

    Cifra de afaceri
    2,4 mil. lei
    Profit net
    96 mii lei
    Angajați
    1
  • 2023

    Cifra de afaceri
    1,5 mil. lei
    Profit net
    393 mii lei
    Angajați
    1
  • 2022

    Cifra de afaceri
    816 mii lei
    Profit net
    177 mii lei
    Angajați
    1
  • 2021

    Cifra de afaceri
    813 mii lei
    Profit net
    50 mii lei
    Angajați
    1
  • 2020

    Cifra de afaceri
    800 mii lei
    Profit net
    454 mii lei
    Angajați
    -
  • 2019

    Cifra de afaceri
    729 mii lei
    Profit net
    327 mii lei
    Angajați
    -
  • 2018

    Cifra de afaceri
    663 mii lei
    Profit net
    104 mii lei
    Angajați
    0
  • 2017

    Cifra de afaceri
    349 mii lei
    Profit net
    118 mii lei
    Angajați
    -
  • 2016

    Cifra de afaceri
    269 mii lei
    Profit net
    16 mii lei
    Angajați
    -

Analiză

Indicatori financiari 2025

Marjă netăBun
12%Față de anul anterior: în creștere
20212022202320242025

Din fiecare 100 de lei vânzări, firma a păstrat 11,8 lei profit net.

Verde ≥ 5% · roșu sub 0

Lichiditate curentăSlab
0,44Față de anul anterior: în scădere
20212022202320242025

Activele circulante acoperă doar 44% din datorii.

Verde ≥ 1,5 · roșu sub 1

Grad de îndatorareBun
58%Față de anul anterior: în creștere
20212022202320242025

58% din activele firmei sunt finanțate din datorii.

Verde ≤ 60% · roșu peste 80%

Lichiditate rapidă
Solvabilitate
Zile încasare creanțe
Zile de stoc
CA per angajat
Rentabilitatea capitalului (ROE)

Lichiditatea rapidă, solvabilitatea, zilele de încasare și de stoc, CA per angajat și ROE, cu evoluția pe 5 ani, sunt disponibile într-un cont gratuit. Pragurile de culoare sunt orientative, nu specifice domeniului.

Istoric

Cronologie

Registrul Comerțului, ANAF, bilanțuri și portalul instanțelor

  1. 2024

    Cea mai mare cifră de afaceri din istoric

  2. 2020

    Cel mai mare profit net din istoric

  3. 2017

    Schimbarea denumirii

    PRO IT BUSINESS SOLUTIONS SRL-D → PRO IT BUSINESS SOLUTIONS SRL

  4. Stare încheiată la ONRC: Pierdere, la data de 31.12.2016, a calității de microîntreprindere aparținând întreprinzătorului debutant

  5. Stare nouă la ONRC: Pierdere, la data de 31.12.2016, a calității de microîntreprindere aparținând întreprinzătorului debutant

  6. 2013

    Înregistrarea în scopuri de TVA

Vezi toată cronologia (1 eveniment în plus, 2013 - 2013)
  1. 2013

    Înființarea firmei

    Înmatriculată în județul Cluj cu nr. J12/433/2013.

În cronologia completă vezi și adresele complete (1 schimbare) și evoluția cifrei de afaceri și a profitului. Creează un cont gratuit.

Datele aproximative (un interval de luni, de exemplu aprilie - iulie 2023) marchează perioada dintre două extrase lunare ONRC în care a apărut schimbarea.

Răspunsuri rapide

Întrebări frecvente despre PRO IT BUSINESS SOLUTIONS SRL

Este PRO IT BUSINESS SOLUTIONS SRL activă?

Da. PRO IT BUSINESS SOLUTIONS SRL figurează ca activă în Registrul Comerțului.

Care este cifra de afaceri a PRO IT BUSINESS SOLUTIONS SRL?

Cifra de afaceri a PRO IT BUSINESS SOLUTIONS SRL în 2025 a fost de 1.652.732 lei (1,65 mil. lei), în scădere cu 30% față de 2024.

Ce profit a avut PRO IT BUSINESS SOLUTIONS SRL în 2025?

În 2025, PRO IT BUSINESS SOLUTIONS SRL a înregistrat un profit net de 195.741 lei.

Ce activitate are PRO IT BUSINESS SOLUTIONS SRL?

Activitatea principală a PRO IT BUSINESS SOLUTIONS SRL este Repararea și întreținerea calculatoarelor și a echipamentelor de comunicații (CAEN 9510).

Unde are sediul PRO IT BUSINESS SOLUTIONS SRL?

PRO IT BUSINESS SOLUTIONS SRL are sediul social la adresa Str. Făgetului Nr. 43, Mun. Cluj-Napoca, Jud. Cluj.

PRO IT BUSINESS SOLUTIONS SRL este plătitoare de TVA?

Da. PRO IT BUSINESS SOLUTIONS SRL este înregistrată în scopuri de TVA.

PRO IT BUSINESS SOLUTIONS SRL are datorii la ANAF?

Nu. PRO IT BUSINESS SOLUTIONS SRL nu figurează în lista ANAF a contribuabililor cu obligații fiscale restante.

Vezi toate datele despre PRO IT BUSINESS SOLUTIONS SRL

Date financiare complete, asociați, dosare în instanță, informații de contact nemascate, clasificare și multe altele.

  • Gratuit pentru început
  • Fără card necesar
  • Acces instant

Ești reprezentantul acestei firme? Pentru corectarea sau eliminarea datelor, scrie-ne la [email protected].