PRO-ACTIVE NAVAL SRL Funcțiune SRL

Înființată 18.07.2011
Str. 8 MARTIE Nr. 25, CONSTRUCTIE C2, ETAJ, CAMERA 1, Municipiul Constanţa, Jud. Constanţa, 900278 3315, Repararea și întreținerea navelor și bărcilor, civile

Prezentare

Pe scurt

PRO-ACTIVE NAVAL SRL (CUI 28885905) este o societate cu răspundere limitată activă din Constanța, înființată în 2011. Activitatea principală este Repararea și întreținerea navelor și bărcilor, civile (CAEN 3315).

În 2014 a raportat o cifră de afaceri de 753.509 lei (+393% față de 2013) și un profit net de 412.171 lei, cu 18 angajați.

Nu este înregistrată în scopuri de TVA. ANAF a declarat-o contribuabil inactiv.

Cifra de afaceri 2014
753,5 miilei
+393,2%, față de 2013
Profit net 2014
412,2 miilei
+239,9%, față de 2013
Angajați 2014
18
+260,0%, față de 2013
Marjă netă
54,7%
Capital social
200lei
Vechime
15ani

Evoluție financiară

Ministerul Finanțelor, 2011-2014
Cifra de afaceri
AnValoare
201146.863 lei
2012109.912 lei
2013152.789 lei
2014753.509 lei

Indicatori din bilanț

lei
Indicatori din bilanț pe ani, în lei
Indicator2014201320122011
Cifra de afaceri753.509152.789109.91246.863
Profit net412.171121.27871.3439.713
Număr mediu de angajați18584
Active imobilizate10.738---
Active circulante616.956118.09885.24413.137
Stocuri2.086---
Creanțe558.787113.8387566.112
Datorii537.98940.5643.9883.224
Capitaluri proprii89.70577.53481.2569.913
Ultimul bilanț: 2014. Valori din situațiile financiare anuale depuse.

Indicatori financiari 2014

Marjă netă

Bun
55% Față de anul anterior: în scădere

Din fiecare 100 de lei vânzări, firma a păstrat 54,7 lei profit net.

Verde ≥ 5%, roșu sub 0

Lichiditate curentă

De urmărit
1,15 Față de anul anterior: în scădere

Activele circulante (stocuri, creanțe, bani) acoperă de 1,15 ori datoriile.

Verde ≥ 1,5, roșu sub 1

Grad de îndatorare

Slab
86% Față de anul anterior: în creștere

86% din activele firmei sunt finanțate din datorii.

Verde ≤ 60%, roșu peste 80%

  • Lichiditate rapidă
  • Solvabilitate
  • Zile încasare creanțe
  • Zile de stoc
  • CA per angajat
  • Rentabilitatea capitalului (ROE)

Lichiditatea rapidă, solvabilitatea, zilele de încasare și de stoc, CA per angajat și ROE, cu evoluția pe 5 ani, sunt disponibile într-un cont gratuit. Pragurile de culoare sunt orientative, nu specifice domeniului.

Stare fiscală și juridică

ANAF, actualizat 30.09.2026
Înregistrat în scopuri de TVA Nu
RO e-Factura Neînregistrat
Inactiv fiscal Da
Obligații restante la ANAF Nu figurează lista contribuabililor datornici
TVA la încasare Cu cont gratuit
Split TVA Cu cont gratuit
Stare la Registrul Comerțului Funcțiune
Ultimul status ANAFINREGISTRAT din data 18.07.2011

Identificare și contact

ONRC, ANAF

Date de identificare

CUI / CIF
28885905
Nr. Reg. Com.
J13/1700/2011
EUID
ROONRC.J13/1700/2011
Cod CAEN principal
3315, Repararea și întreținerea navelor și bărcilor, civile
Data înființării
18 iulie 2011
Vechime
15 ani, 3 luni
Formă juridică
SRL
Capital social
200 lei (bilanț 2014)
Adresă sediu
Str. 8 MARTIE Nr. 25, CONSTRUCTIE C2, ETAJ, CAMERA 1, Municipiul Constanţa, Jud. Constanţa, 900278
Domiciliu fiscal
Str. 8 Martie Nr. 25, CONSTRUCTIE C2, ETAJ, CAMERA 1, Mun. Constanţa, Jud. Constanţa, 900278

Date de contact

parțial ascunse
Telefoane (1)
  • 0734••••••
Email (0)
-
Website (0)
-

Administratori și reprezentanți

1
  • PITTA••• XENO•••Administrator, Grecia
Datele de contact și numele sunt parțial ascunse pe pagina publică. Vezi complet

Dosare în instanță

portal.just.ro
Dosarele sunt disponibile cu cont

Numărul dosarelor, instanța, obiectul, calitatea procesuală și termenele, pentru orice firmă.

Creează cont gratuit

Relații și clasament

ONRC, Ministerul Finanțelor

Firme legate și la aceeași adresă

Vezi rețeaua firmei

Firmele în care apar aceleași persoane și firmele înregistrate la aceeași adresă.

Creează cont gratuit

Clasament în domeniu și județ

Locul firmei în clasament

Poziția după cifra de afaceri, la nivel național și în județ, între firmele cu același cod CAEN.

Creează cont gratuit

Cronologie

Registrul Comerțului, ANAF, bilanțuri și portalul instanțelor
2025
  1. Stare încheiată la ONRC: Pierdere calitate de microîntreprindere aparținând întreprinzătorului debutant ONRC
2024
  1. Stare nouă la ONRC: Pierdere calitate de microîntreprindere aparținând întreprinzătorului debutant ONRC
  2. Stare încheiată la ONRC: Pierdere, la data de 31.12.2014, a calității de microîntreprindere aparținând întreprinzătorului debutant ONRC
2018
  1. Declarată contribuabil inactiv de ANAF ANAF
2017
  1. Anularea înregistrării în scopuri de TVA ANAF
2015
  1. Schimbarea denumirii PRO-ACTIVE NAVAL SRL-D → PRO-ACTIVE NAVAL SRL ONRC
  2. Stare nouă la ONRC: Pierdere, la data de 31.12.2014, a calității de microîntreprindere aparținând întreprinzătorului debutant ONRC
2014
  1. Înregistrarea în scopuri de TVA ANAF
  2. Cea mai mare cifră de afaceri din istoric Bilanțuri
  3. Cel mai mare profit net din istoric Bilanțuri

În cronologia completă vezi și evoluția cifrei de afaceri și a profitului. Creează un cont gratuit.

Datele aproximative (un interval de luni, de exemplu apr-iul 2023) marchează perioada dintre două extrase lunare ONRC în care a apărut schimbarea.

Întrebări frecvente despre PRO-ACTIVE NAVAL SRL

Este PRO-ACTIVE NAVAL SRL activă?

Da. PRO-ACTIVE NAVAL SRL figurează ca activă în Registrul Comerțului.

Care este cifra de afaceri a PRO-ACTIVE NAVAL SRL?

Cifra de afaceri a PRO-ACTIVE NAVAL SRL în 2014 a fost de 753.509 lei, în creștere cu 393% față de 2013.

Ce profit a avut PRO-ACTIVE NAVAL SRL în 2014?

În 2014, PRO-ACTIVE NAVAL SRL a înregistrat un profit net de 412.171 lei.

Ce activitate are PRO-ACTIVE NAVAL SRL?

Activitatea principală a PRO-ACTIVE NAVAL SRL este Repararea și întreținerea navelor și bărcilor, civile (CAEN 3315).

Unde are sediul PRO-ACTIVE NAVAL SRL?

PRO-ACTIVE NAVAL SRL are sediul social la adresa Str. 8 MARTIE Nr. 25, CONSTRUCTIE C2, ETAJ, CAMERA 1, Municipiul Constanța, Jud. Constanța, 900278.

PRO-ACTIVE NAVAL SRL este plătitoare de TVA?

Nu. PRO-ACTIVE NAVAL SRL nu este înregistrată în scopuri de TVA.

PRO-ACTIVE NAVAL SRL are datorii la ANAF?

Nu. PRO-ACTIVE NAVAL SRL nu figurează în lista ANAF a contribuabililor cu obligații fiscale restante.

Vezi toate datele despre PRO-ACTIVE NAVAL SRL

Date financiare complete, asociați, dosare în instanță, informații de contact nemascate, clasificare și multe altele.

  • Gratuit pentru început
  • Fără card necesar
  • Acces instant

Ești reprezentantul acestei firme? Pentru corectarea sau eliminarea datelor, scrie-ne la [email protected].