PRINTING OPTIM SERVICES SRL Funcțiune e-Factura SRL

Înființată 03.03.2011
Str. PIATA PRESEI LIBERE Nr. 1, DEPOZIT SUBTERAN, Bucureşti Sectorul 1, Jud. Bucureşti 1814, Legătorie și servicii conexe

Prezentare

Pe scurt

PRINTING OPTIM SERVICES SRL (CUI 28122253) este o societate cu răspundere limitată activă din București (sectorul 1), înființată în 2011. Activitatea principală este Legătorie și servicii conexe (CAEN 1814).

În 2017 a raportat o cifră de afaceri de 797.584 lei (+829% față de 2016) și un profit net de 7.820 lei, cu 3 angajați.

Nu este înregistrată în scopuri de TVA, dar este înregistrată în RO e-Factura. ANAF a declarat-o contribuabil inactiv. Figurează în lista ANAF a debitorilor cu obligații restante.

Cifra de afaceri 2017
797,6 miilei
+829,5%, față de 2016
Profit net 2017
7.820lei
+28,9%, față de 2016
Angajați 2017
3
0,0%, față de 2016
Marjă netă
1%
Capital social
200lei
Vechime
15ani

Evoluție financiară

Ministerul Finanțelor, 2011-2017
Cifra de afaceri
AnValoare
2011211.151 lei
2012277.317 lei
201329.732 lei
2014291.492 lei
2015291.508 lei
201685.812 lei
2017797.584 lei

Indicatori din bilanț

lei
Indicatori din bilanț pe ani, în lei
Indicator2017201620152014201320122011
Cifra de afaceri797.58485.812291.508291.49229.732277.317211.151
Profit net7.8206.0663-56.417-13.61587.77859.212
Număr mediu de angajați33-1113
Active imobilizate56.67299.117154.479353.646--596
Active circulante1.020.18798.83445.19929.39468.500167.97365.121
Stocuri117.47159.712----3.563
Creanțe773.32936.00045.19729.29668.500162.18160.714
Datorii967.512163.424168.616384.88213.92599.7836.305
Capitaluri proprii109.347101.52798.06277.158133.575147.19059.412
Ultimul bilanț: 2017. Valori din situațiile financiare anuale depuse.

Indicatori financiari 2017

Marjă netă

De urmărit
1% Față de anul anterior: în scădere

Din fiecare 100 de lei vânzări, firma a păstrat 1 leu profit net.

Verde ≥ 5%, roșu sub 0

Lichiditate curentă

De urmărit
1,05 Față de anul anterior: în creștere

Activele circulante (stocuri, creanțe, bani) acoperă de 1,05 ori datoriile.

Verde ≥ 1,5, roșu sub 1

Grad de îndatorare

Slab
90% Față de anul anterior: în creștere

90% din activele firmei sunt finanțate din datorii.

Verde ≤ 60%, roșu peste 80%

  • Lichiditate rapidă
  • Solvabilitate
  • Zile încasare creanțe
  • Zile de stoc
  • CA per angajat
  • Rentabilitatea capitalului (ROE)

Lichiditatea rapidă, solvabilitatea, zilele de încasare și de stoc, CA per angajat și ROE, cu evoluția pe 5 ani, sunt disponibile într-un cont gratuit. Pragurile de culoare sunt orientative, nu specifice domeniului.

Stare fiscală și juridică

ANAF, actualizat 30.09.2026
Înregistrat în scopuri de TVA Nu
RO e-Factura Înregistrat
Inactiv fiscal Da
Obligații restante la ANAF Figurează suma, cu cont gratuit
TVA la încasare Cu cont gratuit
Split TVA Cu cont gratuit
Stare la Registrul Comerțului FuncțiuneSediu expirat
Ultimul status ANAFINREGISTRAT din data 03.03.2011

Identificare și contact

ONRC, ANAF

Date de identificare

CUI / CIF
28122253
Nr. Reg. Com.
J40/2479/2011
EUID
ROONRC.J40/2479/2011
Cod CAEN principal
1814, Legătorie și servicii conexe
Data înființării
3 martie 2011
Vechime
15 ani, 7 luni
Formă juridică
SRL
Capital social
200 lei (bilanț 2016)
Adresă sediu
Str. PIATA PRESEI LIBERE Nr. 1, DEPOZIT SUBTERAN, Bucureşti Sectorul 1, Jud. Bucureşti
Domiciliu fiscal
Str. PIATA PRESEI LIBERE Nr. 1, DEPOZIT SUBTERAN, Sector 1 Mun. Bucureşti, Jud. Bucureşti

Date de contact

parțial ascunse
Telefoane (1)
  • 0721••••••
Email (0)
-
Website (0)
-

Administratori și reprezentanți

1
  • DAN••• CONSTAN••• VIR•••Administrator
Datele de contact și numele sunt parțial ascunse pe pagina publică. Vezi complet

Dosare în instanță

portal.just.ro
Dosarele sunt disponibile cu cont

Numărul dosarelor, instanța, obiectul, calitatea procesuală și termenele, pentru orice firmă.

Creează cont gratuit

Relații și clasament

ONRC, Ministerul Finanțelor

Firme legate și la aceeași adresă

Vezi rețeaua firmei

Firmele în care apar aceleași persoane și firmele înregistrate la aceeași adresă.

Creează cont gratuit

Clasament în domeniu și județ

Locul firmei în clasament

Poziția după cifra de afaceri, la nivel național și în județ, între firmele cu același cod CAEN.

Creează cont gratuit

Cronologie

Registrul Comerțului, ANAF, bilanțuri și portalul instanțelor
2026
  1. Figurează în lista ANAF a debitorilor ANAF
2024
  1. Declarată contribuabil inactiv de ANAF ANAF
  2. Înscrierea în Registrul RO e-Factura ANAF
2019
  1. Anularea înregistrării în scopuri de TVA ANAF
2017
  1. Cea mai mare cifră de afaceri din istoric Bilanțuri
2012
  1. Cel mai mare profit net din istoric Bilanțuri
2011
  1. Înregistrarea în scopuri de TVA ANAF
  2. Înființarea firmei Înmatriculată în București cu nr. J40/2479/2011. ONRC

În cronologia completă vezi și evoluția cifrei de afaceri și a profitului. Creează un cont gratuit.

Datele aproximative (un interval de luni, de exemplu apr-iul 2023) marchează perioada dintre două extrase lunare ONRC în care a apărut schimbarea.

Întrebări frecvente despre PRINTING OPTIM SERVICES SRL

Este PRINTING OPTIM SERVICES SRL activă?

Da. PRINTING OPTIM SERVICES SRL figurează ca activă în Registrul Comerțului.

Care este cifra de afaceri a PRINTING OPTIM SERVICES SRL?

Cifra de afaceri a PRINTING OPTIM SERVICES SRL în 2017 a fost de 797.584 lei, în creștere cu 829% față de 2016.

Ce profit a avut PRINTING OPTIM SERVICES SRL în 2017?

În 2017, PRINTING OPTIM SERVICES SRL a înregistrat un profit net de 7.820 lei.

Ce activitate are PRINTING OPTIM SERVICES SRL?

Activitatea principală a PRINTING OPTIM SERVICES SRL este Legătorie și servicii conexe (CAEN 1814).

Unde are sediul PRINTING OPTIM SERVICES SRL?

PRINTING OPTIM SERVICES SRL are sediul social la adresa Str. PIATA PRESEI LIBERE Nr. 1, DEPOZIT SUBTERAN, București Sectorul 1, Jud. București.

PRINTING OPTIM SERVICES SRL este plătitoare de TVA?

Nu. PRINTING OPTIM SERVICES SRL nu este înregistrată în scopuri de TVA.

PRINTING OPTIM SERVICES SRL are datorii la ANAF?

Da. PRINTING OPTIM SERVICES SRL figurează în lista ANAF a contribuabililor cu obligații fiscale restante.

Vezi toate datele despre PRINTING OPTIM SERVICES SRL

Date financiare complete, asociați, dosare în instanță, informații de contact nemascate, clasificare și multe altele.

  • Gratuit pentru început
  • Fără card necesar
  • Acces instant

Ești reprezentantul acestei firme? Pentru corectarea sau eliminarea datelor, scrie-ne la [email protected].