Marjă netă
De urmăritDin fiecare 100 de lei vânzări, firma a păstrat 3,2 lei profit net.
Verde ≥ 5%, roșu sub 0
PRIDE SRL (CUI 14526766) este o societate cu răspundere limitată activă din Galați, înființată în 2002. Activitatea principală este Comerț cu amănuntul de piese și accesorii pentru autovehicule (CAEN 4532).
În 2025 a raportat o cifră de afaceri de 919.316 lei (+5,6% față de 2024) și un profit net de 29.865 lei, cu 1 angajat.
Este înregistrată în scopuri de TVA.
| An | Valoare |
|---|---|
| 2016 | 338.096 lei |
| 2017 | 167.061 lei |
| 2018 | 269.418 lei |
| 2019 | 600.087 lei |
| 2020 | 530.413 lei |
| 2021 | 611.300 lei |
| 2022 | 806.274 lei |
| 2023 | 1.352.894 lei |
| 2024 | 870.531 lei |
| 2025 | 919.316 lei |
| Indicator | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | 2018 | 2017 | 2016 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Cifra de afaceri | 919.316 | 870.531 | 1.352.894 | 806.274 | 611.300 | 530.413 | 600.087 | 269.418 | 167.061 | 338.096 |
| Profit net | 29.865 | 547 | 44.083 | 23.013 | 14.423 | 12.554 | 6.152 | -4.085 | -39.486 | 8.409 |
| Număr mediu de angajați | 1 | 2 | 2 | 2 | 1 | 1 | 1 | 1 | 1 | 0 |
| Active imobilizate | 36.596 | 40.402 | 42.051 | 40.993 | 39.579 | 17.930 | 8.930 | 8.930 | 9.432 | 668 |
| Active circulante | 294.635 | 310.554 | 314.098 | 394.079 | 139.723 | 108.376 | 134.345 | 188.443 | 172.797 | 140.727 |
| Stocuri | 145.428 | 133.425 | 78.708 | 284.206 | 105.136 | 28.292 | 58.885 | 105.081 | 99.232 | 56.547 |
| Creanțe | 56.196 | 45.694 | 83.876 | 76.610 | 25.978 | 32.940 | 55.579 | 40.471 | 48.489 | 55.088 |
| Datorii | 292.864 | 277.454 | 283.194 | 406.199 | 173.442 | 135.230 | 164.753 | 225.003 | 205.773 | 125.454 |
| Capitaluri proprii | 38.367 | 73.502 | 72.955 | 28.873 | 5.860 | -8.563 | -21.117 | -27.269 | -23.183 | 16.302 |
Din fiecare 100 de lei vânzări, firma a păstrat 3,2 lei profit net.
Verde ≥ 5%, roșu sub 0
Activele circulante (stocuri, creanțe, bani) acoperă de 1,01 ori datoriile.
Verde ≥ 1,5, roșu sub 1
88% din activele firmei sunt finanțate din datorii.
Verde ≤ 60%, roșu peste 80%
Lichiditatea rapidă, solvabilitatea, zilele de încasare și de stoc, CA per angajat și ROE, cu evoluția pe 5 ani, sunt disponibile într-un cont gratuit. Pragurile de culoare sunt orientative, nu specifice domeniului.
Numărul dosarelor, instanța, obiectul, calitatea procesuală și termenele, pentru orice firmă.
Creează cont gratuitFirmele în care apar aceleași persoane și firmele înregistrate la aceeași adresă.
Creează cont gratuitPoziția după cifra de afaceri, la nivel național și în județ, între firmele cu același cod CAEN.
Creează cont gratuitÎn cronologia completă vezi și adresele complete (1 schimbare) și evoluția cifrei de afaceri și a profitului. Creează un cont gratuit.
Datele aproximative (un interval de luni, de exemplu apr-iul 2023) marchează perioada dintre două extrase lunare ONRC în care a apărut schimbarea.
Da. PRIDE SRL figurează ca activă în Registrul Comerțului.
Cifra de afaceri a PRIDE SRL în 2025 a fost de 919.316 lei, în creștere cu 5,6% față de 2024.
În 2025, PRIDE SRL a înregistrat un profit net de 29.865 lei.
Activitatea principală a PRIDE SRL este Comerț cu amănuntul de piese și accesorii pentru autovehicule (CAEN 4532).
PRIDE SRL are sediul social la adresa Str. 1 Decembrie 1918 Nr. 8, Bl. S8, Et. parter, Mun. Galați, Jud. Galați, 800265.
Da. PRIDE SRL este înregistrată în scopuri de TVA.
Nu. PRIDE SRL nu figurează în lista ANAF a contribuabililor cu obligații fiscale restante.
Date financiare complete, asociați, dosare în instanță, informații de contact nemascate, clasificare și multe altele.
Ești reprezentantul acestei firme? Pentru corectarea sau eliminarea datelor, scrie-ne la [email protected].