ActivăSRL

PREVISION SRL

Str. Voltaire Nr. 2, Ap. 1, Mun. Arad, Jud. Arad, 310025

CAEN 7430: Activități de traducere scrisă și orală (interpreți)

CUI
14462840
Reg. Com.
J2002000139023
Înființată
20 februarie 2002
Vechime
24 de ani, 7 luni
Cifra de afaceri 2025
72 mii lei
Profit net 2025
22 mii lei
Angajați 2025
1

Situație fiscală (ANAF)

  • Activă fiscal
  • Neplătitoare de TVA
  • Nu figurează cu datorii la ANAF

Stare la Registrul Comerțului

  • funcțiune

Ultimul status ANAF: INREGISTRAT din data 20.02.2002

Rezumat

Pe scurt

PREVISION SRL (CUI 14462840) este o societate cu răspundere limitată activă din Arad, înființată în 2002. Activitatea principală este Activități de traducere scrisă și orală (interpreți) (CAEN 7430).

În 2025 a raportat o cifră de afaceri de 71.810 lei (-9,4% față de 2024) și un profit net de 21.618 lei, cu 1 angajat.

Nu este înregistrată în scopuri de TVA.

Identificare

Date de identificare

CUI / CIF
14462840
Nr. Reg. Com.
J2002000139023
EUID
ROONRC.J2002000139023
Cod CAEN principal
7430 - Activități de traducere scrisă și orală (interpreți)
Data înființării
20 februarie 2002
Vechime
24 de ani, 7 luni
Formă juridică
SRL
Adresă sediu
Str. Voltaire Nr. 2, Ap. 1, Mun. Arad, Jud. Arad, 310025

Contact

Date de contact

Datele de contact și numele sunt parțial ascunse pe pagina publică.

Telefoane (0)
-
Email (0)
-
Website (0)
-
Persoane (1)
  • N••• A•••

Bilanțuri

Rezultate financiare

2016 - 2025, din bilanțurile depuse la Ministerul Finanțelor

Cifra de afaceri 2025

-9,4% față de 2024

71.810 RON

2024: 79.262 RON

050k100k150k2016201720182019202020212022202320242025Anul 2016: 81.890 RONAnul 2017: 86.676 RONAnul 2018: 103.864 RONAnul 2019: 82.333 RONAnul 2020: 68.574 RONAnul 2021: 80.922 RONAnul 2022: 63.832 RONAnul 2023: 87.305 RONAnul 2024: 79.262 RONAnul 2025: 71.810 RON

Profit net 2025

-38,7% față de 2024

21.618 RON

2024: 35.253 RON

020k40k60k2016201720182019202020212022202320242025Anul 2016: 44.755 RONAnul 2017: 45.770 RONAnul 2018: 31.936 RONAnul 2019: 39.980 RONAnul 2020: 49.536 RONAnul 2021: 50.564 RONAnul 2022: 49.741 RONAnul 2023: 44.982 RONAnul 2024: 35.253 RONAnul 2025: 21.618 RON

Evoluție pe ani

  • 2025

    Cifra de afaceri
    72 mii lei
    Profit net
    22 mii lei
    Angajați
    1
  • 2024

    Cifra de afaceri
    79 mii lei
    Profit net
    35 mii lei
    Angajați
    1
  • 2023

    Cifra de afaceri
    87 mii lei
    Profit net
    45 mii lei
    Angajați
    1
  • 2022

    Cifra de afaceri
    64 mii lei
    Profit net
    50 mii lei
    Angajați
    1
  • 2021

    Cifra de afaceri
    81 mii lei
    Profit net
    51 mii lei
    Angajați
    1
  • 2020

    Cifra de afaceri
    69 mii lei
    Profit net
    50 mii lei
    Angajați
    1
  • 2019

    Cifra de afaceri
    82 mii lei
    Profit net
    40 mii lei
    Angajați
    1
  • 2018

    Cifra de afaceri
    104 mii lei
    Profit net
    32 mii lei
    Angajați
    1
  • 2017

    Cifra de afaceri
    87 mii lei
    Profit net
    46 mii lei
    Angajați
    1
  • 2016

    Cifra de afaceri
    82 mii lei
    Profit net
    45 mii lei
    Angajați
    1

Analiză

Indicatori financiari 2025

Marjă netăBun
30%Față de anul anterior: în scădere
20212022202320242025

Din fiecare 100 de lei vânzări, firma a păstrat 30,1 lei profit net.

Verde ≥ 5% · roșu sub 0

Lichiditate curentăBun
7,64Față de anul anterior: în creștere
20212022202320242025

Activele circulante (stocuri, creanțe, bani) acoperă de 7,64 ori datoriile.

Verde ≥ 1,5 · roșu sub 1

Grad de îndatorareBun
13%Față de anul anterior: în scădere
20212022202320242025

13% din activele firmei sunt finanțate din datorii.

Verde ≤ 60% · roșu peste 80%

Lichiditate rapidă
Solvabilitate
Zile încasare creanțe
Zile de stoc
CA per angajat
Rentabilitatea capitalului (ROE)

Lichiditatea rapidă, solvabilitatea, zilele de încasare și de stoc, CA per angajat și ROE, cu evoluția pe 5 ani, sunt disponibile într-un cont gratuit. Pragurile de culoare sunt orientative, nu specifice domeniului.

Istoric

Cronologie

Registrul Comerțului, ANAF, bilanțuri și portalul instanțelor

  1. 2018

    Cea mai mare cifră de afaceri din istoric

  2. 2008

    Cel mai mare profit net din istoric

  3. 2002

    Înființarea firmei

    Înmatriculată în județul Arad cu nr. J2/139/2002.

În cronologia completă vezi și adresele complete (2 schimbări) și evoluția cifrei de afaceri și a profitului. Creează un cont gratuit.

Datele aproximative (un interval de luni, de exemplu aprilie - iulie 2023) marchează perioada dintre două extrase lunare ONRC în care a apărut schimbarea.

Răspunsuri rapide

Întrebări frecvente despre PREVISION SRL

Este PREVISION SRL activă?

Da. PREVISION SRL figurează ca activă în Registrul Comerțului.

Care este cifra de afaceri a PREVISION SRL?

Cifra de afaceri a PREVISION SRL în 2025 a fost de 71.810 lei, în scădere cu 9,4% față de 2024.

Ce profit a avut PREVISION SRL în 2025?

În 2025, PREVISION SRL a înregistrat un profit net de 21.618 lei.

Ce activitate are PREVISION SRL?

Activitatea principală a PREVISION SRL este Activități de traducere scrisă și orală (interpreți) (CAEN 7430).

Unde are sediul PREVISION SRL?

PREVISION SRL are sediul social la adresa Str. Voltaire Nr. 2, Ap. 1, Mun. Arad, Jud. Arad, 310025.

PREVISION SRL este plătitoare de TVA?

Nu. PREVISION SRL nu este înregistrată în scopuri de TVA.

PREVISION SRL are datorii la ANAF?

Nu. PREVISION SRL nu figurează în lista ANAF a contribuabililor cu obligații fiscale restante.

Vezi toate datele despre PREVISION SRL

Date financiare complete, asociați, dosare în instanță, informații de contact nemascate, clasificare și multe altele.

  • Gratuit pentru început
  • Fără card necesar
  • Acces instant

Ești reprezentantul acestei firme? Pentru corectarea sau eliminarea datelor, scrie-ne la [email protected].