Marjă netă
SlabFirma a pierdut 8,8 lei la fiecare 100 de lei vânzări.
Verde ≥ 5%, roșu sub 0
PRESTCOM SELENA SRL (CUI 6675597) este o societate cu răspundere limitată activă din Buzău, înființată în 1994. Activitatea principală este Restaurante (CAEN 5611).
În 2025 a raportat o cifră de afaceri de 2,46 mil. lei (-4,8% față de 2024) și o pierdere netă de 215.444 lei, cu 21 de angajați.
Este înregistrată în scopuri de TVA și în sistemul RO e-Factura.
| An | Valoare |
|---|---|
| 2016 | 499.186 lei |
| 2017 | 471.876 lei |
| 2018 | 476.750 lei |
| 2019 | 519.560 lei |
| 2020 | 446.254 lei |
| 2021 | 553.976 lei |
| 2022 | 570.734 lei |
| 2023 | 2.029.719 lei |
| 2024 | 2.583.882 lei |
| 2025 | 2.459.164 lei |
| Indicator | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | 2018 | 2017 | 2016 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Cifra de afaceri | 2.459.164 | 2.583.882 | 2.029.719 | 570.734 | 553.976 | 446.254 | 519.560 | 476.750 | 471.876 | 499.186 |
| Profit net | -215.444 | 8.645 | -401.683 | -131.649 | -97.378 | -91.254 | -14.415 | 7.054 | 2.567 | 4.490 |
| Număr mediu de angajați | 21 | 21 | 22 | 7 | 8 | 9 | 9 | 8 | 9 | 8 |
| Active imobilizate | 2.978.126 | 3.122.628 | 1.883.984 | 1.750.354 | 50.354 | 50.354 | 26.182 | 34.582 | 34.582 | 34.582 |
| Active circulante | 286.343 | 367.837 | 673.772 | 484.285 | 206.566 | 255.218 | 240.405 | 155.507 | 97.410 | 106.260 |
| Stocuri | 105.102 | 128.608 | 108.496 | 54.152 | 131.566 | 152.249 | 195.203 | 135.927 | 80.077 | 83.795 |
| Creanțe | 39.671 | 109.600 | 543.214 | 403.138 | 4.076 | 11.884 | 10.544 | 2.185 | 12.097 | 12.960 |
| Datorii | 4.162.201 | 4.172.752 | 3.248.688 | 2.523.889 | 414.521 | 363.954 | 233.715 | 142.802 | 91.759 | 103.176 |
| Capitaluri proprii | -897.732 | -682.287 | -690.932 | -289.250 | -157.601 | -58.382 | 32.872 | 47.287 | 40.233 | 37.666 |
Firma a pierdut 8,8 lei la fiecare 100 de lei vânzări.
Verde ≥ 5%, roșu sub 0
Activele circulante acoperă doar 6,9% din datorii.
Verde ≥ 1,5, roșu sub 1
128% din activele firmei sunt finanțate din datorii.
Verde ≤ 60%, roșu peste 80%
Lichiditatea rapidă, solvabilitatea, zilele de încasare și de stoc, CA per angajat și ROE, cu evoluția pe 5 ani, sunt disponibile într-un cont gratuit. Pragurile de culoare sunt orientative, nu specifice domeniului.
Numărul dosarelor, instanța, obiectul, calitatea procesuală și termenele, pentru orice firmă.
Creează cont gratuitFirmele în care apar aceleași persoane și firmele înregistrate la aceeași adresă.
Creează cont gratuitPoziția după cifra de afaceri, la nivel național și în județ, între firmele cu același cod CAEN.
Creează cont gratuitÎn cronologia completă vezi și adresele complete (1 schimbare), evoluția cifrei de afaceri și a profitului și dosarele în instanță pe ani. Creează un cont gratuit.
Datele aproximative (un interval de luni, de exemplu apr-iul 2023) marchează perioada dintre două extrase lunare ONRC în care a apărut schimbarea.
Da. PRESTCOM SELENA SRL figurează ca activă în Registrul Comerțului.
Cifra de afaceri a PRESTCOM SELENA SRL în 2025 a fost de 2.459.164 lei (2,46 mil. lei), în scădere cu 4,8% față de 2024.
În 2025, PRESTCOM SELENA SRL a înregistrat o pierdere netă de 215.444 lei.
Activitatea principală a PRESTCOM SELENA SRL este Restaurante (CAEN 5611).
PRESTCOM SELENA SRL are sediul social la adresa CLUJULUI Nr. 3, Municipiul Buzău, Jud. Buzău, 120154.
Da. PRESTCOM SELENA SRL este înregistrată în scopuri de TVA și în sistemul RO e-Factura.
Nu. PRESTCOM SELENA SRL nu figurează în lista ANAF a contribuabililor cu obligații fiscale restante.
Date financiare complete, asociați, dosare în instanță, informații de contact nemascate, clasificare și multe altele.
Ești reprezentantul acestei firme? Pentru corectarea sau eliminarea datelor, scrie-ne la [email protected].