ActivăSRL

PRES VAS CONSTRUCT SRL

Sat Telciu Com. Telciu, Jud. Bistriţa-Năsăud, 427355

CAEN 4120: Lucrări de construcții a clădirilor rezidențiale și nerezidențiale

CUI
37652763
Reg. Com.
J06/561/2017
Înființată
25 mai 2017
Vechime
9 ani, 4 luni
Cifra de afaceri 2025
2,1 mil. lei
Profit net 2025
-246 mii lei
Angajați 2025
7

Situație fiscală (ANAF)

  • Activă fiscal
  • Plătitoare de TVA
  • Nu figurează cu datorii la ANAF

Stare la Registrul Comerțului

  • funcțiune

Ultimul status ANAF: INREGISTRAT din data 25.05.2017

Rezumat

Pe scurt

PRES VAS CONSTRUCT SRL (CUI 37652763) este o societate cu răspundere limitată activă din comuna Telciu, județul Bistrița-Năsăud, înființată în 2017. Activitatea principală este Lucrări de construcții a clădirilor rezidențiale și nerezidențiale (CAEN 4120).

În 2025 a raportat o cifră de afaceri de 2,06 mil. lei (-37% față de 2024) și o pierdere netă de 245.582 lei, cu 7 angajați.

Este înregistrată în scopuri de TVA.

Identificare

Date de identificare

CUI / CIF
37652763
Nr. Reg. Com.
J06/561/2017
EUID
ROONRC.J6/561/2017
Cod CAEN principal
4120 - Lucrări de construcții a clădirilor rezidențiale și nerezidențiale
Data înființării
25 mai 2017
Vechime
9 ani, 4 luni
Formă juridică
SRL
Adresă sediu
Sat Telciu Com. Telciu, Jud. Bistriţa-Năsăud, 427355

Contact

Date de contact

Datele de contact și numele sunt parțial ascunse pe pagina publică.

Telefoane (0)
-
Email (0)
-
Website (0)
-
Persoane (1)
  • VIRVAR••• VAS•••

Bilanțuri

Rezultate financiare

2017 - 2025, din bilanțurile depuse la Ministerul Finanțelor

Cifra de afaceri 2025

-36,7% față de 2024

2.061.626 RON

2024: 3.257.716 RON

01 mil2 mil3 mil4 mil201720182019202020212022202320242025Anul 2017: 215.731 RONAnul 2018: 616.664 RONAnul 2019: 824.430 RONAnul 2020: 1.537.056 RONAnul 2021: 2.489.709 RONAnul 2022: 2.125.051 RONAnul 2023: 1.207.852 RONAnul 2024: 3.257.716 RONAnul 2025: 2.061.626 RON

Profit net 2025

-124,3% față de 2024

-245.582 RON

2024: 1.010.046 RON

-500k0500k1 mil2 mil201720182019202020212022202320242025Anul 2017: 181.258 RONAnul 2018: 457.567 RONAnul 2019: 574.348 RONAnul 2020: 1.220.707 RONAnul 2021: 1.152.475 RONAnul 2022: 1.224.630 RONAnul 2023: 327.662 RONAnul 2024: 1.010.046 RONAnul 2025: -245.582 RON

Evoluție pe ani

  • 2025

    Cifra de afaceri
    2,1 mil. lei
    Profit net
    -246 mii lei
    Angajați
    7
  • 2024

    Cifra de afaceri
    3,3 mil. lei
    Profit net
    1,0 mil. lei
    Angajați
    12
  • 2023

    Cifra de afaceri
    1,2 mil. lei
    Profit net
    328 mii lei
    Angajați
    10
  • 2022

    Cifra de afaceri
    2,1 mil. lei
    Profit net
    1,2 mil. lei
    Angajați
    14
  • 2021

    Cifra de afaceri
    2,5 mil. lei
    Profit net
    1,2 mil. lei
    Angajați
    6
  • 2020

    Cifra de afaceri
    1,5 mil. lei
    Profit net
    1,2 mil. lei
    Angajați
    4
  • 2019

    Cifra de afaceri
    824 mii lei
    Profit net
    574 mii lei
    Angajați
    5
  • 2018

    Cifra de afaceri
    617 mii lei
    Profit net
    458 mii lei
    Angajați
    6
  • 2017

    Cifra de afaceri
    216 mii lei
    Profit net
    181 mii lei
    Angajați
    4

Analiză

Indicatori financiari 2025

Marjă netăSlab
-12%Față de anul anterior: în scădere
20212022202320242025

Firma a pierdut 11,9 lei la fiecare 100 de lei vânzări.

Verde ≥ 5% · roșu sub 0

Lichiditate curentăSlab
0,61Față de anul anterior: în scădere
20212022202320242025

Activele circulante acoperă doar 61% din datorii.

Verde ≥ 1,5 · roșu sub 1

Grad de îndatorareSlab
134%Față de anul anterior: în creștere
20212022202320242025

134% din activele firmei sunt finanțate din datorii.

Verde ≤ 60% · roșu peste 80%

Lichiditate rapidă
Solvabilitate
Zile încasare creanțe
Zile de stoc
CA per angajat
Rentabilitatea capitalului (ROE)

Lichiditatea rapidă, solvabilitatea, zilele de încasare și de stoc, CA per angajat și ROE, cu evoluția pe 5 ani, sunt disponibile într-un cont gratuit. Pragurile de culoare sunt orientative, nu specifice domeniului.

Istoric

Cronologie

Registrul Comerțului, ANAF, bilanțuri și portalul instanțelor

  1. 2024

    Cea mai mare cifră de afaceri din istoric

  2. 2022

    Cel mai mare profit net din istoric

  3. 2018

    Înregistrarea în scopuri de TVA

  4. 2017

    Înființarea firmei

    Înmatriculată în județul Bistrița-Năsăud cu nr. J6/561/2017.

În cronologia completă vezi și evoluția cifrei de afaceri și a profitului și dosarele în instanță pe ani. Creează un cont gratuit.

Datele aproximative (un interval de luni, de exemplu aprilie - iulie 2023) marchează perioada dintre două extrase lunare ONRC în care a apărut schimbarea.

Răspunsuri rapide

Întrebări frecvente despre PRES VAS CONSTRUCT SRL

Este PRES VAS CONSTRUCT SRL activă?

Da. PRES VAS CONSTRUCT SRL figurează ca activă în Registrul Comerțului.

Care este cifra de afaceri a PRES VAS CONSTRUCT SRL?

Cifra de afaceri a PRES VAS CONSTRUCT SRL în 2025 a fost de 2.061.626 lei (2,06 mil. lei), în scădere cu 37% față de 2024.

Ce profit a avut PRES VAS CONSTRUCT SRL în 2025?

În 2025, PRES VAS CONSTRUCT SRL a înregistrat o pierdere netă de 245.582 lei.

Ce activitate are PRES VAS CONSTRUCT SRL?

Activitatea principală a PRES VAS CONSTRUCT SRL este Lucrări de construcții a clădirilor rezidențiale și nerezidențiale (CAEN 4120).

Unde are sediul PRES VAS CONSTRUCT SRL?

PRES VAS CONSTRUCT SRL are sediul social la adresa Sat Telciu Com. Telciu, Jud. Bistrița-Năsăud, 427355.

PRES VAS CONSTRUCT SRL este plătitoare de TVA?

Da. PRES VAS CONSTRUCT SRL este înregistrată în scopuri de TVA.

PRES VAS CONSTRUCT SRL are datorii la ANAF?

Nu. PRES VAS CONSTRUCT SRL nu figurează în lista ANAF a contribuabililor cu obligații fiscale restante.

Vezi toate datele despre PRES VAS CONSTRUCT SRL

Date financiare complete, asociați, dosare în instanță, informații de contact nemascate, clasificare și multe altele.

  • Gratuit pentru început
  • Fără card necesar
  • Acces instant

Ești reprezentantul acestei firme? Pentru corectarea sau eliminarea datelor, scrie-ne la [email protected].