Marjă netă
BunDin fiecare 100 de lei vânzări, firma a păstrat 17,6 lei profit net.
Verde ≥ 5%, roșu sub 0
PREMIUM PART SRL (CUI 24475635) este o societate cu răspundere limitată din Oradea, județul Bihor, înființată în 2008. Activitatea principală este Comerț cu ridicata de piese și accesorii pentru autovehicule (CAEN 4531). Firma este în lichidare.
În 2019 a raportat o cifră de afaceri de 348.356 lei (+99% față de 2018) și un profit net de 61.472 lei, fără angajați declarați.
Este înregistrată în scopuri de TVA. Figurează în lista ANAF a debitorilor cu obligații restante.
| An | Valoare |
|---|---|
| 2010 | 6.848.614 lei |
| 2011 | 12.826.005 lei |
| 2012 | 14.624.763 lei |
| 2013 | 12.837.715 lei |
| 2014 | 10.715.674 lei |
| 2015 | 10.270.222 lei |
| 2016 | 6.930.465 lei |
| 2017 | 2.108.246 lei |
| 2018 | 174.928 lei |
| 2019 | 348.356 lei |
| Indicator | 2019 | 2018 | 2017 | 2016 | 2015 | 2014 | 2013 | 2012 | 2011 | 2010 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Cifra de afaceri | 348.356 | 174.928 | 2.108.246 | 6.930.465 | 10.270.222 | 10.715.674 | 12.837.715 | 14.624.763 | 12.826.005 | 6.848.614 |
| Profit net | 61.472 | -362.229 | -281.988 | -271.780 | 159.076 | 106.625 | 341.639 | 484.078 | 389.763 | 268.931 |
| Număr mediu de angajați | 0 | 2 | 8 | 21 | 27 | 34 | 35 | 32 | 28 | 27 |
| Active imobilizate | 5.593.296 | 5.810.061 | 6.070.351 | 6.346.701 | 6.646.353 | 6.937.141 | 6.086.434 | 1.986.911 | 778.408 | 703.557 |
| Active circulante | 8.059.357 | 7.885.018 | 7.966.428 | 7.466.909 | 8.903.624 | 6.786.953 | 9.481.118 | 6.775.330 | 5.706.552 | 3.429.644 |
| Stocuri | 2.763.761 | 2.839.335 | 2.972.269 | 3.502.230 | 4.226.534 | 4.054.757 | 3.496.907 | 2.254.512 | 1.679.645 | 1.170.029 |
| Creanțe | 5.251.661 | 5.037.231 | 4.917.155 | 3.865.058 | 4.479.923 | 2.522.861 | 5.847.975 | 5.314.746 | 3.889.980 | 2.377.345 |
| Datorii | 11.721.749 | 11.825.647 | 11.807.977 | 11.303.726 | 13.876.502 | 12.163.830 | 14.032.768 | 7.485.458 | 5.828.167 | 3.881.199 |
| Capitaluri proprii | 1.930.904 | 1.869.432 | 2.231.661 | 2.513.649 | 1.879.727 | 1.732.344 | 1.625.719 | 1.289.203 | 694.861 | 305.098 |
Din fiecare 100 de lei vânzări, firma a păstrat 17,6 lei profit net.
Verde ≥ 5%, roșu sub 0
Activele circulante acoperă doar 69% din datorii.
Verde ≥ 1,5, roșu sub 1
86% din activele firmei sunt finanțate din datorii.
Verde ≤ 60%, roșu peste 80%
Lichiditatea rapidă, solvabilitatea, zilele de încasare și de stoc, CA per angajat și ROE, cu evoluția pe 5 ani, sunt disponibile într-un cont gratuit. Pragurile de culoare sunt orientative, nu specifice domeniului.
Numărul dosarelor, instanța, obiectul, calitatea procesuală și termenele, pentru orice firmă.
Creează cont gratuitFirmele în care apar aceleași persoane și firmele înregistrate la aceeași adresă.
Creează cont gratuitPoziția după cifra de afaceri, la nivel național și în județ, între firmele cu același cod CAEN.
Creează cont gratuitÎn cronologia completă vezi și evoluția cifrei de afaceri și a profitului și dosarele în instanță pe ani. Creează un cont gratuit.
Datele aproximative (un interval de luni, de exemplu apr-iul 2023) marchează perioada dintre două extrase lunare ONRC în care a apărut schimbarea.
Nu. PREMIUM PART SRL este în lichidare.
Cifra de afaceri a PREMIUM PART SRL în 2019 a fost de 348.356 lei, în creștere cu 99% față de 2018.
În 2019, PREMIUM PART SRL a înregistrat un profit net de 61.472 lei.
Activitatea principală a PREMIUM PART SRL este Comerț cu ridicata de piese și accesorii pentru autovehicule (CAEN 4531).
PREMIUM PART SRL are sediul social la adresa GENERAL GHEORGHE MĂRDĂRESCU Nr. 21, Municipiul Oradea, Jud. Bihor.
Da. PREMIUM PART SRL este înregistrată în scopuri de TVA.
Da. PREMIUM PART SRL figurează în lista ANAF a contribuabililor cu obligații fiscale restante.
Date financiare complete, asociați, dosare în instanță, informații de contact nemascate, clasificare și multe altele.
Ești reprezentantul acestei firme? Pentru corectarea sau eliminarea datelor, scrie-ne la [email protected].