Marjă netă
BunDin fiecare 100 de lei vânzări, firma a păstrat 91 de lei profit net.
Verde ≥ 5%, roșu sub 0
PREMIER SOLAR 2 S.R.L. (CUI 30986120) este o societate cu răspundere limitată activă din București (sectorul 1), înființată în 2012. Activitatea principală este Producția de energie electrică din resurse regenerabile (CAEN 3512).
În 2025 a raportat o cifră de afaceri de 558.870 lei (+37% față de 2024) și un profit net de 508.547 lei, fără angajați declarați.
Este înregistrată în scopuri de TVA.
| An | Valoare |
|---|---|
| 2016 | 1.485.524 lei |
| 2017 | 271.640 lei |
| 2018 | 121.922 lei |
| 2019 | 130.753 lei |
| 2020 | 180.925 lei |
| 2021 | 155.903 lei |
| 2022 | 103.003 lei |
| 2023 | 102.668 lei |
| 2024 | 409.177 lei |
| 2025 | 558.870 lei |
| Indicator | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | 2018 | 2017 | 2016 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Cifra de afaceri | 558.870 | 409.177 | 102.668 | 103.003 | 155.903 | 180.925 | 130.753 | 121.922 | 271.640 | 1.485.524 |
| Profit net | 508.547 | 1.196.341 | 1.044.473 | 1.521.260 | 408.746 | 329.640 | 201.049 | 934.686 | -422.099 | 460.714 |
| Număr mediu de angajați | 0 | 1 | 0 | 1 | 1 | 1 | 1 | 1 | 3 | 3 |
| Active imobilizate | 13.677.214 | 14.511.328 | 15.020.750 | 5.180.117 | 5.948.053 | 6.609.375 | 7.270.591 | 7.931.807 | 8.592.915 | 11.110.712 |
| Active circulante | 1.665.770 | 2.221.936 | 1.192.914 | 255.846 | 1.371.579 | 244.554 | 2.696.755 | 2.638.806 | 1.472.365 | 1.090.894 |
| Stocuri | 0 | 0 | 0 | - | - | 0 | - | - | - | - |
| Creanțe | 89.535 | 210.426 | 358.912 | 119.188 | 388.720 | 36.138 | 50.430 | 77.730 | 117.589 | 197.381 |
| Datorii | 3.875.468 | 4.577.361 | 1.303.969 | 1.713.592 | 5.118.521 | 5.061.584 | 8.502.997 | 9.307.283 | 9.736.631 | 9.487.525 |
| Capitaluri proprii | 11.503.264 | 12.191.058 | 14.946.918 | 3.722.371 | 2.201.111 | 1.792.365 | 1.465.543 | 1.264.494 | 329.808 | 751.907 |
Din fiecare 100 de lei vânzări, firma a păstrat 91 de lei profit net.
Verde ≥ 5%, roșu sub 0
Activele circulante acoperă doar 43% din datorii.
Verde ≥ 1,5, roșu sub 1
25% din activele firmei sunt finanțate din datorii.
Verde ≤ 60%, roșu peste 80%
Lichiditatea rapidă, solvabilitatea, zilele de încasare și de stoc, CA per angajat și ROE, cu evoluția pe 5 ani, sunt disponibile într-un cont gratuit. Pragurile de culoare sunt orientative, nu specifice domeniului.
Numărul dosarelor, instanța, obiectul, calitatea procesuală și termenele, pentru orice firmă.
Creează cont gratuitFirmele în care apar aceleași persoane și firmele înregistrate la aceeași adresă.
Creează cont gratuitPoziția după cifra de afaceri, la nivel național și în județ, între firmele cu același cod CAEN.
Creează cont gratuitÎn cronologia completă vezi și adresele complete (3 schimbări), numele administratorilor și evoluția cifrei de afaceri și a profitului. Creează un cont gratuit.
Datele aproximative (un interval de luni, de exemplu apr-iul 2023) marchează perioada dintre două extrase lunare ONRC în care a apărut schimbarea.
Da. PREMIER SOLAR 2 S.R.L. figurează ca activă în Registrul Comerțului.
Cifra de afaceri a PREMIER SOLAR 2 S.R.L. în 2025 a fost de 558.870 lei, în creștere cu 37% față de 2024.
În 2025, PREMIER SOLAR 2 S.R.L. a înregistrat un profit net de 508.547 lei.
Activitatea principală a PREMIER SOLAR 2 S.R.L. este Producția de energie electrică din resurse regenerabile (CAEN 3512).
PREMIER SOLAR 2 S.R.L. are sediul social la adresa Grigore Alexandrescu Nr. 89-97, Et. PARTER, METROPOLIS CENTER, ARIPA DE EST,SALA DE CONFERINTA, București Sectorul 1, Jud. București.
Da. PREMIER SOLAR 2 S.R.L. este înregistrată în scopuri de TVA.
Nu. PREMIER SOLAR 2 S.R.L. nu figurează în lista ANAF a contribuabililor cu obligații fiscale restante.
Date financiare complete, asociați, dosare în instanță, informații de contact nemascate, clasificare și multe altele.
Ești reprezentantul acestei firme? Pentru corectarea sau eliminarea datelor, scrie-ne la [email protected].