ActivăSRL

PRELIPCEAN S.R.L.

Str. DUZILOR Nr. 1, Bl. 6, Sc. B, Et. 4, Ap. 17, Mun. Suceava, Jud. Suceava

CAEN 4772: Comerț cu amănuntul al încălțămintei și articolelor din piele

CUI
16855145
Reg. Com.
J33/1072/2004
Înființată
18 octombrie 2004
Vechime
21 de ani, 11 luni
Cifra de afaceri 2025
422 mii lei
Profit net 2025
-60 mii lei
Angajați 2025
4

Situație fiscală (ANAF)

  • Activă fiscal
  • Plătitoare de TVA
  • Nu figurează cu datorii la ANAF

Stare la Registrul Comerțului

  • funcțiune

Ultimul status ANAF: INREGISTRAT din data 18.10.2004

Rezumat

Pe scurt

PRELIPCEAN S.R.L. (CUI 16855145) este o societate cu răspundere limitată activă din Suceava, înființată în 2004. Activitatea principală este Comerț cu amănuntul al încălțămintei și articolelor din piele (CAEN 4772).

În 2025 a raportat o cifră de afaceri de 421.579 lei (+38% față de 2024) și o pierdere netă de 60.050 lei, cu 4 angajați.

Este înregistrată în scopuri de TVA.

Identificare

Date de identificare

CUI / CIF
16855145
Nr. Reg. Com.
J33/1072/2004
EUID
ROONRC.J33/1072/2004
Cod CAEN principal
4772 - Comerț cu amănuntul al încălțămintei și articolelor din piele
Data înființării
18 octombrie 2004
Vechime
21 de ani, 11 luni
Formă juridică
SRL
Adresă sediu
Str. DUZILOR Nr. 1, Bl. 6, Sc. B, Et. 4, Ap. 17, Mun. Suceava, Jud. Suceava

Contact

Date de contact

Datele de contact și numele sunt parțial ascunse pe pagina publică.

Telefoane (0)
-
Email (0)
-
Website (0)
-
Persoane (1)
  • PRELIPC••• MA••• CLAU•••

Bilanțuri

Rezultate financiare

2016 - 2025, din bilanțurile depuse la Ministerul Finanțelor

Cifra de afaceri 2025

+38,5% față de 2024

421.579 RON

2024: 304.390 RON

0200k400k600k2016201720182019202020212022202320242025Anul 2016: 197.923 RONAnul 2017: 162.818 RONAnul 2018: 190.683 RONAnul 2019: 244.880 RONAnul 2020: 63.971 RONAnul 2021: 177.944 RONAnul 2022: 292.363 RONAnul 2023: 329.285 RONAnul 2024: 304.390 RONAnul 2025: 421.579 RON

Profit net 2025

-129,6% față de 2024

-60.050 RON

2024: -26.153 RON

-100k-50k050k100k2016201720182019202020212022202320242025Anul 2016: 24.484 RONAnul 2017: 3.999 RONAnul 2018: 28.858 RONAnul 2019: 42.619 RONAnul 2020: -28.987 RONAnul 2021: 954 RONAnul 2022: 26.949 RONAnul 2023: 97.518 RONAnul 2024: -26.153 RONAnul 2025: -60.050 RON

Evoluție pe ani

  • 2025

    Cifra de afaceri
    422 mii lei
    Profit net
    -60 mii lei
    Angajați
    4
  • 2024

    Cifra de afaceri
    304 mii lei
    Profit net
    -26 mii lei
    Angajați
    4
  • 2023

    Cifra de afaceri
    329 mii lei
    Profit net
    98 mii lei
    Angajați
    3
  • 2022

    Cifra de afaceri
    292 mii lei
    Profit net
    27 mii lei
    Angajați
    3
  • 2021

    Cifra de afaceri
    178 mii lei
    Profit net
    954 lei
    Angajați
    3
  • 2020

    Cifra de afaceri
    64 mii lei
    Profit net
    -29 mii lei
    Angajați
    2
  • 2019

    Cifra de afaceri
    245 mii lei
    Profit net
    43 mii lei
    Angajați
    3
  • 2018

    Cifra de afaceri
    191 mii lei
    Profit net
    29 mii lei
    Angajați
    2
  • 2017

    Cifra de afaceri
    163 mii lei
    Profit net
    4 mii lei
    Angajați
    2
  • 2016

    Cifra de afaceri
    198 mii lei
    Profit net
    24 mii lei
    Angajați
    2

Analiză

Indicatori financiari 2025

Marjă netăSlab
-14%Față de anul anterior: în scădere
20212022202320242025

Firma a pierdut 14,2 lei la fiecare 100 de lei vânzări.

Verde ≥ 5% · roșu sub 0

Lichiditate curentăBun
1,56Față de anul anterior: în scădere
20212022202320242025

Activele circulante (stocuri, creanțe, bani) acoperă de 1,56 ori datoriile.

Verde ≥ 1,5 · roșu sub 1

Grad de îndatorareAtenție
63%Față de anul anterior: în creștere
20212022202320242025

63% din activele firmei sunt finanțate din datorii.

Verde ≤ 60% · roșu peste 80%

Lichiditate rapidă
Solvabilitate
Zile încasare creanțe
Zile de stoc
CA per angajat
Rentabilitatea capitalului (ROE)

Lichiditatea rapidă, solvabilitatea, zilele de încasare și de stoc, CA per angajat și ROE, cu evoluția pe 5 ani, sunt disponibile într-un cont gratuit. Pragurile de culoare sunt orientative, nu specifice domeniului.

Istoric

Cronologie

Registrul Comerțului, ANAF, bilanțuri și portalul instanțelor

  1. 2025

    Cea mai mare cifră de afaceri din istoric

  2. 2023

    Înregistrarea în scopuri de TVA

  3. Cel mai mare profit net din istoric

  4. 2004

    Înființarea firmei

    Înmatriculată în județul Suceava cu nr. J33/1072/2004, sub denumirea PRELIPCEAN SRL.

În cronologia completă vezi și evoluția cifrei de afaceri și a profitului. Creează un cont gratuit.

Datele aproximative (un interval de luni, de exemplu aprilie - iulie 2023) marchează perioada dintre două extrase lunare ONRC în care a apărut schimbarea.

Răspunsuri rapide

Întrebări frecvente despre PRELIPCEAN S.R.L.

Este PRELIPCEAN S.R.L. activă?

Da. PRELIPCEAN S.R.L. figurează ca activă în Registrul Comerțului.

Care este cifra de afaceri a PRELIPCEAN S.R.L.?

Cifra de afaceri a PRELIPCEAN S.R.L. în 2025 a fost de 421.579 lei, în creștere cu 38% față de 2024.

Ce profit a avut PRELIPCEAN S.R.L. în 2025?

În 2025, PRELIPCEAN S.R.L. a înregistrat o pierdere netă de 60.050 lei.

Ce activitate are PRELIPCEAN S.R.L.?

Activitatea principală a PRELIPCEAN S.R.L. este Comerț cu amănuntul al încălțămintei și articolelor din piele (CAEN 4772).

Unde are sediul PRELIPCEAN S.R.L.?

PRELIPCEAN S.R.L. are sediul social la adresa Str. DUZILOR Nr. 1, Bl. 6, Sc. B, Et. 4, Ap. 17, Mun. Suceava, Jud. Suceava.

PRELIPCEAN S.R.L. este plătitoare de TVA?

Da. PRELIPCEAN S.R.L. este înregistrată în scopuri de TVA.

PRELIPCEAN S.R.L. are datorii la ANAF?

Nu. PRELIPCEAN S.R.L. nu figurează în lista ANAF a contribuabililor cu obligații fiscale restante.

Vezi toate datele despre PRELIPCEAN S.R.L.

Date financiare complete, asociați, dosare în instanță, informații de contact nemascate, clasificare și multe altele.

  • Gratuit pentru început
  • Fără card necesar
  • Acces instant

Ești reprezentantul acestei firme? Pentru corectarea sau eliminarea datelor, scrie-ne la [email protected].