ActivăSRL

PRECONT SERV SRL

Str. Primăverii Nr. 1A, Et. 1, Orş. Sinaia, Jud. Prahova, 106100

CAEN 6920: Activități de contabilitate și audit financiar; consultanță în domeniul fiscal

CUI
21966476
Reg. Com.
J2007001567293
Înființată
20 iunie 2007
Vechime
19 ani, 3 luni
Cifra de afaceri 2025
270 mii lei
Profit net 2025
65 mii lei
Angajați 2025
2

Situație fiscală (ANAF)

  • Activă fiscal
  • Neplătitoare de TVA
  • Nu figurează cu datorii la ANAF

Stare la Registrul Comerțului

  • funcțiune

Ultimul status ANAF: INREGISTRAT din data 20.06.2007

Rezumat

Pe scurt

PRECONT SERV SRL (CUI 21966476) este o societate cu răspundere limitată activă din Sinaia, județul Prahova, înființată în 2007. Activitatea principală este Activități de contabilitate și audit financiar; consultanță în domeniul fiscal (CAEN 6920).

În 2025 a raportat o cifră de afaceri de 269.780 lei (-7,6% față de 2024) și un profit net de 64.714 lei, cu 2 angajați.

Nu este înregistrată în scopuri de TVA.

Identificare

Date de identificare

CUI / CIF
21966476
Nr. Reg. Com.
J2007001567293
EUID
ROONRC.J2007001567293
Cod CAEN principal
6920 - Activități de contabilitate și audit financiar; consultanță în domeniul fiscal
Data înființării
20 iunie 2007
Vechime
19 ani, 3 luni
Formă juridică
SRL
Adresă sediu
Str. Primăverii Nr. 1A, Et. 1, Orş. Sinaia, Jud. Prahova, 106100

Contact

Date de contact

Datele de contact și numele sunt parțial ascunse pe pagina publică.

Telefoane (0)
-
Email (0)
-
Website (0)
-
Persoane (1)
  • STOICE••• CRIST••• CAR•••

Bilanțuri

Rezultate financiare

2016 - 2025, din bilanțurile depuse la Ministerul Finanțelor

Cifra de afaceri 2025

-7,6% față de 2024

269.780 RON

2024: 291.900 RON

0100k200k300k2016201720182019202020212022202320242025Anul 2016: 30.285 RONAnul 2017: 34.003 RONAnul 2018: 36.680 RONAnul 2019: 48.000 RONAnul 2020: 47.465 RONAnul 2021: 58.387 RONAnul 2022: 94.290 RONAnul 2023: 212.600 RONAnul 2024: 291.900 RONAnul 2025: 269.780 RON

Profit net 2025

-36,2% față de 2024

64.714 RON

2024: 101.442 RON

-50k050k100k150k2016201720182019202020212022202320242025Anul 2016: 15.106 RONAnul 2017: 1.447 RONAnul 2018: 4.491 RONAnul 2019: -4.574 RONAnul 2020: 10.124 RONAnul 2021: 18.634 RONAnul 2022: -4.988 RONAnul 2023: 70.746 RONAnul 2024: 101.442 RONAnul 2025: 64.714 RON

Evoluție pe ani

  • 2025

    Cifra de afaceri
    270 mii lei
    Profit net
    65 mii lei
    Angajați
    2
  • 2024

    Cifra de afaceri
    292 mii lei
    Profit net
    101 mii lei
    Angajați
    2
  • 2023

    Cifra de afaceri
    213 mii lei
    Profit net
    71 mii lei
    Angajați
    2
  • 2022

    Cifra de afaceri
    94 mii lei
    Profit net
    -5 mii lei
    Angajați
    1
  • 2021

    Cifra de afaceri
    58 mii lei
    Profit net
    19 mii lei
    Angajați
    1
  • 2020

    Cifra de afaceri
    47 mii lei
    Profit net
    10 mii lei
    Angajați
    1
  • 2019

    Cifra de afaceri
    48 mii lei
    Profit net
    -5 mii lei
    Angajați
    1
  • 2018

    Cifra de afaceri
    37 mii lei
    Profit net
    4 mii lei
    Angajați
    1
  • 2017

    Cifra de afaceri
    34 mii lei
    Profit net
    1 mii lei
    Angajați
    1
  • 2016

    Cifra de afaceri
    30 mii lei
    Profit net
    15 mii lei
    Angajați
    1

Analiză

Indicatori financiari 2025

Marjă netăBun
24%Față de anul anterior: în scădere
20212022202320242025

Din fiecare 100 de lei vânzări, firma a păstrat 24 de lei profit net.

Verde ≥ 5% · roșu sub 0

Lichiditate curentăBun
2,17Față de anul anterior: în scădere
20212022202320242025

Activele circulante (stocuri, creanțe, bani) acoperă de 2,17 ori datoriile.

Verde ≥ 1,5 · roșu sub 1

Grad de îndatorareBun
43%Față de anul anterior: în creștere
20212022202320242025

43% din activele firmei sunt finanțate din datorii.

Verde ≤ 60% · roșu peste 80%

Lichiditate rapidă
Solvabilitate
Zile încasare creanțe
Zile de stoc
CA per angajat
Rentabilitatea capitalului (ROE)

Lichiditatea rapidă, solvabilitatea, zilele de încasare și de stoc, CA per angajat și ROE, cu evoluția pe 5 ani, sunt disponibile într-un cont gratuit. Pragurile de culoare sunt orientative, nu specifice domeniului.

Istoric

Cronologie

Registrul Comerțului, ANAF, bilanțuri și portalul instanțelor

  1. 2024

    Cea mai mare cifră de afaceri din istoric

  2. Cel mai mare profit net din istoric

  3. 2007

    Înființarea firmei

    Înmatriculată în județul Prahova cu nr. J29/1567/2007.

În cronologia completă vezi și adresele complete (1 schimbare) și evoluția cifrei de afaceri și a profitului. Creează un cont gratuit.

Datele aproximative (un interval de luni, de exemplu aprilie - iulie 2023) marchează perioada dintre două extrase lunare ONRC în care a apărut schimbarea.

Răspunsuri rapide

Întrebări frecvente despre PRECONT SERV SRL

Este PRECONT SERV SRL activă?

Da. PRECONT SERV SRL figurează ca activă în Registrul Comerțului.

Care este cifra de afaceri a PRECONT SERV SRL?

Cifra de afaceri a PRECONT SERV SRL în 2025 a fost de 269.780 lei, în scădere cu 7,6% față de 2024.

Ce profit a avut PRECONT SERV SRL în 2025?

În 2025, PRECONT SERV SRL a înregistrat un profit net de 64.714 lei.

Ce activitate are PRECONT SERV SRL?

Activitatea principală a PRECONT SERV SRL este Activități de contabilitate și audit financiar; consultanță în domeniul fiscal (CAEN 6920).

Unde are sediul PRECONT SERV SRL?

PRECONT SERV SRL are sediul social la adresa Str. Primăverii Nr. 1A, Et. 1, Orș. Sinaia, Jud. Prahova, 106100.

PRECONT SERV SRL este plătitoare de TVA?

Nu. PRECONT SERV SRL nu este înregistrată în scopuri de TVA.

PRECONT SERV SRL are datorii la ANAF?

Nu. PRECONT SERV SRL nu figurează în lista ANAF a contribuabililor cu obligații fiscale restante.

Vezi toate datele despre PRECONT SERV SRL

Date financiare complete, asociați, dosare în instanță, informații de contact nemascate, clasificare și multe altele.

  • Gratuit pentru început
  • Fără card necesar
  • Acces instant

Ești reprezentantul acestei firme? Pentru corectarea sau eliminarea datelor, scrie-ne la [email protected].