POWER COUNT SRL Funcțiune Plătitor TVA SRL

Înființată 21.04.2017
Fizicienilor Nr. 19, Bl. 1, Sc. 1, Et. M, Ap. 124, CAMERA 2, Bucureşti Sectorul 3, Jud. Bucureşti, 32063 6210, Activități de realizare a soft-ului la comandă (software orientat client)

Prezentare

Pe scurt

POWER COUNT SRL (CUI 37429266) este o societate cu răspundere limitată activă din București (sectorul 3), înființată în 2017. Activitatea principală este Activități de realizare a soft-ului la comandă (software orientat client) (CAEN 6210).

În 2025 a raportat o cifră de afaceri de 530.670 lei (-26% față de 2024) și un profit net de 283.804 lei, cu 1 angajat.

Este înregistrată în scopuri de TVA.

Cifra de afaceri 2025
530,7 miilei
−26,0%, față de 2024
Profit net 2025
283,8 miilei
−35,7%, față de 2024
Angajați 2025
1
0,0%, față de 2024
Marjă netă
53,5%
Capital social
200lei
Vechime
9ani

Evoluție financiară

Ministerul Finanțelor, 2017-2025
Cifra de afaceri
AnValoare
2017-
201844.808 lei
2019109.502 lei
2020227.689 lei
2021169.763 lei
2022210.165 lei
2023395.602 lei
2024717.219 lei
2025530.670 lei

Indicatori din bilanț

lei
Indicatori din bilanț pe ani, în lei
Indicator202520242023202220212020201920182017
Cifra de afaceri530.670717.219395.602210.165169.763227.689109.50244.808-
Profit net283.804441.442121.084108.726130.349101.09231.9887.554-1.560
Număr mediu de angajați1111-222-
Active imobilizate99.431139.947161.574162.58079.329106.149127.630153.330-
Active circulante669.351432.45069.686106.741185.38093.51728.8814.11810
Stocuri---------
Creanțe323.195375.11119.69825.03033.16418.90714.2272.150-
Datorii457.01979.80257.75577.9121.2772.3312.5793.8501.370
Capitaluri proprii284.044453.607123.248129.884189.576101.33232.2286.194-1.360
Ultimul bilanț: 2025. Valori din situațiile financiare anuale depuse.

Indicatori financiari 2025

Marjă netă

Bun
53% Față de anul anterior: în scădere

Din fiecare 100 de lei vânzări, firma a păstrat 53,5 lei profit net.

Verde ≥ 5%, roșu sub 0

Lichiditate curentă

De urmărit
1,46 Față de anul anterior: în scădere

Activele circulante (stocuri, creanțe, bani) acoperă de 1,46 ori datoriile.

Verde ≥ 1,5, roșu sub 1

Grad de îndatorare

Bun
59% Față de anul anterior: în creștere

59% din activele firmei sunt finanțate din datorii.

Verde ≤ 60%, roșu peste 80%

  • Lichiditate rapidă
  • Solvabilitate
  • Zile încasare creanțe
  • Zile de stoc
  • CA per angajat
  • Rentabilitatea capitalului (ROE)

Lichiditatea rapidă, solvabilitatea, zilele de încasare și de stoc, CA per angajat și ROE, cu evoluția pe 5 ani, sunt disponibile într-un cont gratuit. Pragurile de culoare sunt orientative, nu specifice domeniului.

Stare fiscală și juridică

ANAF, actualizat 30.09.2026
Înregistrat în scopuri de TVA Da
RO e-Factura Neînregistrat
Inactiv fiscal Nu
Obligații restante la ANAF Nu figurează lista contribuabililor datornici
TVA la încasare Cu cont gratuit
Split TVA Cu cont gratuit
Stare la Registrul Comerțului Funcțiune
Ultimul status ANAFINREGISTRAT din data 21.04.2017

Identificare și contact

ONRC, ANAF

Date de identificare

CUI / CIF
37429266
Nr. Reg. Com.
J2017005663408
EUID
ROONRC.J2017005663408
Cod CAEN principal
6210, Activități de realizare a soft-ului la comandă (software orientat client)
Data înființării
21 aprilie 2017
Vechime
9 ani, 6 luni
Formă juridică
SRL
Capital social
200 lei (bilanț 2025)
Adresă sediu
Fizicienilor Nr. 19, Bl. 1, Sc. 1, Et. M, Ap. 124, CAMERA 2, Bucureşti Sectorul 3, Jud. Bucureşti, 32063
Domiciliu fiscal
Str. Fizicienilor Nr. 19, CAMERA 2, Sector 3 Mun. Bucureşti, Jud. Bucureşti, 32063

Date de contact

parțial ascunse
Telefoane (1)
  • 0755••••••
Email (0)
-
Website (0)
-

Administratori și reprezentanți

2
  • STO••• AND•••Administrator, România
  • STO••• MĂDĂL•••Administrator, România
Datele de contact și numele sunt parțial ascunse pe pagina publică. Vezi complet

Dosare în instanță

portal.just.ro
Dosarele sunt disponibile cu cont

Numărul dosarelor, instanța, obiectul, calitatea procesuală și termenele, pentru orice firmă.

Creează cont gratuit

Relații și clasament

ONRC, Ministerul Finanțelor

Firme legate și la aceeași adresă

Vezi rețeaua firmei

Firmele în care apar aceleași persoane și firmele înregistrate la aceeași adresă.

Creează cont gratuit

Clasament în domeniu și județ

Locul firmei în clasament

Poziția după cifra de afaceri, la nivel național și în județ, între firmele cu același cod CAEN.

Creează cont gratuit

Cronologie

Registrul Comerțului, ANAF, bilanțuri și portalul instanțelor
2024
  1. Cea mai mare cifră de afaceri din istoric Bilanțuri
  2. Cel mai mare profit net din istoric Bilanțuri
2022
  1. Înregistrarea în scopuri de TVA ANAF
2017
  1. Înființarea firmei Înmatriculată în București cu nr. J40/5663/2017. ONRC

În cronologia completă vezi și evoluția cifrei de afaceri și a profitului. Creează un cont gratuit.

Datele aproximative (un interval de luni, de exemplu apr-iul 2023) marchează perioada dintre două extrase lunare ONRC în care a apărut schimbarea.

Întrebări frecvente despre POWER COUNT SRL

Este POWER COUNT SRL activă?

Da. POWER COUNT SRL figurează ca activă în Registrul Comerțului.

Care este cifra de afaceri a POWER COUNT SRL?

Cifra de afaceri a POWER COUNT SRL în 2025 a fost de 530.670 lei, în scădere cu 26% față de 2024.

Ce profit a avut POWER COUNT SRL în 2025?

În 2025, POWER COUNT SRL a înregistrat un profit net de 283.804 lei.

Ce activitate are POWER COUNT SRL?

Activitatea principală a POWER COUNT SRL este Activități de realizare a soft-ului la comandă (software orientat client) (CAEN 6210).

Unde are sediul POWER COUNT SRL?

POWER COUNT SRL are sediul social la adresa Fizicienilor Nr. 19, Bl. 1, Sc. 1, Et. M, Ap. 124, CAMERA 2, București Sectorul 3, Jud. București, 32063.

POWER COUNT SRL este plătitoare de TVA?

Da. POWER COUNT SRL este înregistrată în scopuri de TVA.

POWER COUNT SRL are datorii la ANAF?

Nu. POWER COUNT SRL nu figurează în lista ANAF a contribuabililor cu obligații fiscale restante.

Vezi toate datele despre POWER COUNT SRL

Date financiare complete, asociați, dosare în instanță, informații de contact nemascate, clasificare și multe altele.

  • Gratuit pentru început
  • Fără card necesar
  • Acces instant

Ești reprezentantul acestei firme? Pentru corectarea sau eliminarea datelor, scrie-ne la [email protected].